• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Instagram planuje już wkrótce wypuścić nową wersję swojego serwisu dla dzieci. Na firmę czeka jednak seria trudnych i niewygodnych pytań dotyczących Instagram Kids.

Instagram Kids ma być po prostu nową aplikacją, umożliwiającą dzieciom pomiędzy 6 a 13 rokiem życia bezpieczne poruszanie się w Internecie. Sam pomysł wydaje się jak najbardziej słuszny, tradycyjna wersja platformy nie jest dla nich odpowiednim miejscem.

Czterech senatorów z partii demokratycznej nie jest jednak w pełni przekonanych. Wystosowali oni do firmy list otwarty z szeregiem pytań o kwestie techniczne i prawne. Trzeba przyznać, że nie są najłatwiejsze.

Zobacz ile zarabia się na Youtube – ranking Youtuberów

Najważniejszym z nich, jest oczywiście to w jaki sposób obie wersje serwisu będą ze sobą wchodziły w interakcję. Nie wiadomo czy Instagram Kids będzie całkowicie niezależnym projektem, czy może część treści będzie pochodziła ze standardowej wersji. Jeśli tak, to w jaki sposób będzie podejmowana decyzja która treść może się tam znaleźć.

Bardzo ważne jest również to, czy użytkownicy zwykłego Instagrama będą mogli zobaczyć posty dzieci. Dodatkowo, nie wiadomo, czy firma będzie w stanie jakkolwiek powstrzymać dorosłych przed rejestracją na portalu dla dzieci.

Senatorzy chcą też się dowiedzieć, czy w 13 urodziny konta użytkowników Instagram Kids będą po prostu usuwane, czy może przejdą na standardową wersję serwisu.

Przyznacie sami, że pytania nie są najłatwiejsze, ale bardzo istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Jak na razie, firma nie odniosła się do listu w żaden sposób.

Zobacz też:
Instagram Kids? Ruszyły pracę nad wersją serwisu dla dzieci
Kontrola rodzicielska już wkrótce na Google TV
Instagram sprzedaje ponad 75% naszych danych!

Źródło: Engadget

Oceń ten post