• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie? To pytanie zadają sobie codziennie tysiące internautów. Czy to w ogóle możliwe? Już tłumaczymy!

Co to jest profil prywatny na Instagramie?

Wbrew pozorom, Instagram oferuje nam kilka całkiem interesujących narzędzi mających na celu pomóc nam zadbać o naszą prywatność. Jednym z nich jest oczywiście prywatny profil. Co jednak kryje się pod tym dość tajemniczym terminem?

Profil prywatny na Instagramie to coś w rodzaju częściowego ukrycia swojego konta przed obcymi osobami. Dalej będą oni w stanie zobaczyć nasze podstawowe informacje i wyszukać nas po nazwie użytkownika, ale nie zobaczą żadnych naszych zdjęć poza profilowym.

To doskonała opcja, jeśli nasze konto na Instagramie przeznaczone jest raczej tylko i wyłącznie dla bliskich znajomych. Czasami nie chcemy przecież, żeby chociażby szef zobaczył nasze zdjęcie z imprezy. Oczywiście, profil prywatny nie oznacza, że zdjęć nie może zobaczyć nikt. Dostęp do nich mają tylko i wyłącznie osoby, które nas obserwują. A na obserwację musimy najpierw wyrazić samodzielnie zgodę.

Sprawdź: Tajemnice Messengera – 10 ukrytych funkcji i sztuczek

Jak włączyć profil prywatny na Instagramie?

instagram profil prywatny

Chcecie ukryć swój profil przed nieznajomymi? Na szczęście to bardzo proste! Jak włączyć prywatny profil na Instagramie? Tak naprawdę, można to zrobić zaledwie kilkoma kliknięciami.

Na samym początku wejdźcie w swój profil i wybierzcie menu, to przycisk z czterema poziomymi kreskami w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wejdźcie w „Ustawienia” i wybierzcie opcję „Prywatność”. Na samej górze listy znajdziecie opcję „Konto prywatne” – wybierzcie ją i gotowe.

Instagram zapyta nas wtedy przy okazji, czy nie chcemy sprawdzić raz jeszcze kto nas obserwuje. Jeśli nie czujecie takiej potrzeby, to absolutnie nie musicie tego robić. Nie jest to punkt obowiązkowy.

Gotowe – wasz profil jest już w 100% prywatny!

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie? Czy to możliwe?

jak zobaczyć prywatne konto na instagramie

Wiecie już doskonale, jak sprawić, aby wasze konto było niewidoczne dla nieznajomych. Czy da się jednak podejrzeć czyiś ukryty profil? Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie? Cóż, jest to dość proste, ale nie każdemu może spodobać się odpowiedź na to pytanie.

Tak naprawdę, istnieje tylko jeden w 100% działający i skuteczny sposób. Aby zobaczyć czyjeś prywatne konto na Instagramie musimy po prostu go to o poprosić, poprzez zaobserwowanie jego profilu. Oczywiście, dana osoba wcale nie musi się na to zgodzić – być może chce, aby jej zdjęcia pozostały dla nas niedostępne.

Zobacz: Messenger bez Facebooka – czy to możliwe?

Czy istnieje jakikolwiek inny sposób? Tutaj odpowiemy bardzo prosto: absolutnie nie. Nie instalujcie więc żadnych specjalnych programów czy skryptów mających wam to umożliwić. Absolutnie nie dajcie się również nabrać na płatne usługi, które będą wam to oferowały. W najlepszym wypadku stracicie po prostu czas i pieniądze, w najgorszym zainfekujecie swój komputer groźnym wirusem.

Jeśli mielibyśmy więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie” to brzmi ona „Nie jest to możliwe”. Dodatkowo, pamiętajcie też, żeby szanować cudzą prywatność!

Jak chronić nasze konto na Instagramie?

Instagram DM

Na wielu stronach internetowych będziecie mogli natknąć się na wszelakie sposoby na zobaczenie cudzego prywatnego profilu na Instagramie. Większość z nich opiera się jednak na pewnego rodzaju oszustwach lub socjotechnikach. Absolutnie nie zamierzamy więc nic takiego opisywać. Z przyjemnością podpowiemy wam jednak, jak chronić się przed takimi działaniami!

Jeśli zależy wam na prywatności na Instagramie, to przede wszystkim musicie uważać na jedną rzecz – zawsze sprawdzajcie kto was obserwuje. Oszuści potrafią manipulować nazwą konta czy nawet zdjęciami profilowymi! Powinniście więc regularnie przeglądać listę znajomych.

Bardzo częstą sztuczką jest też podszycie się pod naszego dobrego znajomego. Jeśli nagle o obserwowanie poprosi was osoba, która obserwuje was od bardzo dawna, to powinna zapalić się wam czerwona lampka! Sprawdźcie wtedy, czy jej profil jest wiarygodny, albo nawet po prostu do niej zwyczajnie napiszcie. Być może to wcale nie wasz przyjaciel, a sprytny oszust, który stworzył podobny profil o niemalże identycznej nazwie.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Aby wasze zdjęcia były w 100% bezpiecznie, musicie też zadbać o jedną rzecz – absolutnie nie logujcie się danymi swojego konta do żadnych zewnętrznych aplikacji. Czasami może być to aplikacja do edycji zdjęć z ciekawymi filtrami a czasami narzędzie, które pozwoli nam zobaczyć kto odwiedził nasz profil. Niestety, zamiast tego stracicie po prostu swoje konto!

Ostatni krok jest jednak najważniejszy. Nawet jeśli wasz profil na Instagramie jest prywatny to i tak traktujcie go jako publiczny. Co należy przez to rozumieć? Nigdy nie wrzucajcie tam zdjęć, które mogłyby przysporzyć wam problemu. Wycieki się zdarzają i lepiej po prostu nie mieć żadnych materiałów, które mogłyby wyciec.

Jak zobaczyć prywatny profil na Instagramie – podsumowanie

Jak zatem doskonale widzicie, prywatny profil na Instagramie to bardzo skuteczna ochrona przed wścibskimi spojrzeniami! Nie istnieje żadna sztuczka, hack, program czy zapomniana metoda, aby obejść to zabezpieczenie. W internecie roi się natomiast od oszustów, którzy twierdzą, że takową posiadają. Nie dajcie im się nabrać!

Zobacz też:
Jak dbać o baterię w telefonie? 7 niezbędnych kroków|
Temperatura procesora –  jaka powinna być? Jak ją sprawdzić?

Oceń ten post