• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

W poprzednim artykule, który dotyczył zabiegu peelingu kawitacyjnego, szczegółowo omówione zostały wszystkie kwestie z procedurą tą związane. Znajduje się tam między innymi przebieg zabiegu oraz wszelkie przeciwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie.

Przyszedł jednak czas na przedstawienie najlepszych urządzeń, za pomocą których peeling kawitacyjny jest możliwy do wykonania w domu, bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym.

Zanim jednak wyłonimy idealnych kandydatów – warto wspomnieć o kilku istotnych kwestiach.

Jakie są najważniejsze parametry urządzeń do peelingu kawitacyjnego?

Na rynku dostępna jest coraz większa ilość urządzeń do peelingu kawitacyjnego. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ zabieg ten zyskuje coraz większą popularność wśród konsumentów. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup urządzenia do tego przeznaczonego, należy zwrócić uwagę na kluczowe jego funkcje. Należą do nich:

 • Sposób zasilania – sprzęty do użytku domowego najczęściej są bezprzewodowe, a zasila je wbudowany akumulator. Istotna jest jednak wytrzymałość baterii, ponieważ to od niej zależeć będzie konieczność częstego ładowania oraz długość czasu pracy.
 • Moc – która pomaga określić wydajność urządzenia. Przeważnie nie wynosi ona więcej 10 W, co w zupełności wystarcza.
 • Częstotliwość drgań – produkty te działają na zasadzie wytwarzania ultradźwięków, dlatego też parametr ten jest stosunkowo istotny. Standardowa częstotliwość drgań w tym przypadku oscyluje w granicach 20 – 30Khz.
 • Dodatkowe funkcje – które gwarantują znacznie większą wszechstronność urządzenia. Niektóre sprzęty, poza oczyszczaniem skóry, dają możliwość jej nawilżenia, regeneracji czy też ujędrnienia. W tym celu wykorzystywane są funkcje takie jak sonoforeza, elektrostymulacja, fototerapia lub masaż wibracyjny.
 • Wyświetlacz – w przypadku urządzeń z większą ilością funkcji jest to coś, co bardzo ułatwia pracę. Daje on możliwość łatwego wglądu w wybrane ustawienia oraz sprawne ich kontrolowanie.
 • Timer – jest to dodatkowe udogodnienie, które precyzyjnie odlicza czas pozostały do ukończenia zabiegu.
 • Akcesoria – najważniejszym z nich jest etui ochronne, zwiększające higienę przechowywania oraz ułatwiające transport urządzenia.

Ranking urządzeń do peelingu kawitacyjnego – TOP 10

W dalszej części artykułu znajdują się przykładowe modele urządzeń do peelingu kawitacyjnego, które cieszą się dużym uznaniem i pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Zdecydowanie będą to więc sprzęty, mające za zadanie wspomóc codzienną pielęgnację skóry twarzy, jednocześnie dostarczając odrobiny relaksu.

Peeling kawitacyjny Iso Trade

Peeling kawitacyjny Iso Trade

Jest to urządzenie, które oferuje 3 różne tryby pracy, takie jak:

 • Oczyszczanie – pomagające usunąć martwy naskórek oraz wszelkie zanieczyszczenia.
 • Nawilżanie – które delikatnie wtłacza wybrany kosmetyk w głębsze warstwy skóry.
 • Liftingowanie – wygładzające zmarszczki i ujędrniające skórę. Ultradźwięki wykorzystywane przez sprzęt pobudzają krążenie krwi oraz sprawiają, że produkcja kolagenu i elastyny znacznie się zwiększa.

Produkt działa bezprzewodowo, a w zestawie znajduje się kabel, za pomocą którego ładowanie jest szybkie i bezproblemowe.

Sprzęt jest lekki i komfortowy w użytkowaniu. Dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są również 2 silikonowe nakładki służące do masażu skóry twarzy.

