• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Z owocami, cukrem pudrem czy bitą śmietaną? Gofry to często smak, który kojarzy się ze wspomnieniami wakacji, czy też dzieciństwa. Nie muszą one jednak być tylko i wyłącznie okazjonalnym przysmakiem, jedzonym raz do roku.

Gofrownica to idealny dodatek do każdej kuchni. Pozwala na stworzenie pysznych i chrupiących gofrów, które w zależności od upodobań można przyrządzić na wiele sposobów.

Wybór sprzętu, który sprawdzi się zarówno przy sporadycznym, jak i częstym użytkowaniu wbrew pozorom nie jest jednak łatwą kwestią. Na rynku dostępna jest obecnie ogromna liczba gofrownic – tańszych i droższych. Oczywistym jest, że korzystna cena ma znaczenie, natomiast jeśli zależy Ci na produkcie, który będzie cechował się wysoką jakością wykonania i lepszymi parametrami – warto zainwestować w nieco droższy model.

Nasz ranking gofrownic to obiektywne zestawienie najlepszych produktów dostępnych na rynku. Zwracamy uwagę na kwestie, które bezpośrednio wpływają na pracę urządzenia, bo to właśnie od nich zależeć będzie prędkość nagrzewania oraz idealny smak gofrów. Innymi słowy, nasze zestawienie najlepszych gofrownic zawiera tylko i wyłącznie produkty, w które opłaca się zainwestować.

Sprawdź także: Najlepsze krajalnice do makaronu z warzyw

Ranking gofrownic – TOP 15 najlepszych modeli

Najlepsze gofrownice to takie, które spełniają wszystkie wymagania użytkowników. W poniższym rankingu gofrownic znajdziesz modele o najbardziej satysfakcjonujących parametrach oraz wielu udogodnieniach, które wpływają na sprawną i wygodną pracę urządzeń.

Nazwa Moc Obudowa Regulacja temperatury Cena Gdzie kupić?
Gastroback 42424   1600 W Stal nierdzewna Tak 549 zł
Camry Cr3046 1600 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Tak 109 zł
Götze&Jensen DW900 1600 W Tworzywo sztuczne Tak 399 zł
Adler AD3036 1500 W Tworzywo sztuczne Nie 129 zł
MPM MGO-13 1400 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Tak 159 zł
Dezal 301.4 1300 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Nie 369 zł
Clatronic WA 3745 1200 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Tak 163 zł
Tristar WF-2120   1200 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Nie 128zł
KRUPS FDD95D 1200 W Stal nierdzewna Tak 873 zł
Camry CR 3025 1150 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Tak 129 zł
Clatronic WA 3492 1000 W Stal szlachetna i tworzywo sztuczne Tak 129 zł
Raven EG002B 1000 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Tak 109 zł
Concept VF3040 1000 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Nie 149 zł
Breville DuraCeramic VST072 850 W Stal nierdzewna Nie 319 zł
Clatronic WA 3606 800 W Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne Tak 116 zł

Czytaj również: TOP 15 frytkownic beztłuszczowych

Najlepsze gofrownice – opinie, zestawienie

 

Najlepsza gofrownica - Gastroback 42424

Najlepsza gofrownica – Gastroback 42424

Najlepszą gofrownicą naszym zdaniem jest model Gastroback 42424. Jest to sprzęt o mocy 1600 W, co sprawia, że gofry są gotowe w niezwykle krótkim czasie. Ponadto są perfekcyjnie chrupiące i optymalnie wypieczone, dzięki czemu zadowolą każdego domownika.

Produkt daje możliwość regulacji temperatury, co odbywa się za pomocą wygodnego pokrętła umieszczonego na froncie. Co więcej, można również wybrać stopień chrupkości, dzięki czemu urządzenie wykona całą pracę samodzielnie, tak jak lubisz.

Do wyboru dostępnych jest 5 programów pracy, do których zaliczają się gofry:

  • Belgijskie,
  • Czekoladowe,
  • Klasyczne,
  • Na maślance.

