• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Xiaomi ma dla nas smutną wiadomość. Pozbywają się uwielbianej przez użytkowników funkcji – odtwarzania filmów z Youtube w tle.

Xiaomi donosi, że z dniem dzisiejszym usuwa jedną z najpopularniejszych funkcji w swoich urządzeniach, a mianowicie możliwość odtwarzania filmów z YouTube’a w tle. To ogłoszenie może wstrząsnąć społecznością użytkowników, która ceniła sobie tę wygodę. To co, Xiaomi jednak nie takie lepsze jak mogłoby się wydawać?

Dla osób korzystających z usługi YouTube Premium, możliwe jest korzystanie z funkcji strumieniowania w trybie obrazu w obrazie (PiP) lub odtwarzania dźwięku w tle, pozbawionego wideo. I nie oszukujmy się. Poza brakiem reklam to najważniejsza funkcja, którą oferuje YT Premium. I olbrzymi atut telefonów Xiaomi.

Sprawdź: Jak ominąć weryfikację wieku na YouTube – najlepsze i bezpieczne sposoby

Firma ogłosiła tę decyzję na swoim kanale Telegram, zaznaczając, że funkcja odtwarzania dźwięku w tle z aplikacji wideo oraz funkcja odtwarzania przy wygaszonym ekranie zostaną usunięte. Chociaż dokładne powody decyzji nie zostały wyjaśnione, firma podała, że ma to związek z wymogami zgodności. To wygodna wymówka. O co chodziło naprawdę? Cytując klasyka, nie wiem, ale się domyślam.

Xiaomi potwierdziło, że ta zmiana dotyczy wszystkich smartfonów z systemem MIUI 12, MIUI 13, MIUI 14 oraz najnowszym systemem HyperOS, w tym modele 14, 13, 13 Pro i 12T. Wejdzie w życie prawdopodobnie w trybie natychmiastowym. I raczej nie ma się co łudzić – będzie to nieodwołalna decyzja. Google musi jakoś zachęcać ludzi do kupna abonamentu.

Zobacz też:
Xiaomi Mix Fold 4 – znamy część specyfikacji
YouTube Premium rośnie w siłę. Tyle, że bardzo wolno
Xiaomi 14 i 14 Pro oficjalnie – znamy specyfikację i ceny!

Oceń ten post