• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Kubki termiczne, zwane również termosami, to niezwykle funkcjonalne produkty, które doskonale sprawdzają się w wielu rozmaitych sytuacjach. Mogą one umilać drogę do szkoły i pracy, ogrzewać podczas jesiennych i zimowych poranków lub wieczorów, a także towarzyszyć w przeróżnych spacerach i wędrówkach.

Podstawowym zadaniem termosów jest utrzymywanie pożądanej temperatury napojów lub jedzenia. W obrębie produktów z tej kategorii wyróżnia się jednak zarówno lepsze, jak i gorsze rozwiązania, przez co wybór odpowiedniego może okazać się nieco problematyczny. Z tego względu podpowiadamy, na jakie cechy należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie kubka termicznego, a także, jakie modele są warte zwiększonej uwagi.

Zobacz również: Termosy obiadowe – Ranking [TOP 15 najlepszych lunchboxów termicznych]

Jak wybrać dobry kubek termiczny? Najważniejsze cechy termosów

Jak wybrać dobry kubek termiczny? Najważniejsze cechy termosów

W trakcie poszukiwań idealnego termosu warto poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się z najważniejszymi cechami produktów z tej kategorii. Wśród nich z pewnością należy zaznaczyć:

  • Pojemność – termos powinien zostać dobrany tak, aby jego pojemność była możliwie najbardziej satysfakcjonująca. Na rynku dostępne są bowiem modele o pojemności 250-300 ml, ale i takie, które w swoim wnętrzu zmieszczą 700 ml lub nawet litr wybranego napoju.
  • Materiał wykonania – producenci termosów oferują modele wykonane z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, a nieraz również i szkła. Najgorzej oceniane są warianty z pierwszej kategorii, gdyż, oprócz niskiej jakości, bardzo słabo trzymają one również ciepło. Ponadto mogą one wydzielać także szkodliwy mikroplastik. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są termosy ze stali lub szkła.
  • Konstrukcja i waga – to aspekty, które wywierają bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania termosów. Zbyt duże, ciężkie i mało ergonomiczne modele często okazują się bowiem problematyczne w przenoszeniu i transportowaniu, a także bezpośrednim wykorzystywaniu.
  • Szczelność i system zamykania – dobry termos to taki, który nie przecieka, a przy tym również nie sprawia trudności w użytkowaniu. Cechy odpowiadające za taki stan rzeczy to właśnie szczelność i rodzaj systemu zamykania. Przed zakupem wybranego kubka termicznego należy więc dokładnie przyjrzeć się uszczelce oraz wszelkim dodatkowym zabezpieczeniom.
  • Czas utrzymywania temperatury – jakościowe termosy posiadają systemy izolacji termicznej, które umożliwiają utrzymywanie danej temperatury przez wiele godzin. Na rynku dostępne są jednak również modele utrzymujące ciepło przez bardzo krótki czas, co zdecydowanie nie będzie pożądane.

Najlepsze termosy – ranking kubków termicznych [TOP 15]

Model Pojemność Materiał wykonania Czas utrzymywania temperatury Cena Gdzie kupić?
Contigo West Loop 2.0 470 ml Stal nierdzewna, silikon Ciepło: 5 h Zimno: 12 h 92,83 zł
Kambukka Etna Grip 500 ml Stal nierdzewna 18/8, silikon, plastik bez BPA Ciepło: 9 h Zimno: 18 h 129,00 zł
Coleman 204507 750 ml Stal nierdzewna Ciepło: 6 h Zimno: brak danych 85,00 zł
Kambukka Olympus 300 ml Stal nierdzewna 18/8, silikon Ciepło: 6 h Zimno: 11 h 91,11 zł
Deerma DR035S 350 ml Stal nierdzewna Ciepło: 8 h Zimno: brak danych 124,60 zł
Rockland Astro 1000 ml Stal nierdzewna Brak danych 86,89 zł
Tefal Travel Mug 360 ml Stal nierdzewna, tworzywo sztuczne Ciepło: 4 h Zimno: 8 h 99,99 zł
Fjord Nansen Honer 700 ml Stal nierdzewna, tworzywo sztuczne Brak danych 84,99 zł
Zwilling Thermo 450 ml Stal nierdzewna 18/10 Ciepło: 7 h Zimno: 12 h 87,00 zł
Stanley Neverleak 350 ml Stal nierdzewna 18/8 Ciepło: 5 h Zimno: 6 h 198,00 zł
Esbit Thermo Mug 375 ml Stal nierdzewna Brak danych 81,00 zł
Esbit Vacuum Flask 1000 ml Stal nierdzewna Brak danych 124,90 zł
Fjord Nansen Lando 400 ml Stal nierdzewna Brak danych 74,99 zł
Nils Camp 420 ml Stal nierdzewna, tworzywo sztuczne Ciepło: 12 h Zimno: 24 h 72,67 zł
Quokka Exotic Pink 400 ml Stal nierdzewna Ciepło: 4 h Zimno: 10 h 70,90 zł

