• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Xiaomi Smart Band 7 nareszcie zadebiutowało na globalnym rynku. Znamy więc ceny i wszystkie funkcji wersji dostępnej w naszym kraju.

Ciężko nie zauważyć, że smartbandy od Xiaomi to produkty, które tak naprawdę definiują ten dość wąski rynek. Mało która firma potrafi (i w ogóle chce) ścigać się z Chińskim gigantem na tę drobną elektronikę. Tymczasem, Xiaomi wciąż wypuszcza coraz to nowsze i nieznacznie ulepszane modele. Tym razem na półki sklepowe trafił już Smart Band 7. Warto też zauważyć, że firma pozbyła się już charakterystycznego „Mi” z nazwy.

Xiaomi Smart Band 7 to jak na razie największy model z tej serii. Ekran AMOLED o rozdzielczości 490x192p ma przekątną 1,62 cala. Sporym ulepszeniem jest również dodanie funkcji Always-on, dzięki czemu urządzenie znacznie lepiej sprawdzi się jako zegarek. Opaska jest w stanie również automatycznie śledzić poziom natlenienia naszej krwi i natychmiast poinformuje nas, jeśli spadnie od poniżej zdrowego poziomu.

Sprawdź: Jaki smartband wybrać? Najlepsze modele

Jak to wszystko przekłada się na żywotność baterii? Jeśli wierzyć zapowiedziom, to opaska wytrzyma aż 14 dni na jednym ładowaniu. Prawdopodobnie, mowa tutaj jedynie o trybie czuwania, a nie aktywnym korzystaniu z jej funkcji. Niestety, wersja na rynek jakikolwiek inny niż chiński pozbawiona jest najważniejszego atutu – NFC.

Xiaomi Smart Band 7 zadebiutował już w niektórych krajach Europy Zachodniej. Musimy zapłacić za niego 60 euro, czyli 285 zł. Wciąż czekamy jednak na Polską premierę i oficjalny cennik dla naszego kraju.

Zobacz też:
XiaomiBook S 12,4″ – to tablet czy może już laptop?
Najlepszy smartwatch damski [TOP 15] – Ranking 2022
Redmi 11 5G – nowy budżetowy telefon od Xiaomi

Oceń ten post