• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Urządzenia, jakimi są frytkownice beztłuszczowe oraz niskotłuszczowe, to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących zdrowszy tryb życia. Pomimo nazwy ukierunkowanej na tworzenie zasadniczo jednego dania, nowoczesne modele frytkownic beztłuszczowych są w stanie zrobić znacznie więcej.

Kwestie związane z tymi sprzętami zostały już szerzej omówione w artykule „Frytkownica beztłuszczowa – jak to działa?”. Natomiast poniższy materiał, ma na celu wyłonić najlepsze dostępne na obecnym rynku modele, które sprawdzą się w każdej kuchni, czyniąc przygotowywanie ulubionych posiłków o wiele bardziej efektywnym, a także zdrowszym.

Ranking frytkownic beztłuszczowych – TOP 15

Model Moc Pojemność Cena
PHILIPS Essential Ovi XL HD9260/90 1900 W 1,2 kg 749,00 zł
De'Longhi FH 1396 Extra Chef Plus 1400 W 1,7 kg 950,47 zł
Tefal Frydelight FX1000 1400 W 0,8 kg 473,51 zł
Sencor SFR 3220WH 1500 W 2,6 kg 327,00 zł
Philips Ovi Smart XXL HD9867/90 2225 W 1,4 kg 1 748,00 zł
PHILIPS OVI MINI HD9721/10 1500 W 0,8 kg 666,00 zł
Actifry 2in1 Tefal YV960116 1400W 1500 W 1,7 kg 1 282,49 zł
Philips Airfryer HD9621/90 1425 W 0,8 kg 645,00 zł
Blaupunkt AFD601 1500 W 2,5 kg 362,00 zł
SILVERCREST® 1350 W 2,5 kg 279,00 zł
Klausberg Kl 1400 W 4,5 kg 472,69zł
Delimano Air Fryer Pro 1400 W 3,5 kg 299,99zł
Zeegma Knapper 1400 W 3,2 kg 227,00 zł
Tristar FR-6989 1500 W 0,8 kg 179,00 zł
Eldom MFC1000 1400 W 3,0 kg 379,00 zł

Powyższa tabela stanowi krótkie podsumowanie oraz porównanie najważniejszych aspektów każdej z przedstawionych w artykule frytkownic beztłuszczowych.

Frytkownica beztłuszczowa PHILIPS Essential Ovi XL HD9260/90

Frytkownica beztłuszczowa PHILIPS Essential Ovi XL HD9260/90

Urządzenie to oferuje użytkownikowi niezwykle szeroką skalę możliwości, gwarantując sprawne pieczenie, smażenie, a nawet grillowanie.

Jego moc wynosi aż 1900 W, dlatego też praca odbywa się sprawnie i przede wszystkim szybko.

Zastosowana we wnętrzu technologia to Rapid Air. Zapewnia ona niezwykle szybki przepływ gorącego powietrza, umożliwiając jednocześnie przyrządzenie danej potrawy przy minimalnym zużyciu tłuszczu (lub jego całkowitym braku).

Co więcej, zamknięta konstrukcja sprzętu jest gwarancją optymalnej dystrybucji ciepła oraz równomiernego opiekania wybranych dań.

Model ten doskonale sprawdzi się również w przypadku konieczności szybkiego i sprawnego podgrzania gotowych już potraw.

Należy także wspomnieć o koszu na produkty, który cechuje się pojemnością wynoszącą aż 1,2 kg. Jest to równowartość około 5 porcji, co zapewnia jednoczesne przygotowanie posiłku dla całej rodziny.

Obsługa modelu jest łatwa i bezproblemowa. Ponadto, wyjmowane części (takie jak kosz na potrawy) można myć w zmywarce, co również przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowania.

Warto dodać, że Philips stworzył dedykowaną swoim produktom aplikację, w której znajdują się między innymi wskazówki dotyczące urządzenia, porady żywieniowe, a także przepisy na różnorodne dania.

Jeśli jednak parametry modelu Essential okazują się niezadowalające, na rynku dostępny jest także produkt o nazwie Philips Ovi Smart XXL HD9867/90, którego moc wynosi aż 2225 W, a pojemność 1,4 kg. W sprzęcie tym zastosowano również kilka nowych technologii, takich jak Smart Sensing czy Fat Removal.

