• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Youtube ogłosił, że wszyscy twórcy monetyzujący swoje treści w serwisie będą musieli opłacić amerykański podatek. Jak nietrudno się domyślić, decyzja wywołała olbrzymie oburzenie.

Zasady opodatkowywania dla twórców ze Stanów Zjednoczonych wprowadzono już na samym początku tego roku. Twórcy z USA są płacą podatek automatycznie, zgodnie z systemem obowiązującym w danym stanie.

Youtube ogłosił jednak wczoraj, że z podobnymi podatkami będą musieli liczyć się również Youtuberzy spoza USA. Wszystko ze względu na to, że ich zyski mogą pochodzić od obywateli Stanów Zjednoczonych, jeśli Ci są ich widzami.

Sprawdź też najlepsze aplikacje na androida

Jak ogłosił support serwisu, twórcy z innych państw będą musieli uzupełnić swoje informacje podatkowe w usłudze AdSense. Jeśli nie zrobią tego do 31 maja 2021, z ich dochodów pobrane zostanie 24%.

Niestety, nawet jeśli twórca poda takie informacje, z jego konta pobierane będzie od 0 do 30% przychodów z usług AdSense, Youtube Premium, Super Chat i Channel Membership. Youtube twierdzi, że podatek odprowadzany będzie jedynie od przychodu wygenerowanego przez obywateli USA. Nie wiadomo jednak do końca jak serwis planuje to obliczać

Większość twórców nie zareagowała zbyt pozytywnie na tę decyzję. Będzie ona oznaczała dla nich najprawdopodobniej podwójne opodatkowanie części dochodu.

Aby uniknąć jakichkolwiek nieścisłości, Youtube przygotował krótki filmik dla wszystkich twórców zarabiających w ich serwisie. Możecie obejrzeć go tutaj.

Zobacz też:
Youtube wprowadza konta nadzorowane dla nastolatków
Influencerzy promują nikotynę wśród nieletnich?
Samsung stawia Austin warunki w kwestii budowy fabryki

Źródło Gadgets 360

Oceń ten post