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0

Contigo West Loop 2.0 to obecnie jeden z najchętniej wybieranych termosów. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego, gdyż model ten cechuje wieloma zaletami. Wśród nich z pewnością warto wyróżnić pojemność wynoszącą 470 ml, idealnie wyprofilowany kształt ułatwiający wygodne trzymanie i przenoszenie, czy też konstrukcję z podwójnych ścianek stalowych, dzięki którym kubek jest odporny na wszelkie uderzenia.

Co więcej, model ten wyposażono w technologię AutoSeal, której zadaniem jest utrzymywanie stuprocentowej szczelności. Oznacza to, że Contigo West Loop 2.0 posiada podwójne zabezpieczenie w postaci hermetycznej nakrętki oraz krzyżowego zamka bezpieczeństwa. System AutoSeal zapewnia jednocześnie łatwość w użytkowaniu kubka oraz jego czyszczeniu.

Warto również zaznaczyć, że producent mówi także o doskonałej izolacji termicznej, która gwarantuje utrzymanie we wnętrzu wysokiej temperatury nawet przez 5 godzin, natomiast niskiej aż do 12 godzin.

Kubek termiczny Kambukka Etna Grip

Kubek termiczny Kambukka Etna Grip

Termos Etna Grip od znanej i lubianej marki Kambukka to produkt, który sprawdzi się nawet wśród najbardziej wymagających osób. Cechuje się on bowiem niezwykle wysoką jakością wykonania z użyciem najlepszych materiałów (w tym stali nierdzewnej 18/8), a także wyjątkowo skuteczną izolacją termiczną, która gwarantuje utrzymywanie ciepła przez nawet 9 godzin, a zimna aż 18 godzin.

Do zalet modelu należy zaliczyć również charakterystyczną nakrętkę 3w1, która zapewnia możliwość wyboru jednej spośród trzech pozycji otworu dla największej wygody, ale i doskonałą szczelność. Co więcej, nakrętki w kubkach termicznych Kambukka są w pełni uniwersalne, a przy tym także zdatne do mycia w zmywarce, co dodatkowo ułatwia korzystanie z termosu.

Ponadto model Etna Grip oferuje 500 ml pojemności, wygodną konstrukcję, minimalistyczny design oraz wyjątkową trwałość.

Termos Coleman 204507

Termos Coleman 204507

Coleman 204507 to jakościowy termos w przystępnej cenie, który sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i przy okazji rozmaitych wędrówek.

Model ten cechuje się pojemnością na poziomie 750 ml, choć producent ma również w ofercie litrową wersję, która jest odrobinę droższa.

Do zalet produktu zaliczyć należy takie cechy, jak chociażby wysoka trwałość, satysfakcjonujące właściwości izolacyjne gwarantowane przez próżnię między ściankami, czy też uniwersalny design. Producent zaznacza, że termos jest w stanie utrzymywać temperaturę na poziomie 84°C przez około 6 godzin, co okazuje się zadowalającym wynikiem.

Na uwagę zasługuje również lekka konstrukcja produktu (nawet pomimo podwójnej ścianki), ale i wytrzymały oraz niezwykle łatwy w czyszczeniu korek. Model Coleman 204507 posiada więc zasadniczo wszystko to, co potrzebne dobremu termosowi.

Kubek termiczny Kambukka Olympus

Kubek termiczny Kambukka Olympus

Kambukka Olympus to stosunkowo niewielki, choć jednocześnie wygodny i funkcjonalny kubek termiczny o wyjątkowym designie. Model ten oferuje 300 ml pojemności, stuprocentową szczelność, a także doskonałą izolację termiczną. Producent zaznacza, że termos jest w stanie utrzymywać temperaturę gorących napojów przez około 6 godzin, natomiast zimnych aż do 11 godzin.

Podobnie jak poprzedni kubek marki Kambukka znajdujący się w rankingu, wariant Olympus wyposażono w uniwersalną nakrętkę, którą dodatkowo można myć w zmywarce. Co więcej, produkt wykonano z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu cechuje się on wytrzymałością i trwałością.

Dodatkowym atutem okazuje się silikonowy spód, który zapobiega przesuwaniu się kubka po rozmaitych powierzchniach, a także możliwość wyboru spośród wielu wersji kolorystycznych modelu.

Termos Deerma DR035S

Termos Deerma DR035S

Deerma DR035S to urządzenie 2w1, które może pełnić funkcję klasycznego termosu lub też przenośnego czajnika. I choć jest to dość niespotykane rozwiązanie, model ten z powodzeniem odnajdzie się w wielu rozmaitych sytuacjach.