W przypadku mniejszej rodziny lub po prostu mniejszej liczby użytkowników, producent stworzył miniaturową wersję modelu Ovi. W tym przypadku moc wynosi 1500 W, a pojemność to 0,8 kg, co pozwala na przygotowanie około 4 porcji jedzenia jednorazowo.

De'Longhi FH 1396 Extra Chef Plus

De’Longhi FH 1396 Extra Chef Plus

Zdecydowanie jest to urządzenie, które można nazwać bardzo wielofunkcyjnym. Umożliwia ono bowiem gotowanie, duszenie, smażenie oraz pieczenie, a wszystko to przy minimalnym nakładzie tłuszczu.

Moc sprzętu wynosi 1400 W, dzięki czemu jego praca jest szybka i sprawna.

Model ten wyposażony został w podwójny system grzewczy, zwany Surround. Grzałki umieszczone zostały na dole i górze komory. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas pracy nad obróbką termiczną żywności. Co więcej, umożliwia ono także pieczenie ciast, a nawet pizzy!

Cyfrowy panel sterowania umożliwia bezproblemowe dostosowywanie mocy i czasu gotowania, a także zmianę wybranych ustawień podczas pracy.

Na froncie umieszczone zostało również pokrętło, które służy do wyboru jednego z ośmiu gotowych już programów. Zaliczają się do nich: ziemniaki, pizza, ciasto, gulasz, grill, funkcja piekarnika oraz funkcja patelni. Każdy program posiada automatycznie dobrany czas pracy oraz poziom mocy, jednak ustawienia te można w dowolnym momencie zmieniać i dostosowywać.

Sprzęt umożliwia mycie wszystkich nieelektrycznych elementów w zmywarce, co pozytywnie wpływa na łatwość użytkowania.

W zestawie znajdują się dwie miski pokryte nieprzywierającą powłoką, ruszt do grillowania, miarka oleju oraz przeźroczysta pokrywa, umożliwiająca bieżące kontrolowanie przygotowywanych potraw. Pojemność misek wynosi 1,7 l, dzięki czemu jednorazowo możliwe jest stworzenie znacznej ilości dań. Co więcej, jedna z nich posiada automatyczne mieszadło, które przyczynia się do bezwysiłkowej pracy z urządzeniem.

Sprawdź również: Najlepsze grille elektryczne – ranking 2022

Frytkownica beztłuszczowa Tefal Frydelight FX1000

Frytkownica beztłuszczowa Tefal Frydelight FX1000

Sprzęt ten posiada moc 1400 W, a pojemność misy wynosi 0,8 kg. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, zapewniając optymalne i szybkie efekty podczas przygotowywania różnorodnych dań.

Technologia Air Pulse gwarantuje szybki i równomierny przepływ gorącego powietrza, dzięki czemu smażenie potraw możliwe jest całkowicie bezolejowo lub też przy jego minimalnym użyciu.

W zestawie znajduje się kosz przeznaczony głównie do smażenia oraz misa pokryta nieprzywierającą powłoką, która sprawdzi się w przypadku różnorodnych produktów. Warto dodać, że obydwa akcesoria posiadają nienagrzewające się uchwyty, dzięki którym możliwe jest łatwe i bezproblemowe wyjęcie danych produktów.

Należy jednak wspomnieć, że model Frydelight sprawdzi się także w przypadku grillowania oraz pieczenia.

Regulacja temperatury odbywa się w tym przypadku za pomocą wygodnego i funkcjonalnego pokrętła. Maksymalna jej wartość może wynosić 200°C. Ponadto, użytkownik może również wybrać jeden spośród 6 automatycznych programów, które posiadają określoną temperaturę oraz czas przyrządzania danych potraw.

Sencor SFR 3220WH

Sencor SFR 3220WH

Jest to model o mocy 1500 W i zadziwiającej pojemności, która wynosi aż 2,6 kg. Takie parametry pozwalają na przygotowanie znacznej ilości porcji dań za jednym razem.

Funkcja szybkiego nagrzewania sprawia, że sprzęt jest gotowy do pracy w zaledwie 3 minuty.