Ostatnim programem jest tryb manualny, w którym użytkownik decyduje o wszelkich parametrach i ustawieniach.

Nasza najlepsza gofrownica wykonana została ze stali nierdzewnej, dzięki czemu charakteryzuje się ona trwałością i niezawodnością. Uwagę przyciąga nie tylko jej wygląd, ale także funkcjonalność. Obsługa jest łatwa i bezproblemowa, ponieważ wszelkie funkcje widoczne są na czytelnym wyświetlaczu.

Płyty pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu przyklejone i trudne do zmycia resztki ciasta nie będą Twoim zmarwieniem.

Jedynym minusem, który dla wielu osób może okazać się przeszkodą w zakupie tego urządzenia, jest jego cena – nie należy ona bowiem do najniższych.

Camry Cr3046

Camry Cr3046

Camry Cr3046 jest dla odmiany przykładem taniej i dobrej gofrownicy. Posiada moc sięgającą nawet 1600 W oraz pokrętło służące do regulacji temperatury opiekania, które umożliwia stworzenie gofrów wedle indywidualnych upodobań.

Płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką. Zapobiega ona przywieraniu ciasta, ułatwia jego wyjmowanie oraz czyszczenie wnętrza urządzenia.

Dodatkowym atutem są lampki kontrolne informujące użytkownika o gotowości do pracy oraz konieczności wyjęcia upieczonych już gofrów. Gofrownica może być przechowywana w pozycji pionowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce w danej szafce czy też na kuchennym blacie.

Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej połączonej z tworzywem sztucznym, dlatego też jest ona bezpieczna w użytkowaniu i chroni przed ewentualnymi oparzeniami. Warto również wspomnieć o nienagrzewającym się uchwycie, który znacznie ułatwia pracę.

 

Dobra gofrownica - Gofrownica Götze&Jensen DW900

Dobra gofrownica – Götze&Jensen DW900

Götze&Jensen DW900 to dobra gofrownica o minimalistycznym i eleganckim designie. Zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie przy jednoczesnej precyzji pracy i komforcie użytkowania.

Maksymalna moc sięga 1600 W, a do dyspozycji użytkownika jest 5 trybów pieczenia oraz 7 ustawień temperatury, regulowanych za pomocą pokrętła.

Dodatkowym atutem jest w tym przypadku wielofunkcyjny wyświetlacz, który pozwala na bieżące kontrolowanie procesu pieczenia gofrów. Pokazuje on wybrane ustawienia oraz czas potrzebny do zakończenia pracy.

Jak przystało na jedną z najlepszych gofrownic, urzązdenie posiada oczywiście funkcję automatycznego wyłączania oraz ochrony przed przegrzaniem, co czyni go w pełni bezpiecznym. Obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego, dzięki czemu gofrownica jest niezwykle lekka a uchwyt nie nagrzewa się, zapobiegając wszelkim oparzeniom.

Nowoczesny wygląd urządzenia sprawia, że ten model idealnie wpasuje się w praktycznie każdy wystrój kuchni.

ADLER AD3036

Adler AD3036

Pośród tanich i dobrych gofrownic warto wyróżnić także model Adler AD3036. Posiada moc 1500 W, która gwarantuje szybkie i równomierne nagrzewanie się oraz opiekanie.

Płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu wyjmowanie gotowych już gofrów nie powinno sprawiać problemów. Jest to również duże ułatwienie przy ich czyszczeniu.

Użytkowanie jest niezwykle łatwe i intuicyjne, dlatego też nie powinno sprawiać problemów. Ponadto antypoślizgowe stopki gwarantują dużą stabilność. Co więcej, lampka kontrolna termostatu powiadomi użytkownika o gotowości do pracy i odpowiedniej temperaturze, a następnie o konieczności wyjęcia upieczonych przysmaków.

Obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego, dzięki czemu sprzęt jest lekki i łatwo można go przenosić lub transportować. Co więcej, uchwyt nie nagrzewa się gwarantując dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnymi oparzeniami.

