• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

Wiatrówka i łuk to wyjątkowe pomysły na prezent, nie tylko dla fana strzelectwa, ale i dla faceta, który ma wszystko. Dostarczą silnych emocji, pasjonującej rozrywki, pozwolą doskonalić koordynację ruchową oraz umiejętność oceny odległości.

Otrzymana w prezencie broń może rozwinąć w obdarowanej osobie hobby, które pozwoli spędzać czas aktywnie i będzie dostarczało zastrzyku adrenaliny.

Jaką broń można kupić bez pozwolenia?

Bez pozwolenia możemy kupić i posiadać:

  • wiatrówki – pod warunkiem, że energia pocisku nie przekracza 17J,
  • łuk (bez pozwolenia bez względu na moc),
  • broń czarnoprochową, która jest repliką broni produkowanej do 1885 r.,
  • repliki ASG strzelające kulkami polimerowymi kal. 6mm

Jaką wiatrówkę warto wybrać na prezent?

O ile repliki broni czarnoprochowej nie należą do tanich prezentów, cieszące się stale rosnącą popularnością wiatrówki można spokojnie zmieścić w świątecznym budżecie. Są chętnie wybierane zarówno przez zawodowców, jak i amatorów.

Stanowiąc repliki prawdziwych modeli broni palnej takich marek jak Colt, Glock, Walther, Beretta czy Heckler & Koch, potrafią doskonale oddawać efekt strzelania z broni palnej, szczególnie jeśli mamy do czynienia z ruchomym zamkiem.

Wiatrówki dostarczają emocji każdemu. Kiedy strzelectwo przeradza się w pasję, potrafi stanowić absorbujące zajęcie na co dzień, które pomaga zarządzać stresem, angażuje uwagę i pozwala się rozwijać.

Jaką markę wiatrówki wybrać?

Jedną z najchętniej wybieranych marek jest amerykańska firma Beeman. Wieloletnie tradycje i bardzo dobra jakość wykonania sprawiają, że te wiatrówki cechuje ponadprzeciętna wytrzymałość i celność. Zaletą tego producenta jest też fakt, że oferuje bogaty asortyment broni sportowej i rekreacyjnej. Dlatego zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani strzelcy znajdą tu coś dla siebie.

Sporą popularnością i uznaniem cieszą się też wiatrówki Industry Brand. To jeden z największych producentów wiatrówek na świecie, obecny na rynku już ponad 60 lat. Chętnie wybieranym modelem spod tego szyldu jest na przykład karabinek QB 12 do strzelania rekreacyjnego, słynący ze świetnego stosunku ceny do jakości.

Jeśli chodzi o najwierniejsze repliki broni do strzelania i kolekcjonowania, na rynku szczególnie wyróżnia się marka Ranger. Producent tworzy bronie już od 1978 roku we współpracy z tajwańską firmą KWC, która jest największym na świecie producentem replik ASG i wiatrówek.

Wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły repliki spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów i są cenione za bezawaryjność oraz celność. Dzięki marce Ranger każdy może poczuć klimat kultowych modeli używanych przez amerykańską armię, oficerów Polskich Sił Zbrojnych, a także wojska niemieckie i szwajcarskie.

Luneta celownicza Theta Optics 1,5-5X40 BE

Luneta do wiatrówki – kiedy się przydaje?

Lunety celownicze, montowane do wiatrówek, karabinków pneumatycznych czy pistoletów, mają za zadanie poprawiać celność strzelania. Oferują możliwość pełnego wykorzystania potencjału broni, którą posiadamy.

Luneta celownicza może oferować powiększenie stałe lub zmienne, dzięki czemu pozwala wybierać pomiędzy szerokim polem widzenia (x3) albo jak największym przybliżeniem małego celu (x9). Przy wyborze tego akcesorium zwraca się uwagę też na średnicę obiektywu (im większa wartość z zakresu od 20 do 60mm, tym więcej światła) i średnicę tubusa, która przekłada się na poprawę transmisji światła.

Szczególnie polecane marki lunet do wiatrówki to: Theta, Delta Optical, Vortex, Beeman oraz Gamo.

Łuk bloczkowy Poe Lang EK BUSTER camo 15-29 lb

Łuk na prezent – dla kogo będzie dobry?

Łucznictwo to sport odpowiedni dla osób w każdym wieku. Pomaga utrzymać dobrą kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną, a także rozwijać koncentrację.

Do wyboru mamy dwa rodzaje łuków: klasyczne oraz bloczkowe. Pierwszy rodzaj kojarzy każdy – te łuki mają prostą budowę, są lekkie i wytrzymałe. Łuki bloczkowe są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że ułatwiają naciągnięcie cięciwy dzięki specjalnym systemom bloczków. Mają jednocześnie większą energię i zasięg.

Łuki typu bloczkowego mogą być używane zarówno w ramach rekreacji, jak i na sportowych strzelnicach. Szeroki wybór rozmiarów, sposobów posługiwania się cięciwą i różnice w stabilności broni pozwalają każdemu dobrać taki model łuku, jaki najlepiej odpowiada jego wzrostowi, sile i kondycji.

Szeroki asortyment łuków obu rodzajów posiada marka Poe Lang. W gamie produktów tego producenta znajdują się modele dla młodzieży, kobiet i mężczyzn, amatorów oraz bardziej zaawansowanych strzelców, którzy chcą stale doskonalić swoje umiejętności.

AirSoft Guns (ASG)

Repliki ASG, odwzorowane do oryginalnych odpowiedników w skali 1:1, to pistolety – w tym także maszynowe – granatniki, karabiny, strzelby, a nawet rewolwery na plastikowe na kulki o średnicy 6 mm. Broń, którą dzięki szerokiej gamie produktów można dobrać do własnych preferencji, pozwala na świetną zabawę w gronie pasjonatów.

Rosnąca popularność ASG sprawia, że coraz łatwiej wziąć udział w tej grze zespołowej w każdym większym mieście. Do wyboru są modele replik z napędem sprężynowym, które trzeba każdorazowo przeładować, jak i modele napędzane elektrycznie i gazowo, które mogą oferować tryb automatyczny albo półautomatyczny.

Pneumatyczne repliki broni strzeleckiej pozwalają poczuć klimat realnych, militarnych starć zbrojnych – zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w przygotowanych uprzednio budynkach. Ponadto oferują możliwość zaznajomienia się z bronią osobom, które dotychczas nie miały z nią styczności.

W rozgrywkach mogą brać udział już nastolatkowie, a ich główną zasadą jest fair play. Takie hobby nie wymaga dużych nakładów, a z pewnością będzie rozwojową i emocjonującą rozrywką.

#materiałsponsorowany

Oceń ten post