Wszystkie rodzaje płyt indukcyjnych, ich wady i zalety oraz opinie na ich temat możesz sprawdzić w oddzielnym artykule: Jaką płytę grzewczą najlepiej wybrać w 2022 roku?. Jeżeli podobnie jak my uznałeś, że płyta indukcyjna będzie najlepszym wyborem – jesteś w dobrym miejscu!
Płyta grzewcza to jeden z najważniejszych elementów funkcjonalnych kuchni. Im mniejsza przestrzeń użytkowa, tym ważniejszym jest jak najlepsze zaplanowanie swojego wyboru. Szczęśliwie obecnie na rynku mamy także kompaktowe modele płyt indukcyjnych – płyty dwupalnikowe.
Czytaj więcej: Ranking płyt indukcyjnych 2023
Spis treści
- 1 Ranking płyt indukcyjnych dwupolowych 2024 – TOP 20 modeli pod zabudowę
- 1.1 Siemens iQ700 EX375FXB1E
- 1.2 Siemens iQ100 EH375FBB1E
- 1.3 Bosch PIB375FB1E
- 1.4 Electrolux LIT30230C
- 1.5 Gorenje IT321SYB
- 1.6 Gorenje IT321BCSC
- 1.7 Whirlpool WS Q0530 NE
- 1.8 Gorenje IT321KR
- 1.9 Amica PI3510U
- 1.10 Beko HDMI 32400 DTX
- 1.11 Electrolux LIT30210C – płyta indukcyjna z tradycyjnymi pokrętłami
- 1.12 Teka IZS 34700 MST
- 1.13 Teka IZC 42400 MSP
- 1.14 Teka IBC 32000 TTC
- 1.15 SMEG SI5322B
- 1.16 SMEG SIM3323D
- 1.17 MPM-30-IM-09
- 1.18 Tania płyta indukcyjna dwupalnikowa – Candy CID 30/G3
- 1.19 Kernau KIH 3211-1B
- 1.20 Berg BRGI303N
- 2 Płyta indukcyjna dwa pola – najlepsza płyta do bloku?
- 3 Tanie płyty indukcyjne dwupalnikowe – czy warto?
- 4 Najlepsi producenci płyt indukcyjnych
- 5 Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy – podsumowanie
Ranking płyt indukcyjnych dwupolowych 2024 – TOP 20 modeli pod zabudowę
Siemens iQ700 EX375FXB1E
Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze płyty indukcyjnej dwupalnikowej pod zabudowę jest wygodna opcja łączenia pól grzewczych. Oferuje ją marka Siemens, choć trzeba przyznać, że w dość wysokiej cenie.
FlexInduction to jednak nie wszystko co ma do zaoferowania model Siemens iQ700 EX375FXB1E. Technologia touchSlider pozwala na regulację temperatur stref gotowania poprzez przesunięcie palcem na panelu.
Technologia powerBoost nikogo w tym droższym modelu na pewno nie dziwi, ale oferuje on także technologię powerMove. Pozwala ona korzystać z trzech różnych etapów podgrzewania bez konieczności przełączania ustawień. Wystarczy wyłącznie przesunąć naczynie pod odpowiednim kątem.
Jeżeli więc chcesz mieć jedną z topowych płyt indukcyjnych, ale ograniczona powierzchnia kuchni zmusza Cię do kompromisów – w tym modelu możesz mieć wszystko to, co oferują najlepsze płyty indukcyjne na rynku, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów.
Siemens iQ100 EH375FBB1E
Siemens iQ100 EH375FBB1E jest propozycją nieco tańszą niż płyta iQ700 EX375FXB1E, która zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu płyt indukcyjnych dwupolowych.
Seria iQ100 w dalszym ciągu oferuje najwyższą jakość wykonania i bezawaryjną pracę. Mamy tu do dyspozycji ten sam, wygodny i intuicyjny panel sterowania co w modelu z serii iQ700. Pozwala on szybko i precyzyjnie regulować temperaturę poprzez dotknięcie podziałki lub przesunięcie palcem.