Co więcej, filtr powietrza znajdujący się w urządzeniu sprawia, że przedostawanie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów jest maksymalnie ograniczone.

Do dyspozycji użytkownika dostępna jest regulacja temperatury w zakresie 80°C – 200°C oraz Timer z sygnalizacją dźwiękową (maksymalny czas wynosi 30 minut). Ponadto, po upływie określonego czasu następuje automatyczne wyłączenie, które zapobiega wszelkim uszkodzeniom oraz nadmiernemu przysmażeniu produktów umieszczonych we wnętrzu.

Dodatkowym zabezpieczeniem w tym przypadku jest przycisk zapobiegający przypadkowemu i niechcianemu wyjęciu kosza, który świetnie sprawdzi się w przypadku małych dzieci znajdujących się w domu.

Jeśli natomiast chodzi o sam kosz – został on pokryty nieprzywierającą powłoką, która dodatkowo jest niezwykle łatwa w czyszczeniu.

Dużym plusem może okazać się również kompaktowy design, mający znaczenie szczególnie w przypadku niewielkich powierzchni przeznaczonych do użytkowania sprzętu oraz jego przechowywania.

Biorąc pod uwagę szereg możliwości oferowanych przez powyższy model, niezwykłym atutem jest jego cena, która waha się w granicach 300 zł. Zdecydowanie jest to więc najtańszy produkt zawarty w rankingu, który jednocześnie tylko nieznacznie odstaje od rywali.

Philips Ovi Smart XXL HD9867/90

Frytkownica beztłuszczowa Philips Ovi Smart XXL HD9867/90

Powyższy model to, przede wszystkim, gwarancja szybkiej i sprawnej pracy, którą zapewnia technologia Rapid Air.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest całkiem sporo nowoczesnych, a zarazem niezwykle przydatnych funkcji, do których zalicza się:

  • Smart Sensing – to technologia, która w sposób całkowicie automatyczny jest w stanie dobrać odpowiedni czas, a także temperaturę, w zależności od przygotowywanej potrawy.
  • Smart Chef – czyli program, który umożliwia skorzystanie z różnorodnych przepisów, opracowanych przez profesjonalistów. To właśnie dzięki nim, stworzenie pysznych dań staje się całkowicie bezproblemowe, a konieczność wymyślania nowych propozycji obiadowych odchodzi w zapomnienie.

Co więcej, wszystkie odłączane części urządzenia, można bez najmniejszych obaw umieścić w zmywarce, przez co ich czyszczenie jest o wiele łatwiejsze.

Przy użyciu Ovi Smart XXL możliwe jest przygotowanie nawet 6 pełnowartościowych porcji posiłku, przez co sprzęt ten doskonale sprawdzi się w przypadku większych rodzin.

PHILIPS OVI MINI HD9721/10

PHILIPS OVI MINI HD9721/10

Ovi Mini to urządzenie o kompaktowych rozmiarach, które doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszej ilości domowników, przygotowując jednorazowo około 4 porcji posiłku.

Tak jak w przypadku swoich poprzedników – Mini oferuje szereg niezwykle funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym doskonale poradzi sobie z wszelkimi postawionymi mu wymaganiami.

Technologia Rapid Air, oparta o bardzo szybki przepływ powietrza, pozwala cieszyć się doskonale dopieczonymi posiłkami o obniżonej zawartości tłuszczu. Wszystkie odłączane części można umyć w zmywarce, a aplikacja NutriU to gwarancja różnorodnych przepisów i pomysłów, na każdą porę dnia, niezależnie od tego, czy użytkownik ma ochotę na smaczną przekąskę, pożywny obiad, czy też lekkie śniadanie.

Frytkownica beztłuszczowa Actifry 2in1 Tefal YV960116 1400W

Actifry 2in1 Tefal YV960116 1400W

Actifry 2in1 to rozwiązanie, które umożliwia jednoczesne przygotowanie dwóch całkowicie osobnych lub uzupełniających się potraw, za jednym razem. Wszystko to dzięki dwóm oddzielnym strefom gotowania, podzielonym na poziomy.

Ciekawym rozwiązaniem jest technologia Dual Motion, która łączy strumień gorącego powietrza z delikatnym mieszaniem w celu równomiernego smażenia.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest aż 9 automatycznych ustawień smażenia, a także funkcja opóźnionego startu, umożliwiająca przygotowanie ciepłego posiłku na czas, w którym będzie on spożywany.

