• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Plex wpadło na najbardziej kontrowersyjny pomysł w swojej historii. Poinformowali użytkowników o tym, co oglądają ich znajomi.

Plex to całkiem wszechstronny i popularny serwis, który umożliwia użytkownikom zarządzanie oraz odtwarzanie ich biblioteki multimediów. Jest to platforma, która integruje różnorodne treści, od filmów i seriali po muzykę oraz zdjęcia, umożliwiając ich przechowywanie na własnych serwerach lub w chmurze. To coś w rodzaju Netflixa, tyle, że z naszymi własnymi filmami, fajne prawda?

No, tyle, że Plex wpadło na pomysł co najmniej kontrowersyjny. Nowa funkcja Discover Together uławia śledzenie znajomych i odkrywanie nowych filmów. Konkretniej, aktywność udostępniana będzie w mailach z cotygodniowym przeglądem tygodnia. Całkiem fajne prawda? Być może dowiemy się, że nasz znajomy ma podobny gust co my i poleci nam parę dobrych filmów. Brzmi super.

Sprawdź: Najlepsze platformy streamingowe 2023

Problem w tym, że absolutnie nie brzmi to super, bo opcja została domyślnie włączona dla wszystkich użytkowników. I wtedy pojawiły się problemy, bo Plex to serwer lokalny na którym trzymamy własne pliki. Tak więc, znajomi pewnego oburzonego użytkownika dowiedzieli się w jakich filmach dla dorosłych gustuje najbardziej, a jeszcze inni, że bardzo lubi oglądać pirackie treści. To dość spory problem, prawda?

Tak czy inaczej, Plex strzelił sobie mocno w kolano i kto wie czy nie szykuje się tutaj pozew zbiorowy. Na pewno zrobili też sobie solidną antyreklamę, nie o to chodzi w serwerach lokalnych.

Zobacz też:
Disney+ idzie w ślady Netflixa – zablokują dzielenie się kontem
Netflix sprawdza użytkowników – znowu podnoszą ceny
HBO Max zmieniło nazwę i zaczęło tracić użytkowników

Oceń ten post