Nie brakuje tu także timera, funkcji PowerBoost, zwiększającej moc o 50%, czy blokady dziecięcej. Funkcja reStart zapamiętuje wybrane ustawienia w przypadku automatycznego wyłączenia urządzenia spowodowanego np. zalaniem strefy sterowania. Nie ma tu już jednak ani opcji powerMove, ani możliwości łączenia pól grzewczych.
Bosch PIB375FB1E
Płyta dwupalnikowa Bosch PIB375FB1E zasłużyła na topowe miejsce w naszym rankingu, ponieważ posiada praktyczne funkcje i – jak wszystkie znane nam produkty tej marki – jest wykonana w wysokiej jakości.
Jest tu dostępna opcja PowerBoost i choć jest to już swego rodzaju minimum w standardowych płytach indukcyjnych, nie zawsze spotkamy ją w płytach dwupolowych. Funkcja restart jest jeszcze rzadziej spotykana. A jest niezwykle przydatna, szczególnie gdy coś niezauważenie wyleje się na powierzchnię i płyta się wyłączy. Opcja restart umożliwia zachowanie ostatnich ustawień na pewien czas.
Prócz zalet związanych z funkcjonalnością mamy tu do czynienia z naprawdę eleganckim wykończeniem – płyta ma ozdobny szlif z przodu i z tyłu oraz stalowe listwy po bokach. Jeśli nigdy nie mogłeś zdecydować się które wykończenie bardziej Ci się podoba – z tym modelem możesz sprawdzić funkcjonalość obu.
Electrolux LIT30230C
Electrolux LIT30230C to kolejna dobra płyta grzewcza dwupolowa. Nie posiada ona co prawda żadnych wyróżniających ją funkcji, ale jest modelem godnym zaufania, od którego można wymagać wieloletniej, bezawaryjnej pracy.
To jedna z najpłytszych płyt na rynku, która bez problemu zmieści się w blacie o grubości 12mm i 28 mm. Pola Infinite™ automatycznie dostosowują się do rozmiaru i kształtów naczyń, podczas gdy panel sterowania DirectAccess pozwala szybko i łatwo ustawić temperaturę bezpośrednio dla każdego pola.
Opinie użytkowników wskazują na optymalną głośność pracy, łatwą obsługę i montaż oraz wygodę w codziennym użytkowaniu urządzenia.
Gorenje IT321SYB
Na miejsce w naszym rankingu płyt indukcyjnych dwupolowych zasługuje także płyta Gorenje IT321SYB. Choć nie słynie z takiej niezawodności jak Bosch, Siemens czy Electrolux, jest dostępna w racjonalnej cenie i wyposażona w funkcję BridgeZone, która ułatwia gotowanie z użyciem dużych naczyń.
Dzięki możliwości łączenia stref grzewczych za pomocą dotyku, możesz przygotować więcej jedzenia. Elastyczne wykorzystanie stref grzewczych w przypadku dwupolowych modeli ma naszym zdaniem niebagatelne znaczenie, dlatego ten model uznaliśmy za jeden z godnych polecenia.
Mamy tu do czynienia także z przydatną funkcją przywrócenia ustawień – w tym przypadku nazwaną StopGo. Aktywacja ustawień jest możliwa do 5 sekund po wyłączeniu. Ta płyta będzie też świetnym rozwiązaniem dla rodziców z małymi dziećmi – ChildLock PRO uniemożliwia przypadkowe włączenie płyty.
Dodatkowo mamy opcję personalizacji ustawień, w tym głośności pracy urządzenia.
Gorenje IT321BCSC
Gorenje IT321BCSC to kolejna ciekawa propozycja tej marki. Tania i dobra płyta grzewcza dwupolowa jest wyposażona w PowerBoost, a także – co ciekawe – funkcję StopGo, czyli przywołania ustawień w ciągu 5 sekund.
Model wyposażono także w EggTimer, zaprojektowany, aby pomóc w ustalaniu czasu dla gotowania jajek, makaronu czy cokolwiek, czego potrzebujesz. Niektóre ustawienia można nawet ustawiać według indywidualnych preferencji, na przykład długość czy poziom dźwięku. Nie brakuje tu także funkcji ChilLock Pro.
