• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Twarda woda, czyli woda o wysokiej zawartości minerałów takich jak wapń i magnez, może prowadzić do wysuszania skóry i włosów. Częste mycie włosów w twardej wodzie, wzbogacanej dodatkowo wysuszającym skórę chlorem, może przyczyniać się także do swędzenia skóry głowy i powstawania łupieżu. Choć twarda woda nie powoduje żadnego zagrożenia dla zdrowia, ciągłe naruszanie bariery ochronnej skóry może skutkować obniżaniem odporności na uszkodzenia mechaniczne i wnikanie patogenów.

Jeżeli masz problemy skórne, często dokucza Ci swędzenie i masz dosyć ciągłej konieczności korzystania z balsamów do ciała, sprawdź czy dobry filtr prysznicowy będzie w stanie rozwiązać Twoje problemy. Nasz ranking filtrów prysznicowych to obiektywny przegląd najlepszych spośród dostępnych aktualnie na rynku modeli.

Sprawdź również: Dobre filtry nakranowe – Ranking 2022

 

Ranking filtrów prysznicowych - porównanie

FITaqua AWF-SWR-P-M

FITaqua AWF-SWR-P-M

Filtr FITaqua AWF-SWR-P-M ma uniwersalne złącze, dzięki któremu pasuje do większości baterii prysznicowych. Jest banalnie łatwy w montażu, co ilustruje poniższy instruktaż producenta.

Srebrny filtr od FITaqua radzi sobie z niwelowaniem szkodliwego dla skóry wpływu chloru i wyłapuje nadmiar minerałów takich jak wapń i magnez. Wychwytuje również metale ciężkie, chrom, grzybnie i bakterie.

Co wpływa na skuteczność filtrowania? Złoże KDF, w skład którego wchodzi kompozycja cynkowo-miedziowa wzbogacona o polifostat. Filtr wystarcza na 3-6 miesięcy codziennych pryszniców w temperaturze do 45 °C, czyli jest w stanie przefiltrować około 5000 litrów wody. Przefiltrowana woda jest miększa w odczuciu i minimalizuje problem uporczywych śladów w wannie i kabinie prysznicowej, co potwierdzają opinie użytkowników, którzy kupili produkt.

Filtry prysznicowe FITaqua są projektowane i produkowane w Polsce, a producent zapewnia, że ma na względzie ograniczanie śladu węglowego zarówno na etapie wytwarzania produktów, ich użytkowania aż po recykling.

Ranking filtrów prysznicowych - TOP 3

TAPP Water Tapp 1s

Drugie miejsce pośród polecanych filtrów prysznicowych zajmuje TAPP Water Tapp 1s. Ten model oferuje dwa rodzaje montażu: pomiędzy wężem, a baterią lub – jeżeli bateria znajduje się zbyt blisko ściany – pomiędzy wężem, a słuchawką prysznicową.

TAPP 1s usuwa wszelkie zanieczyszczenia, które powszechnie występują w wodzie, czyli: chlor (ponad 95%) i jego pochodne, metale ciężkie, w tym: żelazo, ołów, kadm, bakterie, grzyby i algi. Podobnie jak model, który zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu filtrów prysznicowych, TAPP 1s również bazuje na złożu filtrujących KDF. Wykorzystywany KDF 55 składa się z granulatu miedzi i cynku.

Ranking filtrów prysznicowych - przegląd rynku

Producent deklaruje, że jego rozwiązanie jest odpowiednie nawet dla noworodków, ponieważ jest dostosowane do najdelikatniejszej i bardzo wrażliwej skóry. Poleca swój produkt także osobom cierpiącym na choroby skórne i odczuwającym dyskomfort po kąpieli, na przykład w postaci wysuszenia skóry, zaczerwienienia czy swędzenia.

Wkłady do filtra należy wymieniać co 6 miesięcy lub w momencie, gdy w wodzie zacznie być wyczuwany chlor. Wkłady są przystosowane do pracy z gorącą wodą i dużym ciśnieniem, co potwierdzają pozytywne opinie użytkowników. Klienci deklarują poprawę nawilżenia skóry i ograniczenie osadzania się zanieczyszczeń na kabinach i wannach, bez obniżenia ciśnienia wody.