Do plusów można również zaliczyć zacisk, którym zakończony jest uchwyt. Zapewnia on odpowiednie dociśnięcie płyt grzewczych oraz duży komfort pracy.

Gofrownica MPM MGO-13

Gofrownica MPM MGO-13

MPM MGO-13 to jedna z najlepszych gofrownic, która dysponuje mocą 1400 W. Gwarantuje szybkie i równomierne nagrzewanie się oraz pieczenie. Płyty pokryte zostały teflonową powłoką, dzięki czemu ciasto jest łatwe do odczepienia i wyjęcia.

To, co wyróżnia ten model to przede wszystkim unikalny, modernistyczny design. Nowoczesny wygląd sprawia, że sprzęt będzie dobrze wyglądał w każdej kuchni. Obudowa wykonana została z połączenia stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego, a uchwyt nie nagrzewa się. Jest to gwarantem zabezpieczenia przed wszelkimi oparzeniami oraz sporym ułatwieniem.

Dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego ustawienia optymalnej temperatury pieczenia, co sprawia, że gofry będą dokładnie takie, jakie sobie wymarzymy.

Dużą pomocą przy pracy są dwie lampki kontrolne, które sygnalizują odpowiednio moment, w którym gofrownica jest odpowiednio nagrzana oraz kiedy ciasto jest gotowe do wyjęcia. Z kolei pod gofrownicą znajduje się miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego, co znacznie ułatwia jej przechowywanie.

Warto również wspomnieć, że produkt jest również dostępny w wersji czarnej.

Dezal 301.4

W naszym rankingu gofrownic musiała znaleźć się także seria Dezal 301.4. Seria oferuje różnokolorowe, dobre gofrownice o świetnych parametrach. Każda posiada moc 1300 W, dzięki czemu przygotowywanie gofrów jest szybkie i sprawne, a czas nagrzewania stosunkowo krótki.

Płyty grzewcze powstały ze stopu aluminium, a ich powierzchnię pokryto nieprzywierającą powłoką. Dzięki temu czyszczenie urządzenia nie powinno sprawiać najmniejszych problemów.

Produkt jest trwały i solidny. Choć jego budowa nie posiada nowoczesnego wyglądu, producent oferuje niestandardowe kolory wykończenia obudowy: nie tylko czarny czy biały, ale i zielony, czerwony i różowy, który wybraliśmy do naszego rankingu gofrownic. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiedniej wersji kolorystycznej do wystroju danej kuchni.

Minusem tego modelu może okazać się stosunkowo wysoka cena, tym bardziej, że regulacja temperatury w tym przypadku jest niemożliwa.

Być może zainteresują Cię także: Najładniejsze czajniki elektryczne w stylu retro [TOP 10]

Gofry w kształcie serc – Clatronic WA 3745

Clatronic WA 3745 to tania i dobra gofrownica, która tworzy gofry w kształcie serc. Dysponuje mocą 1200 W, dzięki czemu szybko przygotowuje dwa gofry na raz.

Jak przystało na jedną z najlepszych gofrownic, model posiada nieprzywierającą powłokę, gumowe nóżki i uchwyt izolowany termicznie. Dodatkowo, wnęka na przewód ułatwia przechowywanie urządzenia.

Obsługa Clatronic WA 3745 jest na tyle prosta, że może stanowić wspólną zabawę dla wszystkich członków rodziny.

Gofry w kształcie serc - Tristar WF-2120

Tristar WF-2120

Tristar WF-2120 to produkt o mocy 1200 W, gwarantujący możliwość przyrządzenia aż 10 mini-gofrów jednocześnie. Każdy z nich posiadać będzie wyjątkowy kształt serca.

Jak w każdej dobrej gofrownicy płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, która przyczynia się do łatwiejszego utrzymania urządzenia w idealnej czystości.