Cena: 65,89 zł

Xiaomi inFace

Xiaomi inFace

Produkt daje możliwość wyboru spośród 4 dostępnych programów działania, takich jak:

 • Głębokie oczyszczanie jonami dodatnimi
 • Sonoforeza za pomocą jonów ujemnych
 • Oczyszczanie ultradźwiękowe – Peeling
 • Kojący masaż – EMS Pulse

Urządzenie gwarantuje złuszczenie martwego naskórka, oczyszczanie skóry twarzy z nadmiaru łoju, bakterii czy też pozostałości makijażu oraz przyspieszenie wchłaniania składników aktywnych zawartych w różnego rodzaju kosmetykach.

Cera po zabiegu staje się promienista, świeża i widocznie wygładzona.

Sprzęt wyposażono również w nakładkę zabezpieczającą końcówkę, która ułatwia jego przechowywanie i zapewnia dodatkową higienę.

Cena: 107,00 zł

Peeling kawitacyjny Braders

Peeling Kawitacyjny Braders

Produkt jest łatwy i komfortowy w obsłudze. Wszelkie wybrane ustawienia pokazywane są bowiem na czytelnym wyświetlaczu.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są funkcje takie jak:

 • Peeling kawitacyjny – służący do oczyszczania skóry twarzy za pomocą ultradźwięków. Odbywa się ono przy użyciu wody, toniku lub soli fizjologicznej.
 • Sonoforeza z jonoforezą – jest to sposób głębokiego wtłaczania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach i różnego rodzaju preparatach, za pomocą prądu stałego. Co więcej, mikromasaż poprawia również krążenie krwii i limfy, a wprowadzone substancje w widoczny sposób poprawiają kondycję skóry.
 • Elektrostymulacja prądami EMS – polegająca na przywróceniu skórze elastyczności poprzez emisję delikatnych impulsów prądu, przekazywanych do mięśni. W trakcie zabiegu wzrasta produkcja cząsteczek ATP, które są naturalnym źródłem energii potrzebnej do pracy mięśni, a mechanizmy produkcji kolagenu i elastyny są skutecznie pobudzane.

W zestawie oprócz samego urządzenia znajduje się również kabel USB służący do jego ładowania oraz nakładka ochronna, która umożliwia higieniczne przechowywanie oraz transport sprzętu.

Cena: 105,00 zł

Beautifly peeling kawitacyjny B-Scrub

Beautifly peeling kawitacyjny B-Scrub

Jest to wygodne urządzenie zasilane akumulatorowo. W zestawie znajduje się również kabel USB, który umożliwia jego łatwe i bezproblemowe naładowanie w dowolnym momencie.

Do wyboru użytkownika dostępne są zabiegi takie jak:

 • Kawitacja
 • Ultradźwięki
 • Sonoforeza

Produkt złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę, dodatkowo ją zmiękczając i otwierając zablokowane pory. Wszystko to w konsekwencji skutkuje wyraźną poprawą kondycji cery, jej wyrazistym i świeżym wyglądem oraz głębokim oczyszczeniem.

Co więcej, jony dodatnie wytwarzane podczas zabiegu, mają za zadanie przywrócić skórze jej naturalną elastyczność poprzez emisję delikatnych impulsów prądu, docierających bezpośrednio do mięśni twarzy.

W zestawie znajduje się również transparentne etui, które znacznie ułatwia higieniczne przechowywanie sprzętu oraz jego transport.

Cena: 229,00 zł

Yasumi Cavitation Peel & Clean YUD-020

Yasumi Cavitation Peel & Clean YUD-020

Powyższy model marki Yasumi to propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na urządzeniu poręcznym, a zarazem funkcjonalnym. Jest to bowiem sprzęt o niewielkich rozmiarach oraz niskiej wadze, jednocześnie oferujący bardzo dobre rezultaty.

Producent zapewnia, że Cavitation Peel & Clean YUD-020, poza peelingiem kawitacyjnym, daje także możliwość wykonania zabiegu liftingu, masażu oraz wtłaczania preparatów z aktywnymi składnikami.

