• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Zapier to globalna firma, która oferuje możliwość integrowania ze sobą różnych aplikacji online. Możemy w ten sposób tworzyć zautomatyzowane przepływy pracy. Dla przykładu, możemy stworzyć następujący przepływ: kiedy otrzymamy e-mail w poczcie Gmail, jego załącznik zostaje automatycznie przesłany na dysk Dropbox, a następnie otrzymujemy powiadomienie na Slacku, że mamy dostęp do nowego załącznika.

Zapier to bardzo przydatne narzędzie, jeśli pracujemy online i korzystamy z wielu różnych aplikacji. Pozwala tworzyć zautomatyzowane przepływy pracy, które zwiększają naszą produktywność i oszczędzają czas.

Teraz firma zdecydowała, że rozszerzy swoje możliwości. Dokonała bowiem pierwszego przejęcia w historii swojego działania – kupiła firmę Makerpad, oferującą usługę online do tworzenia aplikacji no-code.

Hasłem no-code określa się tworzenie oprogramowania z gotowych modułów i bloków. Możemy opracowywać własne aplikacje bez programowania (no-code), tworząc je trochę jak z gotowych klocków LEGO.

Zapier rozwija się w przemyślany sposób

Zapier nie jest startupem, który jedynie stworzył jakiś software, a potem już tylko skupił się na pozyskiwaniu kolejnych milionów dolarów od inwestorów i nigdy nie wypracował zysku. Ta firma, choć młoda, zatrudnia obecnie 400 pracowników i generuje 100 mln dol. ARR (annual recurring revenue), czyli rocznych przychodów cyklicznych – co roku.

Sprawdź: Co zamiast WhatsApp

Przejęcie Makerpad to pierwsze “zakupy” Zapiera. Nie wiemy jednak jaka była kwota transakcji, natomiast prezes Makerpad, Ben Tossell, powiedział jedynie, że jego firma nadal będzie działać jako samodzielny podmiot.

W najbliższej przyszłości, korzystając z Zapier, będziemy mogli również używać narzędzi Makerpad. Stworzymy więc nie tylko przepływy pracy, ale również pełnoprawne aplikacje bez kodowania.

Zobacz też:
Huawei sprzedaje biznes Honor. Musi się ratować
Jak zarabiać i nie pracować? Z Fellows ma „jakby” odpowiedź

Źródło: Yahoo.com

Oceń ten post