Konstrukcja jest trwała i solidna. Antypoślizgowe nóżki zapobiegają przypadkowemu przesuwaniu sprzętu, a nienagrzewający się uchwyt ułatwia całą pracę.

Plusem jest również stosunkowo niska – w porównaniu z pozostałymi polecanymi gofrownicami – cena. Zdecydowanie jest to model, na który warto postawić, choć ma poważną konkurencję w modelu Clatronic WA 3745. Zajął wyższe miejsce w tym rankingu gofrownic ze względu na fakt, że oferuje te same możliwości w niższej cenie, a dodatkowo ma regulację temperatury.

 

 

Profesjonalna gofrownica - KRUPS FDD95D

Profesjonalna gofrownica – Krups FDD95D

Krups FDD95D to najlepsza gofrownica dla profesjonalnych kucharzy i prawdziwych pasjonatów. Jednocześnie model ten doskonale sprawdzi się w różnego rodzaju punktach gastronomicznych i foodtruck’ach. Jego moc wynosi 1200 W, dlatego też przygotowanie idealnie wypieczonych gofrów to kwestia zaledwie kilku minut, łącznie z czasem nagrzewania.

Sprzęt wykonany został ze stali nierdzewnej, cechującej się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Tym, co wyróżnia ten model na tle innych zawartych w naszym rankingu gofrownic, jest fakt, że jest obrotowy. Umożliwia on również równomierne rozprowadzenie ciasta na całej powierzchni płyt grzewczych, co w rezultacie daje perfekcyjnie wykonane wypieki.

Jeśli chodzi o płyty, zostały one pokryte nieprzywierającą powłoką, która ułatwia czyszczenie. Produkt wyposażono także w regulowany termostat, lampkę kontrolną oraz antypoślizgowe stopy, zapobiegające niechcianemu przemieszczaniu się urządzenia po blatach.

Minusem, o którym należy wspomnieć, jest niezwykle wysoka cena, która może odstraszać wszystkich niezwiązanych z gastronomią. Krups FDD95D znalazł się w naszym zestawieniu przede wszystkim jako przykład najlepszej gofrownicy stworzonej dla profesjonalistów.

Tania a dobra gofrownica - Camry CR 3025

Tania i dobra gofrownica – Camry CR 3025

Urządzenie posiada moc 1150 W, która gwarantuje sprawne oraz równomierne rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni płyt grzewczych. Model ten został stworzony z myślą o częstym i niejednokrotnie długim użytkowaniu. Przyczynia się do tego zwiększona wydajność zastosowana przez producenta.

Wewnątrz sprzętu znajduje się miejsce na cztery osobne gofry. Ponadto płyty pokryto nieprzywierającą powłoką, która w dużej mierze ułatwia pracę.

Dużym plusem okazuje się również regulowany termostat, umożliwiający wybór stopnia przypieczenia ciasta, lampki kontrolne oraz antypoślizgowe nóżki.

Co ciekawe, wszystkie te parametry dostępne są w stosunkowo niskiej cenie. Jeśli więc zależy Ci na trwałej, dobrej gofrownicy, która nie będzie kosztować majątku – CR 3025 może być najlepszą gofrownicą dla Ciebie.

Gofrownica Clatronic WA3492

Gofrownica Clatronic WA3492

Jest to produkt, którego moc sięga maksymalnie 1000 W, przez co czas nagrzewania się może być nieco dłuższy niż w przypadku pozostałych polecanych gofrownic z tego zestawienia.

Płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, przez co gotowe już gofry są łatwe do wyjęcia. Sprawia to również, że czyszczenie urządzenia nie jest problematyczne. Co więcej, płyty posiadają wyróżniający się kształt małych serc, który jest ciekawą alternatywą do poprzednich modeli.

Obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego połączonego ze stalą szlachetną. Taka kombinacja zapewnia dużą trwałość sprzętu. Co więcej, termoizolowany uchwyt zapewnia ochronę przed wszelkimi możliwymi oparzeniami i znacznie ułatwia pracę z gofrownicą, czyniąc ją łatwą i przyjemną.