Jak więc na pewno już się zorientowałeś, IT321BCSC wyróżnia się w naszym rankingu płyt indukcyjnych dwupolowych wyjątkowo dobrym stosunkiem ceny do funkcjonalności.
Whirlpool WS Q0530 NE
Whirlpool WS Q0530 NE to kolejny model płyty indukcyjnej dwupalnikowej pod zabudowę od jednego z czołowych producentów AGD. Jest dostępny w bardzo dobrej cenie i oferuje wszystkie udogodnienia, w które standardowo wyposaża się każdą dobrą płytę grzewczą.
Technologia 6. Zmysł funkcjonuje tu w nieco ograniczonym zakresie, ale i tak ma pozytywny wpływ na funkcjonalność urządzenia. Oferuje bowiem dwie fabryczne funkcje przyrządzania potraw – doprowadzenie do wrzenia oraz roztapianie. Po wybraniu danej funkcji płyta sama ustawia optymalny poziom mocy.
Booster jest dostępny dla wszystkich pól grzewczych. Dla wielu użytkowników zaletą może okazać się także łatwa instalacja na równi z blatem.
Gorenje IT321KR
Gorenje IT321KR to aktualnie jedyny biały model dostępny na rynku. Ale nie tylko z tego powodu znalazł się w naszym rankingu płyt indukcyjnych dwupolowych. Ten model oferuje po prostu wszystko, co powinna oferować dobra płyta grzewcza.
Posiada tryb przywołania ustawień, a także możliwość personalizacji niektórych ustawień, takich jak na przykład intensywność sygnału dźwiękowego. EggTimer pomaga pilnować czas gotowania jajek, makaronu i innych produktów, nie brakuje także funkcji ChildLock.
Amica PI3510U
Amica PI3510U to model tani, ale bardzo popularny. Jest często wybierany do biur i tam sprawdza się najlepiej. Jako że ma dość ciasne rozstawienie pól, podobnie zresztą jak inny tani model z naszego zestawienia – wspomniany niżej Beko HDMI 32400 DTX, niektórzy użytkownicy narzekają, że trudno jest zmieścić na niej dwa standardowe garnki.
Jest to jednak model dość cichy, a także łatwy w obsłudze i czyszczeniu.
Beko HDMI 32400 DTX
Jedną z lepszych tanich płyt indukcyjnych z dwoma polami jest także Beko HDMI 32400 DTX. Ten model posiada wskaźnik zalegającego ciepła, blokadę przed dziećmi, zabezpieczenie przed przegrzaniem i zalaniem oraz automatyczne wyłączanie.
Wydaje Ci się, że te funkcje są na tyle podstawowe, że nie warto o nich wspominać? Otóż w przypadku najtańszych modeli nie zawsze mamy w opcji funkcje, które uważamy już za podstawowe. Na rynku można znaleźć nawet tak minimalistyczne egzemplarze, że nawet nie posiadają dotykowego panelu sterowania, a moc regulowana jest za pomocą klasycznych pokręteł.
Ten model nie należy jednak do najbardziej minimalistycznych pod względem funkcji. Nie zabrakło tu funkcji Booster, ani timera. Należy jednak zwrócić uwagę na dość wąskie ustawienie pól grzewczych.
Electrolux LIT30210C – płyta indukcyjna z tradycyjnymi pokrętłami
Electrolux LIT30210C to przykład modelu, który jest pozbawiony dotykowego panelu, do obecności którego wszyscy już przywykliśmy. Choć może wydawać się, że – z uwagi na nieco przestarzały panel sterowania – ta płyta indukcyjna dwupalnikowa pod zabudowę nie jest warta polecenia, może przecież doskonale sprawdzić się w przypadku osób starszych.
Klasyczne pokrętła i brak zaawansowanych technologicznie funkcji sprawia, że obsługa tego modelu będzie łatwa i przyjemna. Co więcej, dzięki temu, że jest to model Slim-Fit, może łatwo zastąpić dotychczasową płytę gazową albo elektryczną – będzie miała tą samą lub bardzo podobną wysokość.