W zestawie, oprócz samego urządzenia, znajduje się również przewód USB, służący do wygodnego i szybkiego ładowania w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu powyższy model staje się doskonałym kompanem podróży.

Co więcej, do dyspozycji użytkownika dostępne są także gumowe nakładki na szpatułkę, które mogą być stosowane jako ochrona przed zanieczyszczeniami lub zamiennik szczoteczki do oczyszczania skóry twarzy.

Cena: 329,00 zł

BEAUTIFLY B-Scrub Perfume

BEAUTIFLY B-Scrub Perfume

B-Scrub Perfume to poręczne, niewielkie urządzenie od marki Beautifly, które kryje w sobie wiele możliwości. Do dyspozycji użytkownika dostępne są dwa tryby pracy, do których należą:

 • Clean – służący do dogłębnego oczyszczania skóry twarzy, mającego na celu pozostawić ją zdrowo wyglądającą, a także rozświetloną i gładką.
 • Lift – jest to tryb, którego zadaniem jest wygładzenie drobnych zmarszczek, zwiększenie produkcji kolagenu oraz przywrócenie jędrności skóry.

Co ciekawe, drgania o wysokiej częstotIiwości 24 kHz mogą przenikać przez skórę na głębokość około 3-5 mm, przez co oczyszczanie staje się niezwykle skuteczne.

Produkt charakteryzuje się wodoodpornością IPX5, przez co zamartwianie się o zachlapania lub zalania sprzętu w trakcie pracy, staje się całkowicie zbędne.

Ponadto urządzenie posiada również zbudowany timer, który w połączeniu z jego poręczną budową, przyczynia się do wygodniejszego użytkowania.

Cena: 399,00 zł

Beauty Limited Peeling kawitacyjny 6w1 SN308

Beauty Limited Peeling kawitacyjny 6w1 SN308

 

Jest to urządzenie o mocy 10 W, które świetnie sprawdzi się jako alternatywa do dotychczas stosowanych metod oczyszczania twarzy. W skuteczny sposób jest w stanie usunąć zanieczyszczenia oraz martwy naskórek, pozostawiając skórę wygładzoną, odżywioną, a także zdrowo wyglądającą.

Co więcej, elektrostymulacja mięśni prądami EMS, którą oferuje produkt, pobudza krążenie krwi, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu, co w efekcie ujędrnia skórę twarzy oraz redukuje drobne zmarszczki.

Szpatułka ze stali nierdzewnej to gwarancja solidnego wykonania, a poręczna budowa i intuicyjne przyciski sterujące przyczyniają się do zwiększenia komfortu użytkowania.

W zestawie znajduje się również materiałowe etui, które w znacznym stopniu ułatwia przechowywanie, a także transport urządzenia.

Cena: 299,00 zł

Beauty System Ems Bi-8022

Beauty System Ems Bi-8022

Model Ems Bi-8022 od marki Beauty System to eleganckie, nowoczesne urządzenie, które doskonale sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak i w salonie kosmetycznym.

Połączenie niewielkiego rozmiaru oraz wagi, wynoszącej zaledwie 70 g, czynią powyższy sprzęt wręcz idealnym do różnego rodzaju wyjazdów.

Do dyspozycji użytkownika dostępna jest pokaźna ilość zabiegów, do których należą:

 • Peeling kawitacyjny,
 • EMS – masaż przeciwzmarszczkowy,
 • Jonizacja dodatnia – oczyszczanie skóry,
 • Sonoforeza – wtłaczanie aktywnych substancji zawartych w kosmetykach w głąb skóry twarzy,
 • Sonoforeza + EMS – precyzyjny zabieg przeciwzmarszczkowy,
 • Sonoforeza + jony ujemne – niezwykle skuteczna metoda wtłaczania kosmetyków, zapewniająca głębokie nawilżenie oraz poprawę jakości skóry.