Do plusów należy zaliczyć także duży, dotykowy ekran, przyczyniający się do znacznego ułatwienia pracy ze sprzętem. Ponadto wszystkie odłączane części można myć w zmywarce, bez obaw o ich uszkodzenie.

Co więcej, tryb ręczny umożliwia dostosowywanie wszelkich ustawień tak, aby przygotowany posiłek był dokładnie i równomiernie usmażony. Wówczas użytkownik może bezproblemowo manipulować temperaturą w zakresie od 70 do 220 °C.

Frytkownica beztłuszczowa Philips Airfryer HD9621/90

Philips Airfryer HD9621/90

Nie sposób zaprzeczyć, że marka Philips w kwestii frytkownic beztłuszczowych, radzi sobie naprawdę dobrze. Dlatego też kolejną propozycją w naszym rankingu jest model Airfryer HD9621/90, cieszący się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników z całego świata.

Opatentowana technologia TurboStar jest gwarancją sprawnego i równomiernego smażenia wszystkich składników znajdujących się w komorze. Dzięki temu, efekt końcowy w postaci idealnie chrupiących, złocistych potraw, jest niezwykle zadowalający.

Urządzenie jest wyposażone w kosz QuickClean z wyjmowaną nieprzywierającą siateczką, dzięki czemu jego czyszczenie jest łatwiejsze i szybsze. Co więcej, wyjmowana szuflada z powłoką zapobiegającą przywieraniu oraz kosz na jedzenie mogą być myte w zmywarce.

Dodatkowo, technologia Rapid Air zastosowana w urządzeniu wielofunkcyjnym Airfryer, umożliwia smażenie, pieczenie i grillowanie najsmaczniejszych przekąsek i posiłków w mniejszej ilości tłuszczu niż w przypadku zwykłej frytkownicy. Możliwa jest także całkowita rezygnacja z dodatku oleju, a potrawy i tak zachowają swój wyjątkowy smak.

Blaupunkt AFD601

Frytkownica beztłuszczowa Blaupunkt AFD601

Powyższy model to tak naprawdę niepozorne urządzenie, kryjące w sobie znaczną ilość funkcji. Umożliwia bowiem zarówno opiekanie, jak i pieczenie, grillowanie oraz smażenie. Dzięki temu każdy znajdzie w nim swoje zastosowanie, a codzienne przygotowywanie potraw stanie się o wiele łatwiejsze.

Co ciekawe, komora pokryta została wysokiej jakości teflonem, przez co jej czyszczenie staje się praktycznie całkowicie bezproblemowe.

Sprzęt posiada podzielone wnętrze, co oznacza, że w tym samym czasie możliwe jest przygotowanie dwóch oddzielnych potraw lub też uzupełniających się produktów, tworzących spójną całość w postaci pełnowartościowego posiłku.

Wysoki ruszt jest gwarancją optymalnego przepływu gorącego powietrza, przez co wszystkie składniki stają się równomiernie przygotowane.

Czytelny wyświetlacz LCD, znajdujący się na froncie urządzenia, to znaczne ułatwienie w kwestii obsługi, a także możliwość precyzyjnego dostosowywania temperatury oraz czasu pracy.

SILVERCREST®

Frytkownica beztłuszczowa SILVERCREST®

Frytkownica beztłuszczowa marki Silvercrest, to propozycja cechująca się nowoczesnym wyglądem, a także optymalnymi parametrami.

Sprzęt ten doskonale wpasuje się w dowolny wystrój kuchni, przy okazji nie zajmując zbyt dużo miejsca – a wszystko to dzięki swoim kompaktowym rozmiarom.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest aż 8 automatycznych programów pracy, a także funkcja manualnego manewrowania temperaturą w zakresie od 80°C do 200°C. Plusem jest również 60-minutowy timer i funkcja automatycznego wyłączania, mająca na celu zapobieganie wszelkim uszkodzeniom sprzętu oraz jego otoczenia.

Co więcej, połączenie szybko cyrkulującego gorącego powietrza z elementem grilla dba o optymalne rezultaty smażenia.