Dodatkowym atutem jest płynnie regulowany termostat, który daje możliwość dostosowania temperatury do indywidualnych preferencji użytkownika. Do plusów zaliczyć można także lampki kontrolne, sygnalizujące gotowość do pracy oraz moment, w którym gofry są upieczone i zdatne do jedzenia.

Choć Clatronic WA3492 jest tanim modelem o niższej mocy, dla wielu może być bardzo dobrą gofrownicą, ponieważ posiada wszystkie pozostałe cechy, które takowa mieć powinna.

RAVEN EG002B

Raven EG002B

Raven EG002B posiada moc 1000 W, która w dalszym ciągu pozwala na stosunkowo szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła na całej powierzchni. Podobnie zresztą jak w przypadku modelu, który zajął miejsce wyżej w naszym rankingu gofrownic.

Sprzęt wykonano z solidnych materiałów, dzięki czemu jest on trwały i niezawodny. Atutem jest także nienagrzewający się uchwyt, umożliwiający łatwe i bezpieczne kontrolowanie przyrządzanych gofrów.

Na froncie umieszczone zostały dwie lampki kontrolne oraz pokrętło służące do regulacji temperatury. Płyty grzewcze pokryto nieprzywierającą powłoką, dlatego też utrzymanie sprzętu w idealnej czystości nie powinno sprawiać problemów.

Zdecydowanie jest to jedna z tańszych opcji, która jednak niesie za sobą wiele udogodnień.

CONCEPT VF3040

Concept VF3040

Moc urządzenia wynosi 1000 W, a jego obudowa wykonana została z połączenia stali nierdzewnej z tworzywem sztucznym, gwarantując tym samym dużą wytrzymałość. Do zalet można zaliczyć także lampki kontrolne, nienagrzewający się uchwyt oraz antypoślizgowe stopy.

Ceramiczne płyty grzewcze pokryte zostały powłoką odporną na przywieranie, dlatego też czyszczenie sprzętu nie powinno być problematyczne.

Można by stwierdzić, że model ten ma raczej klasyczny i niewyróżniający się wygląd. Nie musi to być jednak jego wada, ponieważ dzięki temu wpasuje się w praktycznie każdą przestrzeń. Plusem dla wielu będzie także korzystna cena.

Concept VF3040 to tradycyjna, dobra gofrownica, która sprawdzi się w każdym domu.

Breville DuraCeramic VST072

Breville DuraCeramic VST072

Moc powyższego modelu wynosi 850 W, przez co do pełnego nagrzania oraz optymalnego wypieczenia gofrów, konieczna będzie odrobina cierpliwości. Czas ten będzie bowiem dłuższy niż w przypadku urządzeń cechujących się wyższą mocą.

Sprzęt stworzony został w nowoczesnym stylu, którego zadaniem jest wpasowanie się w modernistyczne wnętrza. Atutem okazuje się także sama budowa produktu, która gwarantuje jego łatwe przechowywanie.

Szczególną uwagę należy zwrócić w tym przypadku na płyty grzewcze, które posiadają duże wgłębienia. Dzięki temu upieczone już gofry będą puszyste i miękkie. Co więcej, w urządzeniu zastosowano niezwykle trwałą, odporną na zarysowania i łatwą w czyszczeniu powłokę nieprzywierającą DuraCeramic.

Wadą natomiast okazuje się stosunkowo wysoka cena. W związku z niewielką mocą i brakiem możliwości regulowania temperatury, dla wielu uzytkowników może okazać się nieproporcjonalna do możliwości sprzętu.

Dla kogo zatem Breville DuraCeramic VST072 będzie dobrą gofrownicą? Z pewnością dla tych, którzy cenią modernistyczny design i nie potrzebują szybkiego urządzenia.

CLATRONIC WA 3606

Clatronic WA 3606

Maksymalna moc powyższego urządzenia wynosi 800 W, dlatego też czas nagrzewania oraz przyrządzania gofrów może okazać się wydłużony w porównaniu z najlepszymi gofrownicami o wyższej mocy.

