• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Youtube w końcu postanowił zmienić nieco swoją politykę reklamową. Już wkrótce na stronie głównej nie zobaczymy kilku nowych kategorii reklam.

Na Youtube codziennie wchodzą setki milionów internautów, nic zatem dziwnego, że każdy chciałby się tam reklamować. Wbrew pozorom, reklama przed filmem nie jest jednak aż tak skuteczna, jak najważniejsze miejsce w całym serwisie – strona główna. Portal postanowił więc zmienić nieco zasady na temat tego, co może się tam znaleźć.

Decyzja była podjęta głównie faktem, że w odróżnieniu od konkretnych filmów, stronę główną odwiedzają również dzieci i nastolatki. Serwis postanowił, że nie może narażać ich na treści niewłaściwe dla ich grupy wiekowej.

Zobacz: Monitor gamingowy – najlepsze modele

Youtube mówi “nie” hazardowi, polityce i… lekom na receptę

Już wkrótce, na stronie głównej Youtube nie znajdziemy więc żadnych reklam promujących hazard. W szczególności mowa tutaj o kasynach internetowych, domach gry czy nawet loteriach. Dodatkowo, zabronione zostały spoty wyborcze jakichkolwiek polityków. Reklamy dotyczące problemów społecznych i kampanii politycznych są dalej dozwolone, ale każda z nich będzie podlegała indywidualnej ocenie.

Oczywiście całkowicie zabronione zostały również reklamy alkoholu. Prawdę mówiąc, nieco dziwi fakt, że dopiero teraz, tytoń był przecież od dawna na „czarnej liście”. Jeszcze bardziej zaskakuje natomiast fakt, że serwis dopiero teraz zabronił reklamowana leków na receptę. W większości krajów europejskich takie działania wydają się nie do pomyślenia.

Tak czy inaczej, Youtube zdecydowanie podjął bardzo dobre kroki w kierunku uczynienia serwisu znacznie bezpieczniejszym miejscem dla Internatów. Chyba nikt nie będzie tęsknił za reklamami z tych kategorii.

Zobacz też:
Youtube Music będzie w końcu dostępne na Wear OS
Youtube planuje wkrótce usunąć “łapki w dół” z serwisu
Instagram Kids – senatorzy mają kilka wątpliwości co do projektu

Oceń ten post