Sporym udogodnieniem jest również to, że koszyk i patelnia do smażenia z powłoką zapobiegającą przywieraniu, są w pełni zdatne do mycia w zmywarce, bez zbędnych obaw o ich uszkodzenie.

Obsługa urządzenia odbywa się przy użyciu panelu dotykowego, przez co jest ona łatwa i bezproblemowa. Wszystkie wybrane ustawienia są bowiem w pełni widoczne, a zarazem czytelne.

Klausberg Kl

Klausberg Kl

Jest to model wykonany z połączenia stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, który doskonale sprawdzi się w codziennym przygotowywaniu potraw. Posiada bowiem 8 inteligentnych programów pracy, do których zaliczają się: podgrzewanie, frytki, stek, krewetki, udka z kurczaka, ciasto, ryby, żeberka.

Użytkownik może również ręcznie dostosowywać temperaturę w przedziale od 80 °C do 200 °C. Problemem nie będzie także ustawienie wybranego czasu pracy, ponieważ sprzęt wyposażono w Timer.

Kosz frytkownicy wyposażono w nienagrzewający się uchwyt, a termoizolowana obudowa chroni przed przypadkowymi oparzeniami.

Co więcej, urządzenie jest w stanie podtrzymywać temperaturę przygotowanych potraw przez czas sięgający aż 2 godzin. W związku z tym, długo po zakończonej pracy wszystkie produkty wciąż będą ciepłe i w pełni gotowe do spożycia.

Sterowanie sprzętem odbywa się przy użyciu dotykowego panelu LCD, dzięki czemu jest ono łatwe, a zarazem wygodne.

Do plusów należy zaliczyć także funkcję automatycznego wyłączania, która zapobiega przypalaniu, a także niechcianym uszkodzeniom urządzenia.

Delimano Air Fryer Pro

Delimano Air Fryer Pro

Air Fryer Pro to model, który umożliwia nie tylko przygotowanie niskokalorycznych potraw, ale również lekkostrawnych warzyw na parze, a nawet chleba!

Do dyspozycji użytkownika dostępny jest wygodny Timer, funkcja automatycznego wyłączania, a także przydatne lampki kontrolne.

Co więcej, antyadhezyjna powłoka zapobiega przywieraniu żywności do powierzchni, dzięki czemu czyszczenie jest naprawdę proste i szybkie.

Możliwa jest również regulacja temperatury, dobywająca się w zakresie od 80 °C do 200 °C. Sterowanie sprzętem umożliwiają precyzyjne, a także wygodne pokrętła, umieszczone na froncie. Przy ich użyciu zarówno ustawienie temperatury, jak i czasu pracy, staje się całkowicie bezproblemowe.

Frytkownica beztłuszczowa Zeegma Knapper

Frytkownica beztłuszczowa Zeegma Knapper

Model Knapper to, przede wszystkim, gwarancja sprawnego, a także równomiernego wykonywania wszystkich swoich funkcji, do których należą: smażenie, pieczenie, grillowanie, duszenie oraz opiekanie – a to wszystko bez użycia oleju!

Sprzęt jest w pełni gotowy do pracy po upływie zaledwie jednej minuty, przez co długi czas oczekiwania na osiągnięcie odpowiedniej temperatury, odchodzi w zapomnienie.

Użytkownik bez najmniejszego problemu dostosuje temperaturę tak, aby była ona możliwie najbardziej optymalna do przygotowywanego posiłku. Zakres regulacji zaczyna się od 60°C, a kończy na 200°C. Co więcej, frytkownicę wyposażono w elektroniczny Timer (1-60 minut), który powiadamia o zakończonej pracy.

Co więcej, funkcja ochrony przed przegrzaniem w pełni zabezpiecza zarówno samo urządzenie, jak i jego otoczenie.

Kosz oraz misa do pieczenia zostały pokryte wysokojakościowym teflonem, który zapobiega przywieraniu produktów. Ponadto wszelkie odłączane części są w pełni zdatne do umycia w zmywarce, oszczędzając tym samym czas użytkownika.

Wszystkie ustawienia będą widoczne na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD, co czyni sprzęt o wiele łatwiejszym w obsłudze.