Producent zapewnia, że do efektów powyższych zabiegów zalicza się głębokie oczyszczenie, nawilżenie oraz dotlenienie skóry, a także złuszczanie martwego naskórka, czy stymulacja krążenia krwi.

Cena: 206,08 zł

Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO

Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO

Jest to nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, które oczyszcza, pielęgnuje, wygładza, rozjaśnia przebarwienia, zwalcza trądzik, złuszcza, wyrównuje koloryt oraz ujędrnia skórę.

Sprzęt może być użytkowany zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Oprócz klasycznej kawitacji, do dyspozycji dostępne są również tryby takie jak:

 • Jonizacja dodatnia – z antybakteryjnym niebieskim światłem fotonowym, która służy do oczyszczania.
 • Jonizacja ujemna – z czerwonym światłem fotonowym, służąca do wtłaczania produktów w głąb skóry.
 • Elektrostymulacji mięśni twarzy – występująca w dwóch trybach (L/H – niskie i wysokie). Doskonale sprawdza się przy ujędrnianiu twarzy.

Produkt jest w pełni wodoodporny, dzięki czemu może być użytkowany w dowolnych warunkach.

Wbudowany inteligentny timer sprawia, że wykonywanie zabiegów jest jeszcze łatwiejsze.

Urządzenie zasilane jest akumulatorowe, a dodatkowym udogodnieniem jest jego wygodne indukcyjne ładowanie, odbywające się za pomocą ultracienkiej bazy.

Plusem może okazać się również nowoczesny i elegancki wygląd, który zdecydowanie przykuwa uwagę.

Cena: 549 zł

Beauty Limited Blackwave

Beauty Limited Blackwave

 

Model Blackwave zdecydowanie wyróżnia się swoim nowoczesnym, eleganckim wyglądem, który przykuwa uwagę. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Sprzęt wyposażono w system ładowania indukcyjnego, który znacznie ułatwia użytkowanie.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są cztery programy pracy, w których skład wchodzą:

 • Peeling kawitacyjny – czyli usuwanie martwych komórek naskórka oraz oczyszczanie.
 • Masaż oklepujący – którego zadaniem jest wysyłanie delikatnych impulsów ultradźwiękowych, mających na celu ułatwić wchłanianie kosmetyków ze składnikami aktywnymi.
 • Peeling kawitacyjny z jonoforezą dodatnią – polegający na otwieraniu porów w celu ich oczyszczenia.
 • Sonoforeza z jonoforezą ujemną – to zabieg przyczyniający się do dogłębnego, a zarazem szybkiego wchłaniania kosmetyków.

Dodatkowym atutem jest niebieskie światło LED, emitowane w trakcie działania przy szpatułce. Ma ono działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapewnia precyzyjne i dogłębne oczyszczenie skóry twarzy.

Co więcej, w zestawie oprócz samego urządzenia oraz stacji dokującej, znajduje się także materiałowe etui, które ułatwia przechowywanie oraz transport sprzętu.

Cena: 229,00 zł

Peeling kawitacyjny – jakie ma zalety?

Regularne, a także prawidłowe korzystanie z urządzeń do peelingu kawitacyjnego, niesie za sobą wiele dobrego. Jest on w stanie widocznie poprawić kondycję skóry, jednocześnie dogłębnie ją oczyszczając. W związku z tym możliwa jest znaczna redukcja zarówno zmarszczek, jak i wyprysków oraz trądziku. Ultradźwięki stosowane w sprzętach tego typu rozbijają również złoża melaniny, która przyczynia się, między innymi, do powstawania zaczerwień na twarzy.

Skóra poddawana zabiegom kawitacji staje się jędrna, elastyczna, a także zdrowsza. Co więcej, cały proces wspomaga produkcję kolagenu, dlatego też powstawanie zmarszczek staje się znacznie opóźnione. Ponadto urządzenia do peelingu kawitacyjnego są w stanie spłycać blizny, tym samym wygładzając strukturę skóry.

3.7/5 - (67 votes)