Teka IZS 34700 MST
Choć Teka IZS 34700 MST najpewniej nie będzie pierwszym wyborem dla wielu osób, szczególnie biorąc pod uwagę niską popularność marki, warto zwrócić uwagę na ten model szukając sensownej funkcjonalności.
Zacznijmy od tego, że jest to jedna z niewielu płyt dwupalnikowych, które dysponują funkcją Power Management. Umożliwia ona regulację mocy generowanej przez płytę, dzięki czemu każdy może bezpiecznie podpiąć ją pod domową instalację.
Funkcja PowerPlus w tym modelu zwiększa moc wybranego pola do 60%, a Stop & Go pozwala przywrócić ostatnio stosowane ustawienia palnika i jego temperatury.
Teka IZC 42400 MSP
Teka IZC 42400 MSP to model o wyjątkowo oryginalnym rozkładzie pól grzewczych. Jest dostępny w niższej cenie niż IZS 34700 MST, który oferuje wiele przydatnych funkcji.
IZC 42400 MSP nie oferuje aż tak wiele, ale umożliwia korzystanie z funkcji Power Management, czyli zarządzania mocą płyty, a także posiada dedykowany tryb roztapiania, który przyda się nie tylko do masła, ale i czekolady. Ciągła regulacja mocy grzania umożliwia roztapianie produktów bez ich przywierania i przypalania.
Łatwy w obsłudze panel sterowania umożliwia korzystanie z Timera, funkcji gotowania na wolnym ogniu czy podtrzymywania ciepła.
Teka IBC 32000 TTC
Teka IBC 32000 TTC to jeden z tańszych modeli marki, który mimo stosunkowo niskiej ceny jest bardzo dobrą płytą grzewczą dwupolową. Oferuje funkcję Power Management, dzięki której można swobodnie regulować moc generowaną przez urządzenie, bez obaw o instalację domową.
Jest także wskaźnik zalegania ciepła, a także funkcję Power Plus, która zwiększa moc pola o 60%. Sensorowe sterowanie jest bardzo łatwe i wygodne w obsłudze – ustawienia dla obu pól zmienia się indywidualnie.
Czarne szkło elegancko komponuje się z oryginalnym oznaczeniem brzegów pól, a dzięki systemowi montażu Slim Fast-Click urządzenie szybko i łatwo wkomponuje się w każdy blat.
SMEG SI5322B
Choć Smeg jest dla wielu marką przepłaconą, producent mimo wszystko ma spore grono fanów, którzy cenią estetykę i jakość wykonania tych produktów. Smeg SI5322B nie wyróżnia funkcjonalnością, ale ma bardzo eleganckie szlifowane krawędzie, które w płycie indukcyjnej dwupalnikowej pod zabudowę należą raczej do rzadkości.
Model wyróżnia ultra niski profil, jest on też wyposażony we wszelkie nowoczesne udogodnienia, jakie posiadają dobre płyty indukcyjne. Sterowanie Digi Touch umożliwia włączenie Timera dla obu pól osobno, jest też Booster, zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem, a także automatyczne ustawienie w zależności od wielkości naczynia.
SMEG SIM3323D
SMEG SIM3323D jest droższym modelem niż SI5322B, wyposażonym we wskaźnik opadania ciepła i funkcję Grill. Funkcja Grill w płytach indukcyjnych Smeg została zaprojektowana po to, by równomiernie rozprowadzać ciepło na całej powierzchni do gotowania. Wystarczy wstawić naczynie do grillowania i uruchomić dedykowany tryb.
Czy ta funkcja uzasadnia jednak tak wysoką cenę produktu? Naszym zdaniem nie, dlatego – choć jest to bardzo dobra płyta grzewcza – nie znalazła się na wysokim miejscu naszego rankingu płyt indukcyjnych dwupolowych.
MPM-30-IM-09
Podobnie jak Siemens iQ700 EX375FXB1E oraz Gorenje IT321SYB, wysoką elastyczność wykorzystania pól grzewczych oferuje także model MPM-30-IM-09. Nie potrzeba było tu innowacyjnej technologii łączenia pól grzewczych, wystarczyło połączenie dwóch pełnowymiarowych stref, które pozwalają na użycie nawet największych naczyń.