Philips AWP1775CH/10

Podobnie jak pozostałe polecane filtry prysznicowe Philips AWP1775CH/10 zawiera złoże KDF, dzięki któremu filtr usuwa pozostałości chloru i minimalizuje osadzanie się zanieczyszczeń z rdzy i osadów. Model jest przystosowany do pracy w temperaturze 5–60  °C i przy ciśnieniu 0,15–0,4 MPa  bar. Przepływ wody odbywa się z prędkością 8 l/min.

Model jest dostępny również w kolorze białym i do obu wersji można dokupić wymienny wkład. Zarówno system, jak i filtr są produkowane w Chinach. Z tego powodu, jak również z powodu braku szczegółowych informacji odnośnie skuteczności filtrowania, model od Philips zajął ostatnie miejsce w naszym rankingu filtrów prysznicowych.

Ranking filtrów prysznicowych - jak wybrać najlepszy

Ranking filtrów prysznicowych [TOP 3] – porównanie

Model Cena Żywotność filtra Gdzie kupić?
FITaqua AWF-SWR-P-M 82,00 zł 3-6 mies / 5000 l
TAPP Water Tapp 1s 159,00 zł 6 mies
Philips AWP1775CH/10 129,00 zł 6 mies

Jak wybrać dobry filtr prysznicowy?

Na pewno zastanawiasz się dlaczego nasz ranking filtrów prysznicowych obejmuje zaledwie trzy produkty. Niestety filtry prysznicowe dopiero zyskują na popularności, dlatego wybór nie jest duży. Możesz jednak liczyć na to, że jeśli tylko na rynku pojawią się nowe propozycje, na pewno zaktualizujemy ten poradnik o najciekawsze rozwiązania.

Tymczasem – jak wybrać dobry filtr prysznicowy spośród tych opcji, które mamy do wyboru? Naszym zdaniem najlepszym filtrem prysznicowym jest na ten moment FITaqua AWF-SWR-P-M. Wyróżnia się korzystną ceną i cieszy się tak samo pozytywnymi opiniami jak model TAPP Water Tapp 1s, który zajął drugie miejsce w naszym rankingu filtrów prysznicowych.

Producent modelu FITaqua AWF-SWR-P-M nie oferuje co prawda wymiennych wkładów, ale zapewnia, że produkt jest wykonany z dbałością o środowisko i podlega recyklingowi, co jest kwestią z natury bardziej istotną. Podobnej deklaracji nie może złożyć na przykład Philips, który produkuje wszystkie podzespoły w Chinach.

To, na co zwracaliśmy uwagę wyróżniając polecane filtry prysznicowe w naszym rankingu to także klarowne informacje odnośnie skuteczności poszczególnych modeli. Producenci filtrów powinni podawać informację jakie dokładnie substancje urządzenie jest w stanie przefiltrować. Zarówno FITaqua, jak i TAPP wychodzą naprzeciw tym podstawowym oczekiwaniom. Philips jest pod tym względem wyjątkowo oszczędny. Dlatego ostatni model z naszego rankingu filtrów prysznicowych polecamy wyłącznie ze względu na prawdopodobnie najlepszą dostępność (powinieneś znaleźć go nawet w sklepach stacjonarnych), jednak jeśli zależy Ci na obiektywnie najlepszym rozwiązaniu – wybierz którąś z dwóch pierwszych pozycji.

Ranking filtrów prysznicowych 2022

Czy warto kupić filtr prysznicowy?

Dobry filtr prysznicowy może sprawić, że Twoja skóra będzie lepiej nawilżona, a włosy będą miększe. Jeśli farbujesz włosy – kolor będzie miał szansę utrzymać się dłużej. Jeżeli cierpisz na schorzenia i stany zapalne, AZS, egzemę czy łuszczycę – filtr prysznicowy może pomóc łagodzić dolegliwości.

Dobre filtry na prysznic mogą ograniczyć ilość zużywanych kosmetyków nawilżających i innych wspomagających specyfików. Mogą też ograniczyć czas spędzany na usuwaniu plam i zacieków na armaturze łazienkowej.

Czytaj także: Dzbanek filtrujący wodę – jak wybrać odpowiedni?

#materiałreklamowy

5/5 - (2 votes)