Termos cechuje się lekką i poręczną konstrukcją, nowoczesnym designem, a także wysoką jakością wykonania z wykorzystaniem stali nierdzewnej. Produkt wyróżnia 3-warstwowa izolacja, dzięki której wysoka temperatura wewnątrz utrzymywana jest nawet przez 8 godzin, a użytkownicy nie są narażeni na przypadkowe poparzenie. Co ciekawe, na froncie znajduje się ekran z panelem dotykowym, który umożliwia kontrolowanie bieżącej temperatury napoju, ale i obsługiwanie sprzętu.

Rockland Astro

Rockland Astro

Model Rockland Astro to propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na jakościowym, a przy tym wyjątkowo dużym termosie. Produkt ten cechuje się bowiem pojemnością na poziomie aż 1000 ml, a przy tym wyróżnia się solidną i trwałą konstrukcją. Dzięki temu termos doskonale odnajdzie się między innymi podczas rozmaitych wędrówek.

Produkt ten sprawdza się zarówno w przypadku ciepłych, jak i zimnych płynów, jednak producent nie zaznacza, jak długo termos jest w stanie utrzymywać konkretne temperatury. Wiadomo jednak, że Rockland Astro posiada aż dwa korki – z blokadą działającą po wciśnięciu oraz z dźwignią. Dzięki temu użytkownicy są w stanie obsługiwać termos jedną ręką.

Do zalet powyższego modelu należy zaliczyć również przystępną cenę, niewielką masę własną, a także szeroki wlew, który ułatwia napełnianie termosu oraz jego późniejsze czyszczenie.

Kubek termiczny Tefal Travel Mug

Kubek termiczny Tefal Travel Mug

Tefal Travel Mug to kubek termiczny o pojemności 360 ml, który wykonano z jakościowej stali nierdzewnej w połączeniu z tworzywem sztucznym. Takie rozwiązanie sprawia, że model ten jest trwały i odporny na rozmaite uszkodzenia. Dodatkowym atutem w tym aspekcie okazuje się jednocześnie antypoślizgowa powłoka, której zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania produktu.

Kubek termiczny marki Tefal jest w stanie utrzymywać ciepło przez około 4 godziny, natomiast zimno – około 8 godzin. Producent zaznacza również, że model ten cechuje się stuprocentową szczelnością, przez co sprawdza się w wielu rozmaitych sytuacjach. Na uwagę zasługuje również system Quick Press 360°, który sprawia, że jedno naciśnięcie odblokowuje pokrywkę i umożliwia napicie się w dowolnym miejscu, bez konieczności lokalizowania ustnika.

Termos Fjord Nansen Honer

Termos Fjord Nansen Honer

Fjord Nansen Honer jest klasycznym termosem z zakręcanym korkiem, któremu nie sposób zarzucić jakichkolwiek poważnych wad. Model ten cechuje się pojemnością na poziomie 700 ml, a do jego wykonania użyto jakościowej stali nierdzewnej. Na korpusie znajduje się gumowa okładzina, która zapewnia pewny chwyt bez obaw o przypadkowe wyślizgnięcie.

Producent zaznacza, że oferowany termos cechuje się doskonałą izolacją termiczną dla ciepłych i zimnych płynów, przy czym czas trzymania temperatury dla napoju, który przy wlewaniu posiada około 100°C, wynosi odpowiednio:

  • 76°C po 12 godzinach;
  • 62,5°C po 24 godzinach.

Kubek termiczny Zwilling Thermo

Kubek termiczny Zwilling Thermo

Zwilling Thermo to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na wysokiej jakości, wygodzie użytkowania, a także wyjątkowej izolacji termicznej w jednym. Model ten wyróżnia bowiem wytrzymała budowa ze stali nierdzewnej, smukła konstrukcja o pojemności 450 ml, a także zdolność utrzymywania ciepła przez około 7 godzin, natomiast zimna aż do 12 godzin. Co więcej, kubek od Zwilling można bez obaw myć w zmywarce, co stanowi dodatkowy atut.

Produkt wyposażono jednocześnie w antypoślizgową podstawkę i podwójne ścianki. Dodatkowym atutem jest również niska waga własna, przystępna cena, a także nowoczesny i uniwersalny design.

Kubek termiczny Stanley Neverleak

Kubek termiczny Stanley Neverleak

Marka Stanley od pewnego czasu przoduje w rozmaitych mediach społecznościowych, tym samym zrzeszając wokół siebie wyjątkowo szerokie grono miłośników. Z tego też względu nie mogło zabraknąć jej w rankingu – szczególnie, że kubek termiczny Neverleak cieszy się wyjątkowo pozytywnymi opiniami.

