• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki na temat nadchodzącej opaski Mi Band X. Wygląda na to, że szykuje się spora rewolucja.

O tym, że Xiaomi szykuje nową opaskę fitnessową wiedzieliśmy już od dawna. Niestety, firma nie podzieliła się wcześniej żadnymi, nawet najmniejszymi szczegółami. Tym razem, pojawił się jednak względnie wiarygodny przeciek i pierwszy nieoficjalny render opaski Mi Band X.

Xiaomi Mi Band X będzie mieć ekran 360 stopni!

Zdecydowanie – jest bardzo ciekawie! Mi Band X zupełnie nie przypomina swoich poprzedników. Przede wszystkim, otrzymamy elastyczny wyświetlacz, całkowicie owijający się wokół naszego nadgarstka. Oznacza to, że obraz będzie dostępny w trybie 360 stopni. To naprawdę spora rewolucja i całkowite odejście od dotychczasowego designu.

Zobacz: Jaki smartwatch wybrać? – ranking najlepszych modeli

Sama technologia nie jest jednak niczym nowym. Na niemal identycznej zasadzie opiera się też opaska fitnessowa Nubia Alpha, która zadebiutowała na rynku w zeszłym roku. Mogliśmy znaleźć w niej ekran OLED o rozdzielczości 960 x 192 pikseli.

Prawdopodobnie, nowa opaska Mi Band będzie działała na niemal identycznej zasadzie. Oczywiście, zapięcie będzie po prostu magnetyczne – nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek elementy nie będące ekranem – zaburzyło by to całkowicie ideę obrazu 360 stopni.

Pozostaje pytanie, czy Mi Band X ma w ogóle szanse zaistnieć na rynku. Z pewnością nie będzie to tak tani sprzęt, jak poprzednie modele. Prawdopodobnie, będzie celował raczej w segment cenowy smartwatchy. Jeśli nie będzie spełniał większości ich funkcji, to raczej mało kto się na niego zdecyduje.

Zobacz też:
Xiaomi zostało drugim największym producentem smartfonów
Peloton zapowiada swoją pierwszą grę fitnessową – Lanebreak
Xiaomi prezentuje HyperCharge – ładowanie smartfona w 8 minut mocą 200W

Oceń ten post