• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

W gabinetach kosmetycznych można natknąć się na szereg rozmaitych zabiegów, których zadaniem jest chociażby poprawianie wyglądu skóry, czy też wspomaganie w walce z rozmaitymi niedoskonałościami. Nie każdy ma jednak czas, chęci, a także pieniądze, które chce przeznaczać na regularne zabiegi, co nie oznacza jednak, że należy całkowicie z nich rezygnować. Na chwilę obecną rynek urządzeń i akcesoriów kosmetycznych okazuje się bowiem na tyle rozbudowany, że wiele czynności można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Jedną z nich jest mezoterapia bezigłowa, której poświęcony został poniższy artykuł.

Jak więc poprawnie wykonać ten zabieg w domu? Co będzie wówczas niezbędne? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszych akapitach.

Zobacz również: Mikrodermabrazja – najważniejsze informacje o zabiegu

Mezoterapia bezigłowa – co to jest?

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjny, a zarazem całkowicie bezbolesny zabieg kosmetyczny, który cechuje się dużą uniwersalnością w swoich zastosowaniach. Jej podstawowym celem jest głębokie odżywienie skóry poprzez wprowadzenie pod nią odpowiednio dopasowanych preparatów kosmetycznych bogatych w konkretne substancje aktywne. Wszystko to odbywa się przy użyciu specjalnych sprzętów, które wykorzystują poszczególne technologie, takie jak chociażby ultradźwięki, elektroporacja, fale radiowe, czy też jonoforeza.

Mezoterapia bezigłowa czy igłowa – który zabieg wybrać?

Mezoterapia bezigłowa czy igłowa – który zabieg wybrać?

W profesjonalnych gabinetach mezoterapia może przyjąć dwie odrębne formy – igłową lub bezigłową. Ta pierwsza okazuje się metodą inwazyjną, która polega na wprowadzaniu substancji odżywczych pod skórę przy użyciu cieniutkich igieł. W konsekwencji cera staje się wówczas głęboko nawilżona i odżywiona, a przy tym możliwe jest także zaobserwowanie chociażby redukcji drobnych zmarszczek. Mezoterapia igłowa może być jednocześnie stosowana nie tylko na twarzy, ale również w obrębie innych części ciała – w tym na szyi, dekolcie, czy nawet na dłoniach.

Mezoterapia bezigłowa stanowi natomiast nieinwazyjną alternatywę dla powyższego zabiegu. Jej wykonanie nie wymaga nakłuwania skóry, co sprawia, że naskórek pozostaje nieuszkodzony. Wariant zabiegu w wersji bezigłowej jest więc doskonałą propozycją nawet dla osób o szczególnie wrażliwej skórze, gdyż nie spowoduje on jakichkolwiek niepożądanych konsekwencji. Co więcej, mezoterapia bezigłowa okazuje się niemal tak skuteczna, jak zabiegi z wykorzystaniem igieł.

Mezoterapia bezigłowa – wskazania i korzyści z zabiegu

Zabieg mezoterapii bezigłowej cechuje się stosunkowo szerokim zastosowaniem, przez co można korzystać z niego w wielu rozmaitych sytuacjach. Najczęściej wykonuje się go jednak:

  • W celu odżywienia okolic oczu;
  • Przy suchej, zmęczonej i poszarzałej skórze;
  • W walce z naczynkami i/lub rumieniem;
  • W celu opóźnienia starzenia się skóry;
  • Przy zwiotczałej skórze;
  • W celu pobudzenia krążenia.

Mezoterapia bezigłowa – wskazania i korzyści z zabiegu

Już kilka chwil po samym zabiegu można zaobserwować poszczególne efekty, wśród których zaznacza się między innymi:

  • Ujędrnienie i uelastycznienie skóry;
  • Odżywienie i dotlenienie tkanek;
  • Poprawę kolorytu cery;
  • Uszczelnienie naczyń krwionośnych.

Co więcej, mezoterapia bezigłowa spowalnia naturalny proces starzenia się skóry, tym samym stymulując włókna kolagenowe do produkcji elastyny odpowiedzialnej za młody i zdrowy wygląd cery. Zabieg ten jest również w stanie dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, wspomóc leczenie trądziku i blizn, a także przyczynić się do redukcji zmarszczek. Z łatwością można więc zauważyć, że mezoterapia bezigłowa niesie za sobą wiele korzyści.

