• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Xiaomi Oppo i Vivo łączą ze sobą siły. Już wkrótce przeniesiemy dane pomiędzy telefonami bez żadnego problemu.

Użytkownicy iPhone’ów z pewnością znają i uwielbiają narzędzie AirDrop. Umożliwia ono wygodne i błyskawiczne dzielenie się zdjęciami, dokumentami czy filmami pomiędzy urządzeniami Apple. Miłośnicy Samsunga na pewno kojarzą za to SmartSwitch umożliwiający wygodne przeniesienie danych pomiędzy dwoma telefonami. Wygląda na to, że do gry dołączy już wkrótce trzeci taki system.

Oppo, Vivo oraz Xiaomi ogłosili, że planują połączyć siły i wspólnie stworzyć ekosystem podobny do AirDrop’a. Oczywiście, będzie on dostępny na wszystkich telefonach tych marek i w pełni kompatybilny z wszystkimi ich urządzeniami. Za jego pomocą mamy móc mieć możliwość wysyłania plików, ale również danych aplikacji czy kontaktów, tak jak w przypadku SmartSwitch’a.

Sprawdź: Jak przenieść dane i kontakty z Androida na Iphone’a?

Dodatkowo, Xiaomi zapowiedziało już, że użytkownicy smartfonów Oppo i Vivo będą mogli korzystać z aplikacji Mi Switch do przenoszenia danych ze starego telefonu na nowy. To bez wątpienia krok w bardzo dobrym kierunku. Do tej pory zmiana telefonu na model innej marki bywała naprawdę problematyczna. Niestety, jak na razie funkcja dostępna jest jedynie w Chinach. To jednak kwestia czasu zanim stanie się dostępna globalnie.

Nie wiadomo, kiedy nowe rozwiązanie tworzone przez Xiaomi Vivo i Oppo trafi do użytkowników. Mamy jednak nadzieje, że wydarzy się to jeszcze w tym roku. Podobne prace trwały już od 2020 roku, z pewnością istnieją już więc bardzo pomocne rozwiązania, które pomogą przy wdrażaniu.

Zobacz też:
Oppo Find X6 Pro – idealny smartfon do zdjęć?
Iga Świątek zakończy współpracę z Xiaomi. W tle wojna na Ukrainie
Oppo wypuści własne procesory mobilne już w 2024

Oceń ten post