Do plusów zaliczyć można natomiast regulowany termostat, gwarantujący płynną regulację pomiędzy trybami pracy, dwie lampki kontrolne, antypoślizgowe nóżki oraz nienagrzewający się uchwyt.

Producent zapewniarównież  o dużej trwałości konstrukcji oraz jej bezawaryjności. Sprzęt jest lekki i nie zajmuje dużo przestrzeni, przez co jego przechowywanie nie powinno sprawiać nikomu najmniejszych problemów. Atutem jest także możliwość ustawienia gofrownicy w pionie, w celu zaoszczędzenia miejsca.

Urządzenie posiada funkcję ochrony przed przegrzaniem, a także wyłącznik bezpieczeństwa.

Jak wybrać dobrą gofrownicę?

Istnieje kilka kwestii, które są wyjątkowo ważne w przypadku kupna gofrownicy. Należą do nich:

Płyty grzewcze – dobra gofrownica powinna posiadać płyty pokryte powłoką nieprzywierającą, które sprawią, że ciasto z łatwością można od nich odczepić. Najczęściej stosowanym i najbardziej odpowiednim w tym przypadku materiałem jest teflon. Warto jednak pamiętać, że do wyjmowania gofrów powinno się używać narzędzi plastikowych lub drewnianych, które nie zarysują powłoki. Ważnym aspektem płyt grzewczych jest również to, czy przylegają one do siebie równomiernie.

Moc – to od niej zależy prędkość nagrzewania się gofrownicy oraz samego pieczenia. Najlepiej zainwestować w urządzenie o mocy ponad 800 W. Dzięki temu sprzęt będzie pracował sprawnie i szybko, dając przy tym świetne efekty.

Obudowa – zdecydowanie warto postawić na urządzenie wykonane z solidnego oraz trwałego materiału. Zagwarantuje on bowiem dłuższą żywotność oraz sprawniejszą pracę sprzętu. Jest to również zabezpieczenie przed ewentualnymi poparzeniami. Dobrym wyborem w tej kwestii będzie gofrownica wykonana ze stali nierdzewnej, która zapewnia o wiele większą trwałość niż tworzywo sztuczne. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zamykania w postaci na przykład zatrzasku. Zagwarantuje on precyzyjne dociśnięcie płyt grzewczych podczas pieczenia oraz ich ochronę podczas przechowywania.

Regulacja temperatury pieczenia – jest to funkcja, która pozwala na dostosowanie odpowiedniej temperatury do oczekiwań użytkownika w zależności od jego preferencji i upodobań. Nie jest to jednak element niezbędny do zadowalającej pracy gofrownicy.

Sprawdź również: TOP 15 najlepszych lunchboxów termicznych

Czy warto kupić gofrownicę?

Najlepsze gofrownice pozwalają szybko i łatwo przygotować gofry w domowych warunkach. Dzięki nim możesz przenieść urok wakacji nad morzem w zacisze własnego domu. Gofry mogą także przerwywać monotonię śniadań czy podwieczorków. Nie tylko mniejszych domowników, ale i dorosłych.

Co więcej, dobre gofrownice oferują możliwość przygotowania wielu rodzajów wafli, w tym dużych i puszystych gofrów belgijskich, klasycznych gofrów amerykańskich czy chrupkich gofrów w stylu skandynawskim. Przepisy na masę także możesz dowolnie modyfikować, by tworzyć gofry bezglutenowe lub maksymalnie zdrowe.

Dodatkowo, gofrownicy można używać także do innych czynności. Nieprzywierająca powłoka, którą charakteryzują się wszystkie modele z naszego rankingu gofrownic sprawia, że z chęcia przygotujesz na niej plasterki bekonu, jajecznicę czy podgrzejesz pizzę.

Czytaj także: Najcichsze czajniki elektryczne [TOP 3]

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

5/5 - (1 vote)