Co więcej, płyta samodzielnie wykrywa wielkość naczynia i dopasowuje pole grzania do rozpoznanych wymiarów. Dzięki temu prostemu i funkcjonalnemu rozwiązaniu, producent mógł wycenić swój produkt znacznie taniej niż konkurencja.
Funkcja Booster jest dostępna dla obu pól, podobnie jak funkcja podtrzymywania temperatury. Ci którzy zdecydują się na ten model docenią też z pewnością suwakowe sterowanie elektroniczne, jako jedno z najwygodniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.
Warto wyłącznie podkreślić, że jako jedna z tańszych płyt, MPM-30-IM-09 ma prawo być głośniejsza niż droższe modele. Może też
Tania płyta indukcyjna dwupalnikowa – Candy CID 30/G3
Jeszcze tańszym modelem jest Candy CID 30/G3. Mimo, że jest to prawdopodobnie jedna z najtańszych płyt indukcyjnych na rynku, nie brakuje tu sterowania dotykowego, funkcji podtrzymywania ciepła czy funkcji pauza, która umożliwia łatwy powrót do zatrzymanych ustawień.
Model oferuje wygodną funkcję Booster, która pozwala chwilowo zwiększyć moc palnika do maksymalnego poziomu, a także inne klasyczne funkcje, takie jak timer, zabezpieczenie przed zalaniem czy wskaźnik ciepła resztkowego.
Kernau KIH 3211-1B
Do tanich i dobrych płyt indukcyjnych dwupalnikowych zdecydowanie warto zaliczyć także model Kernau KIH 3211-1B. Dysponuje on takimi udogodnieniami jak: timer, Booster, Auto-Power i powłoka Anti-Touch, która zapobiega odbijaniu odcisków palców.
Prócz tego producent zadbał także o wskaźnik ciepła resztkowego, funkcję Auto-Stop na wypadek zalania i pozycję Stand-by, by urządzenie mogło pobierać mniej prądu w czasie spoczynku.
Berg BRGI303N
Berg, podobnie zresztą jak wspomniana nieco wyżej Teka czy Kernau, nie jest marką najpopularniejszą w segmencie AGD. Mimo to model BRGI303N zasługuje na miejsce w naszym rankingu płyt indukcyjnych dwupolowych, ponieważ posiada wszystko, co powinna posiadać dobra płyta grzewcza.
Jest timer, wskaźnik ciepła resztkowego, ciekawe czerwone podświetlenie panelu sterowania i funkcja automatycznego wyłączania dla zachowania bezpieczeństwa użytkowania. Berg BRGI303N wyróżnia się jednak przede wszystkim korzystną ceną. Brakuje wyłączni funkcji Booster, więc można powiedzieć, że jest to produkt dla cierpliwych.
Płyta indukcyjna dwa pola – najlepsza płyta do bloku?
We wspomnianym wcześniej artykule zauważyliśmy już, że płyty indukcyjne nie będą dobrym rozwiązaniem dla każdego. Problemy pojawiają się w momencie gdy mówimy o osobie posiadającej rozrusznik serca lub aparat słuchowy.
Dotychczas nieco problematycznym mogła być także stara instalacja lub mała moc przyłączeniowa do mieszkania. Obecnie płytę indukcyjną możemy podpiąć nawet w bloku starszej daty, bo na rynku mamy już dostępne modele z płynną regulacją mocy.
Na panelu sterowania z łatwością obniżymy moc urządzenia z zakresu powyżej 7,0 kW do nawet 2,5 kW. Bez żadnego przerabiania instalacji. Nie musisz już zatem posiadać instalacji 3-fazowej. Zwykła instalacja (230V czyli jednofazowa) w zupełności wystarczy i nie będzie obciążana. Umożliwiają to funkcje zarządzania mocą jak Power Management czy Power Choice.