Ponadto zarówno rączka, jak i uchwyt do przenoszenia, są w pełni odporne na wysokie temperatury, chroniąc przed przypadkowymi oparzeniami.

Tristar FR-6989

Tristar FR-6989

Przedostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje model marki Tristar, który cechuje się optymalną wydajnością pracy.

Przy użyciu powyższej frytkownicy, możliwe będzie przygotowanie nawet 5 pełnowartościowych porcji wybranych posiłków za jednym razem.

Zarówno regulacja temperatury, jak i czasu pracy, odbywa się przy użyciu pokręteł umieszczonych na froncie urządzenia. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie parametrów do rodzaju smażonych produktów.

Sprzęt wyposażono dodatkowo w antypoślizgowe nóżki, których zadaniem jest utrzymywanie niezmiennej pozycji w określonym miejscu blatu. Do plusów należy również zaliczyć funkcję ochrony przed przegrzaniem, która dba zarówno o prawidłową pracę produktu, jak i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Wyjmowany koszyk oraz misę można umyć w zmywarce, co czyni je niezwykle łatwymi w czyszczeniu.

Frytkownica beztłuszczowa Eldom MFC1000

Frytkownica beztłuszczowa Eldom MFC1000

Model MFC1000 to produkt polskiej marki, która zyskała uznanie na światowym rynku.

Użytkownik ma do dyspozycji 4 automatyczne tryby pracy, a także możliwość regulacji temperatury w zakresie od 60°C do 200°C. Bezproblemowym okazuje się również ustawienie odpowiedniego czasu Timera, wyposażonego dodatkowo w sygnalizację zakończonej pracy.

W zestawie, wraz z samym urządzeniem, znajdują się przydatne akcesoria, takie jak ruszt oraz forma do pieczenia pizzy i ciasta.

Sprzęt wyposażono w nienagrzewający się uchwyt komory, który chroni użytkownika przed narażeniem na niechciane oparzenia. Dodatkowym atutem jest funkcja zabezpieczenia przed przegrzaniem.

Sterowanie urządzeniem odbywa się przy użyciu dotykowego panelu oraz wyświetlacza LCD, przez co wszystkie funkcje i parametry są doskonale widoczne, a sama obsługa – bezproblemowa.

Zobacz też: Blender ręczny – jaki będzie najlepszy? Ranking 2022

Czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową?

Zakup frytkownicy beztłuszczowej często wiąże się z całkiem sporym wydatkiem. Szczególnie, jeśli wybrany sprzęt cechuje się bardzo dobrymi parametrami, a także sporą ilością dodatkowych funkcji. W związku z tym, wiele osób zastanawia się, czy sprzęty tego typu są warte swojej ceny.

Rozmyślając nad zakupem frytkownicy beztłuszczowej, należy mieć na uwadze fakt, że częste spożywanie potraw smażonych przy użyciu oleju, ma spory wpływ na stan zdrowia człowieka. Produkty smażone w głębokim tłuszczu przyczyniają się do obciążenia układu pokarmowego, co z kolei prowadzi do częstych niestrawności, nadkwasoty, a także zgagi. Wspomniane dolegliwości są nie tylko uciążliwe – mogą bowiem prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, z którymi zmagają się ludzie na całym świecie. Do chorób, mających swoje źródło w nadmiernym spożywaniu szkodliwych tłuszczów, zalicza się miażdżycę, a także różnego rodzaju nowotwory. Frytkownica beztłuszczowa jest doskonałą alternatywą dla smażenia potraw przy użyciu oleju, ponieważ gwarantuje doskonały, wyrazisty smak dań, przy jednoczesnej redukcji poziomu spożywanych tłuszczów.

Co więcej, pomimo swojej mylącej nazwy, frytkownica beztłuszczowa jest w stanie przygotować znacznie więcej, niż same frytki! Przy jej użyciu możliwe jest stworzenie całych dań, w których skład wchodzą mięsa, ryby, warzywa, a nawet owoce morza. Niektóre modele, nawet te zawarte w naszym rankingu, posiadają również specjalne formy do pieczenia ciast, pizzy, a także domowego chleba. Jak można zauważyć – sprzęty tego typu oferują znacznie więcej możliwości, niż można by oczekiwać!

 

2.7/5 - (4 votes)