Model ten charakteryzuje pojemność na poziomie 350 ml, a także systemem izolacji próżniowej, który oferuje utrzymywanie ciepłej temperatury przez około 5 godzin, a zimnej przez około 6 godzin. Co ciekawe, po dodaniu do napoju kostek lodu zimna temperatura utrzyma się aż do 26 godzin.

Kubek stworzono z wysokiej jakości stali szlachetnej, przy czym cała „magia” zawiera się w pokrywce. Oferuje na bowiem możliwość ustawienia w 3 pozycjach, które spełniają różne funkcje. Należy do nich:

  • Uszczelnienie ustnika;
  • Ochrona ustnika przed kurzem i brudem;
  • Rozłożenie pokrywki w celu dokładnego jej umycia.

Kubek termiczny Esbit Thermo Mug

Kubek termiczny Esbit Thermo Mug

Esbit Thermo Mug to kubek termiczny wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, który dodatkowo cechuje się przemyślaną budową. Model ten z powodzeniem zmieści się bowiem w samochodowym uchwycie, a specyficzny ustnik sprawi, że ryzyko przypadkowego wylania napoju spadnie do minimum. Dodatkowym atutem okazuje się fakt, iż zewnętrzna powierzchnia produktu została pokryta antypoślizgową warstwą. Na spodzie znajduje się natomiast antypoślizgowa podkładka, dzięki której kubek jest w pełni stabilny na każdej powierzchni.

Termos Esbit Vacuum Flask

Termos Esbit Vacuum Flask

Esbit Vacuum Flask to litrowy termos, który wykonano z jakościowej stali nierdzewnej, a następnie pokryto antypoślizgową warstwą. Dzięki temu jego użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe, a przy tym również zadowalające.

Model ten wyposażono w dwa korki (automatyczny i tradycyjny) oraz dwa kubeczki, przez co doskonale sprawdzi się on w przypadku rozmaitych wycieczek, czy też dłuższych wędrówek. Ponadto termos posiada również podwójną ściankę, która gwarantuje zadowalającą izolację termiczną. Dodatkowym atutem okazuje się także przystępna cena i estetyczny wygląd.

Fjord Nansen Lando

Fjord Nansen Lando

Model Lando marki Fjord Nansen to kolejna propozycja kubka termicznego ze stali nierdzewnej, który dodatkowo wyposażony jest w szczelną pokrywkę ze specjalnym otworem do picia, a także przyciskiem do łatwego odblokowywania.

Model ten cechuje się uniwersalnym wyglądem oraz przemyślaną konstrukcją, dzięki której zmieści się w większości uchwytów i stojaków samochodowych lub rowerowych. Produkt ten gwarantuje jednocześnie zadowalającą izolację termiczną, dzięki której napoje są odpowiednio ciepłe (lub zimne) nawet przez stosunkowo długi czas. Dodatkowym atutem okazuje się niska masa własna kubka, dzięki czemu jest on wygodniejszy do przenoszenia.

Kubek termiczny Nils Camp

Kubek termiczny Nils Camp

Kubek termiczny Nils Camp to jakościowy i wytrzymały produkt, który sprawdzi się nawet wśród wymagających użytkowników. Model ten cechuje się bowiem solidnym wykonaniem z wykorzystaniem stali nierdzewnej, podwójną ścianką zapewniającą doskonałą izolację termiczną, a także antypoślizgową gumą, która zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu z ręki.

Producent zaznacza, że kubek Nils Camp jest w stanie utrzymywać ciepłą temperaturę wybranego napoju nawet przez około 12 godzin, natomiast zimną – aż do 24 godzin. Dodatkowym atutem okazuje się przy tym niska cena oraz mała masa własna, dzięki której kubek jest łatwy i wygodny do przenoszenia.

Quokka Exotic Pink

Quokka Exotic Pink

Quokka Exotic Pink to kubek termiczny stworzony z myślą o miłośnikach przeróżnych herbat. Model ten został bowiem wyposażony w zintegrowany zaparzacz, dzięki któremu użytkownicy są w stanie stworzyć ulubiony napój w przeróżnych warunkach. Co więcej, kubek cechuje się również wyjątkowym designem, który cieszy oko.

Producent zaznacza, że model ten jest w stanie utrzymywać ciepłą temperaturę przez około 4 godziny, a zimną nawet do 10 godzin. Co więcej, po dodaniu kostek lodu czas ten zwiększa się nawet do 24 godzin.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że kubek Quokka Exotic Pink cechuje się doskonałą szczelnością, a także poręczną konstrukcją. Model ten jest również łatwy do czyszczenia, jednak nie nadaje się on do mycia w zmywarce.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy

Oceń ten post