Kiedy nie należy wykonywać mezoterapii bezigłowej?

Podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych, przy mezoterapii bezigłowej istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że wykonanie zabiegu może okazać się ryzykowne. Wśród nich wyróżnia się chociażby:

  • Ciążę i karmienie piersią;
  • Choroby kardiologiczne;
  • Choroby nowotworowe;
  • Aktywne infekcje skóry;
  • Skłonność do występowania reakcji alergicznych;
  • Choroby autoimmunologiczne;
  • Epilepsję;
  • Choroby serca i wszczepione urządzenia medyczne (np. rozruszniki);
  • Cukrzycę;
  • Świeże blizny i/lub uszkodzenia na powierzchni skóry;
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu zdecydowanie warto skonsultować się z zaufanym lekarzem, który oceni, czy będzie to w pełni bezpieczne.

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej – jak wybrać?

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej – jak wybrać?

Urządzenia do przeprowadzania zabiegu mezoterapii bezigłowej to stosunkowo nowe rozwiązania, które pojawiły się na rynku nie tak dawno temu. Na chwilę obecną cieszą się one jednak całkiem sporym zainteresowaniem, gdyż umożliwiają samodzielne wykonanie zabiegu i czerpanie z niego korzyści bez wychodzenia z domu. Jest to więc świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą przepłacać za regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych, a zarazem pragną uzyskać konkretne efekty.

Aby jednak wybrać możliwie najlepszy sprzęt z tej kategorii, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych cech i parametrów. Najważniejsze z nich zostały opisane w poniższych akapitach.

Zastosowana technologia

Urządzenia do mezoterapii mogą działać w oparciu o takie technologie, jak chociażby jonoforeza, elektroporacja, czy też ultradźwięki. Aspekt ten ma znacznie przede wszystkim ze względu na to, że poszczególne technologie mogą nie być odpowiednio dopasowane do danych typów cery, czy też poszczególnych wymagań i oczekiwań użytkowników. Przed zakupem wybranego modelu zdecydowanie warto więc zapoznać się ze specyfiką jego funkcjonowania.

Zgodność z normami

Wszelkie urządzenia do przeprowadzania danych zabiegów na skórze powinny być zgodnie z odpowiednimi normami. Warto więc zwracać uwagę na poszczególne oznaczenia mówiące o uzyskaniu odpowiednich certyfikatów. Wśród nich wyróżnia się chociażby certyfikat CE (Conformité Européenne) obowiązujący na terenie Europy, lub też ewentualnie FDA (Food and Drug Administration), który spotyka się w urządzeniach produkowanych w Stanach Zjednoczonych.

Jakość wykonania

Urządzenia do mezoterapii powinny cechować się wysoką jakością wykonania z użyciem odpowiednich materiałów, które cechują się przede wszystkim trwałością. Ponadto tego typu sprzęty muszą również zapewniać bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą, a więc nie powinny zawierać w sobie chociażby komponentów, które mogą potencjalnie wywoływać reakcje alergiczne.

Funkcje i programy pracy

Funkcje i programy pracy

Wiele z dostępnych na rynku urządzeń do mezoterapii oferuje znacznie więcej możliwości niż tylko wykonywanie pojedynczego zabiegu. Należy do nich chociażby funkcja oczyszczania skóry, która pozwala na odpowiednie przygotowanie jej do dalszych kroków.

Ponadto zdecydowanie warto zwrócić także uwagę na możliwość regulacji intensywności pracy, czy też jej tempa. Umożliwi to bowiem dostosowanie tych ustawień do indywidualnych potrzeb lub poszczególnych preferencji.

Łatwość użytkowania

Urządzenie do mezoterapii powinno cechować się ergonomiczną konstrukcją, a także lekką i poręczną budową. Dzięki temu umożliwi ono łatwe i bezproblemowe wykonywanie zabiegu, który nie sprawi wówczas trudności nawet całkowicie początkującym użytkownikom.

Dodatkowe akcesoria

Nieraz producenci urządzeń do mezoterapii decydują się na dołączanie do zestawów poszczególnych akcesoriów lub specjalnych nakładek, które zwiększają funkcjonalność danego sprzętu, a także ułatwiają jego użytkowanie.

Sprawdź również: Najlepsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego

#materiałreklamowy

Oceń ten post