Dzięki temu rozwiązaniu płyta dwupalnikowa to nie jedyna opcja jeśli chcesz kupić płytę indukcyjną do bloku o starej instalacji. Pod względem technicznym możesz spokojnie przebierać wśród płyt standardowej wielkości. Jeśli jednak chcesz oszczędzić miejsce na blacie lub wręcz masz tylko i wyłącznie 60 x 30 cm przestrzeni do przeznaczenia na cel płyty grzewczej – z pomocą przychodzą płyty indukcyjne dwa pola.
Tanie płyty indukcyjne dwupalnikowe – czy warto?
Przeglądając opinie użytkowników, którzy zdecydowali się kupić tanie płyty indukcyjne dwupalnikowe można łatwo wysnuć dwa wnioski. Tańsze modele charakteryzuje po pierwsze głośniejsza praca, a po drugie mniej funkcjonalny rozkład pól grzewczych. Często pola są umieszczone tak blisko siebie, że trudno jest zmieścić dwa standardowej wielkości garnki.
Oczywiście są sytuacje, w których te dwie wady urządzeń nie będą miały większego znaczenia, na przykład w biurach, gdzie płyty używa się stosunkowo rzadko, dlatego też nasz ranking płyt indukcyjnych dwupolowych obejmuje także najtańsze opcje na rynku.
Wybierając jednak model do swojego mieszkania, szczególnie z myślą o wielu latach bezawaryjnej pracy, polecamy jednak modele z topowych miejsc zestawienia, jako mogące pochwalić się najlepszą kulturą pracy i najwyższą funkcjonalnością.
Sprawdź również: TOP 20 piekarników parowych – Ranking 2023
Najlepsi producenci płyt indukcyjnych
W segmencie pełnowymiarowych płyt indukcyjnych przodują takie marki jak Bosch, Siemens, Electrolux czy Samsung. Płyta indukcyjna dwupalnikowa pod zabudowę to jednak produkt znacznie rzadszy, dlatego i wybór marek jest mocno ograniczony.
Wśród propozycji, które znalazły się w naszym zestawieniu, szczególnie wyróżniają się modele marki Siemens, Gorenje oraz MPM, bo jako jedyne oferują najwyższą elastyczność wykorzystania pól grzewczych. A przecież to właśnie na tej właściwości będzie skupiał się każdy użytkownik małej płyty.
Jeżeli szukasz najwyższej jakości, bo zależy Ci na wieloletniej bezawaryjnej pracy – wybierz któryś z modeli Bosch lub Siemens, które należą do tej samej grupy i co do zasady są konstruowane bardzo solidnie.
Jeśli jednak chcesz oszczędzić, ale nie kosztem funkcjonalności – zdecyduj się na Gorenje. Ta marka zaskakuje w wielu segmentach, oferując rozwiązania wydajne i wyposażone w praktyczne funkcje, a jednocześnie utrzymane w racjonalnych ramach cenowych.
Na oszczędności pozwolą także takie marki jak MPM, Whirlpool, Amica czy Beko, ale także Electrolux. Ci znani od dekad producenci mają spore rzesze lojalnych klientów. Kupując od nich jakikolwiek produkt nie musisz martwić się o gwarancję czy jakąkolwiek naprawę usterki.
Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy – podsumowanie
W rankingu płyt indukcyjnych do zabudowy możesz sprawdzić ceny płyt indukcyjnych w standardowej wielkości. Szybko zauważysz, że ceny tak naprawdę mogą być porównywalne z modelami dwupalnikowymi, szczególnie jeżeli zależy Ci na powszechnie pożądanych funkcjach.
Jeśli nie zależy Ci na opcjach maksymalizujących komfort użytkowania – możesz zastanowić się nad tanimi płytami dwupalnikowymi, które potrafią kosztować o połowę mniej niż standardowe. Jeśli jednak chcesz zachować pełnię wygody związanej ze sprzętem najnowszej technologii przy ograniczeniu miejsca na blacie – musisz liczyć się z ceną w okolicy 1000 zł.
Nasz ranking płyt indukcyjnych dwupolowych powinien pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz w kwestii funkcjonalności, a także jakie rozwiązania estetyczne cenisz najbardziej.
Czytaj także: Najlepsze naczynia na indukcję – Ranking [TOP 15 zestawów]
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.