• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Windows 8.1 nieubłaganie zbliża się do końca swojego żywota. Microsoft już wkrótce uruchomi specjalny zegar przypominający o dacie zakończenia wsparcia technicznego.

Bez najmniejszych wątpliwości, Windows 8.1 nie okazał się wcale dużym hitem. Użytkownicy bardzo niechętnie decydowali się na aktualizację i zmienili system operacyjny, kiedy tylko pojawił się Windows 10. Nawet tak dużym firmom jak Microsoft zdarzają się przecież co jakiś czas wpadki. Wersja 8.1 podzieliła więc los Visty, który miał być następcą systemu XP, a wyszło… no cóż, średnio.

Niemniej, pewna część użytkowników wciąż korzysta z systemu Windows 8.1. Jak wynika z danych zebranych przez agencję Counter, mowa tutaj konkretnie o 3,06 procentowym udziale na rynku. Niestety, nie będą mogli cieszyć się już zbyt długo swoim systemem.

Sprawdź: Temperatura procesora – jaka powinna być i jak ją sprawdzić?

Jak zapewne doskonale wiecie, podstawowe wsparcie dla Windowsa 8.1 zakończyło się już w 2018 roku. Microsoft zdecydował się jednak na program wydłużonego wsparcia technicznego. Wciąż możemy więc liczyć na aktualizacje zabezpieczeń oraz na wsparcie techniczne. Już wkrótce ulegnie to jednak zmianie.

System Windows 8.1 zostanie całkowicie porzucony już 10 stycznia 2023. Po tym czasie nie możemy już liczyć na absolutnie żadne aktualizacje czy poprawki, a Microsoft oficjalnie będzie zalecał natychmiastową aktualizację do nowszej wersji. Użytkownicy dostaną też stałe przypomnienia, dzięki którym na pewno nie przegapią tej daty.

Naturalna śmierć Windowsa 8.1 zdecydowanie była od dawna łatwa do przewidzenia. Mało kto chyba też zapłacze po tej wersji systemu operacyjnego.

Zobacz też:
Microsoft wstrzymuje sprzedaż Windowsa w Rosji
Windows 11 wyświetli nam reklamy w eksploratorze plików?
Windows 11 wprowadza irytujący znak wodny. Jak go usunąć?

Oceń ten post