• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Podobnie jak w przypadku najlepszych telewizorów 43 cali, 55 cali czy też 65 cali, przy wyborze telewizora 50 cali także warto kierować się rodzajem matrycy i sprawnie działającym systemem smart TV.

Ponieważ matryca odpowiada za jakość obrazu, telewizory OLED są najlepszą opcją na rynku. Modele bazujące na technologii LED wciąż jednak pozostają dobrym wyborem, tym bardziej, że są znacznie tańsze.

W poniższym rankingu telewizorów 50 cali uwzględnialiśmy przede wszystkim te dwa aspekty, a ponadto zwracaliśmy uwagę na możliwość wygodnego grania w gry. Rodzaj głośników to z kolei coś, co w naszych zestawieniach traktujemy drugorzędnie.

Pod względem jakości to najczęściej najsłabsze ogniwo tego typu sprzętu, co wynika bezpośrednio z cienkiej konstrukcji telewizora. Zamiast więc dopłacać do ulepszonego systemu dźwiękowego w telewizorze, lepiej naszym zdaniem zaopatrzyć się w funkcjonalny soundbar albo dedykowany zestaw głośników do tv.

Sprawdź najlepsze naszym zdaniem propozycje telewizorów 50 cali na 2024 i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Ranking telewizorów 50 cali – TOP 5 2024

Samsung QE50Q60C

Samsung przoduje w większości naszych rankingów telewizorów. Model tej marki zajął zresztą także pierwsze miejsce w naszym rankingu telewizorów 2024. QE50Q60C zasługuje na wyróżnienie, ponieważ w korzystnej cenie oferuje bardzo przyzwoitą jakość.

100% Natężenie Kolorów, nawet przy najwyższej jasności obrazu, zawdzięczamy tu technologii Quantum Dot. Kinową jakość głębi kontrastu i więcej szczegółów zapewnia z kolei Quantum HDR.

Procesor AI Quantum 4K Lite ma za zadanie dopasowywać dźwięk do warunków oglądania oraz odpowiednio skalować jakość obrazu do jak najbliższej 4K. Model wyposażono także w funkcję Upłynniacza Ruchu, z której będziesz cieszyć się w każdym oglądanym meczu.

Inteligentne centrum zarządzania rozrywką, czyli Smart Hub, jest intuicyjny w użytkowaniu zarówno przy oglądaniu, jak i graniu. Poszczególne kategorie są odpowiednio zoptymalizowane pod zainteresowań domowników.

Choć smukły i elegancki design to już wyłącznie kwestie estetyczne, stanowią miłe dodatki do ogólnych zalet tego modelu.

LG 50QNED813RE

LG to także zawsze dobry wybór. Model 50QNED813RE to tylko jeden z kilku, które są warte polecenia. W naszym rankingu telewizorów 50 cali znalazł się między innymi z uwagi na fakt, że wykorzystuje algorytmy uczenia głębokiego, by zwiększać współczynnik kontrastu i jasności. Dzięki temu możemy cieszyć się wyrazistym i realistycznym obrazem bez efektu poświaty.

Szczegółowość obrazu i żywe kolory zapewnia także rozdzielczość 4K, czyli cztery razy wyższa niż w przypadku telewizorów Full HD. Prócz tego odczujemy zalety zastosowanego w tym modelu wydajnego procesora α7 Gen6 AI, który analizuje wyświetlane na ekranie treści i optymalizuje je.

Funkcja LG 4K Upscaling, wykorzystująca nowoczesną technologię przetwarzania obrazu, pozwala cieszyć się starszymi produkcjami w znacznie lepszej jakości. Technologia HDR 10 Pro pozwala z kolei oglądać filmy w wysokiej jakości formatów, w tym HDR10 i HLG.

Co więcej, technologia HGiG rozpoznaje parametry telewizora i jakość obrazu, by móc dostosować grafikę HDR i oferować najlepsze wrażenia z rozgrywki w świecie gier. Nie brak także funkcji GeForce Now i technologii synchronizacji G-SYNC, AMD FreeSync Premium, ALLM, VRR i eARC, spełniających standardy HDMI 2.1.

Sony KD-50X75WL

Z wielu zalet Sony KD-50X75WL skorzystają wszyscy ci, którzy chcą przeznaczyć na zakup 50-calowego telewizora trochę więcej pieniędzy. Ten model pochodzi z tego samego segmentu cenowego co LG 50QNED813RE, ale oferuje pod pewnymi względami nieco inną funkcjonalność.

Jasny, kolorowy obraz zawdzięczamy tu procesorowi X1, który jest efektem dziesięcioleci rozwoju i wiedzy inżynieryjnej producenta. Do tego Dolby Vision uwalnia pełny potencjał treści tworząc ostrzejszy kontrast i głębsze tekstury.

Nie brakuje także funkcji dla graczy – tryb Auto Low Latency w standardzie HDMI 2.1, funkcja Auto HDR Tone Mapping, jak i nowe, dedykowane menu dla graczy z funkcjami Crosshair i Custom Screen mogą uczynić rozgrywkę jeszcze bardziej emocjonującą.

Nieograniczona zawartości rozrywki z uporządkowanymi materiałami i szybkim dostępem przekładają się na łatwość obsługi urządzenia. Ten telewizor Google TV daje dostęp do ponad 700 tysięcy filmów i seriali telewizyjnych ze wszystkich usług strumieniowych. Nie ma też problemu z przesyłaniem treści ze smartfona, tabletu czy laptopa. Co istotne, dołączony jest pilot z wbudowanym mikrofonem.

Dodatkowo dość sensowny dźwięk dostarcza zestaw 2 głośników X-Balanced wspierany przez Dolby Atmos.

Philips 50PUS8118/12

Ci, którzy zdecydują się na model Philips 50PUS8118/12 także będą zadowoleni. Smart TV oferuje bowiem asystenta Google i Amazon Alexa, dzięki czemu obsługa telewizora jest prosta i przyjemna, a dzięki Ambilight domownicy bardzo łatwo wciągną się w każdy dramat.

Ostry obraz i dość realistyczny dźwięk to kolejne zalety modelu, które zawdzięczamy Dolby Vision i Dolby Atmos. Zgodność ze wszystkimi głównymi formatami HDR pozwala ujrzeć maksimum szczegółów w każdej scenie.

Na telewizorze z serii PUS8118 możesz też cieszyć się płynną rozgrywką na konsoli nowej generacji. Dostępne jest złącze HDMI 2.1, technologia VRR i tryb gry systemu Ambilight.

Panasonic TX50 LX650E

Dobra cena idzie w parze z wysoką jakością obrazu i łatwością obsługi także w przypadku modelu Panasonic TX50 LX650E. Nie bez powodu znalazł się on w naszym rankingu telewizorów 50 cali. Wysoką jakość obrazu zapewnia tu rozdzielczość 4K HDR.

Jak przystało na jeden z najlepszych telewizorów 50 cali, ten model umożliwia pobranie wszelkich ulubionych aplikacji i gier ze sklepu Google Play i korzystanie ze spersonalizowanego ekranu głównego Android TV.

Także funkcja sterowania głosem jest łatwo dostępna we współpracy z Asystentem Google – wystarczy wcisnąć dedykowany przycisk na pilocie. Wbudowana jest również obsługa funkcji Chromecast umożliwiająca błyskawiczne przesyłanie treści z telefonu, tabletu i laptopa.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

5/5 - (1 vote)