Odkurzacz piorący to urządzenie, które oprócz standardowego sprzątania na sucho, posiada również opcję wytworzenia piany, wnikającej w głąb wybranej powierzchni. Może nią być dywan, tapicerka, a także dywanik samochodowy. Zdecydowanie jest to więc urządzenie wielofunkcyjne, którego zakup może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Sprawdź: Jaki odkurzacz piorący wybrać? Przykładowe modele

Na obecnym rynku AGD dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych modeli, gwarantujących innowatorskie rozwiązania i szereg wymiennych akcesoriów. Jednak wybór odpowiedniego odkurzacza piorącego dla wielu może okazać się skomplikowany. Dlatego też poniższy ranking zawiera tylko i wyłącznie sprzęty, na które warto postawić.

Odkurzacze piorące - ranking

Model Moc Pojemność Głośność Filtr Cena
MPM MOD-22 2400 W 10 l od 81 do 85 dB HEPA, piankowy, wodny, gąbkowy 658,00 ZŁ
THOMAS Cycloon Hybrid Amfibia 1700 W 1,8 l od 76 do 80 dB Wodny, HEPA 1 599,00 zł
Thomas Aqua+ Pet & Family 1600 W 1,8 l od 76 do 80 dB Wodny 1 299,00 zł
Bosch Serie 4 AquaWash&Clean BWD421PRO 2100 W 2,5 l od 81 do 85 dB HEPA, wodny 799,00 zł
Karcher SE 4001 Special 1.081-136.0 1400 W 4 l od 71 do 75 dB Piankowy 799,00 zł

Odkurzacz piorący MPM MOD-22

Odkurzacz piorący MPM MOD-22

Urządzenie posiada 4-stopniowy system filtrowania, w którego skład wchodzi: woda, filtr gąbkowy, filtr piankowy i filtr HEPA 13. Jest to więc niezwykle skuteczna bariera dla wszystkich zanieczyszczeń, co sprawia, że model ten doskonale sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Sterowanie wszelkimi funkcjami odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na uchwycie rury ssącej, dlatego też obsługa sprzętu jest łatwa i komfortowa.

Zbiornik na wodę ma pojemność aż 10 litrów, dlatego też jego uzupełnianie może okazać się bardzo sporadyczne. Ponadto w urządzeniu znajduje się także pojemnik na płyn piorący. Jednorazowo można do niego wlać 4,5 l.

Maksymalna moc urządzenia to 2400 W, a całkowity zasięg wynosi 9,5 m.

W zestawie znajdują się akcesoria, takie jak:

 • Mała i duża przystawka piorąca,
 • Turboszczotka,
 • Głowica podłogowo-dywanowa,
 • Przystawka szczelinowa.

Sprawdź również: Dyson V15 Detect – czyli laserowy odkurzacz bezprzewodowy

Cycloon Hybrid AMFIBIA Thomas

Odkurzacz piorący Cycloon Hybrid AMFIBIA Thomas

Zdecydowanie jest to model zaawansowany, który umożliwia odkurzanie z filtrem cyklonowym (bez użycia wody) oraz z filtrem wodnym. Ponadto z jego pomocą można wyprać wszelkiego rodzaju tapicerki oraz dywany.

Filtr wodny AQUA+ pochłania wszystkie nieczystości, które po zakończonym sprzątaniu łatwo można wylać. Bezustannie pracują również filtry HEPA 13 oraz mikro-filtr powietrza wylotowego.

Moc silnika wynosi w tym przypadku 1700 W, a długość kabla to aż 8 metrów. Łączy zasięg pracy wynosi natomiast 11 m.

Do wielofunkcyjności urządzenia przyczyniają się zawarte w zestawie akcesoria, takie jak:

 • Ssawka do dywanu lub tapicerki,
 • Spruhex – do prania dywanów i tapicerek,
 • Ssawka szczelinowa (220 mm) z nakładką do mebli,
 • Ssawka AQUA STEALTH z mikrofibrą – do jednoczesnego odkurzania i zmywania podłóg.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,8 l. Co prawda nasz ranking zawiera modele o pojemności wielokrotnie większej niż ta, jednak nie oznacza to, że będzie ona niewystarczająca. Jeśli natomiast powyższy odkurzacz piorący ma służyć do sprzątania dużych powierzchni, konieczność częstszego uzupełniania zbiornika może okazać się irytująca.

Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet & Famil

Thomas Aqua+ Pet & Famil

Model ten, jak zapewnia producent, doskonale sprawdza się w walce z wszelkimi zabrudzeniami – czy to powodowanymi przez domowników, czy też czworonożnych pupili.

Urządzenie wyposażone zostało w dużą moc ssania, a także szczotki i ssawki przeznaczone do usuwania różnego rodzaju sierści z dowolnych powierzchni.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji skrzynki filtracyjnej THOMAS AQUA+ znajdująca się w niej woda wiąże kurz, zanieczyszczenia i sierść zwierząt, zapobiegając ich unoszeniu się w powietrzu. Jest to więc doskonała opcja dla alergików.

Co więcej, usuwanie nawet trudnych plam i zaschniętego brudu nie powinno sprawiać najmniejszych problemów dzięki systemowi natrysku pod ciśnieniem, który skutecznie radzi sobie w praktycznie każdej sytuacji.

W zestawie znajdują się akcesoria takie jak:

 • Turboszczotka,
 • Szczotka do usuwania sierści zwierząt z tapicerki,
 • Nakładka szczelinowa,
 • Ssawka do prania dywanów,
 • Ssawka do tapicerek,
 • Przełączalna szczotka do zbierania sierści i włosów z powierzchni.

Maksymalna moc urządzenia wynosi 1600 W, a łączny zasięg pracy to 11 metrów. Ponadto do dyspozycji użytkownika dostępne są 3 poziomy regulacji siły ssania.

Zobacz: Mop parowy – jak wybrać i czy warto?

Bosch Serie 4 AquaWash&Clean

Odkurzacz piorący Bosch Serie 4 AquaWash&Clean

Jest to produkt w dużej mierze dedykowany dla alergików, ponieważ został wyposażony w dwa filtry – wodny i HEPA. Skutecznie zatrzymuje więc wszelkie bakterie, pyłki, a nawet zarodniki grzybów, przyczyniając się tym samym do oczyszczenia przestrzeni.

Maksymalna moc urządzenia to aż 2100 W, a jej regulacja odbywa się w łatwy i przyjemny sposób. Służą do tego zasadniczo dwa przyciski, a efekt wyświetlany jest za pomocą niebieskich diod.

Odkurzanie jest możliwe zarówno na sucho, jak i na mokro, a wszystko to za pomocą tylko i wyłącznie jednego pojemnika spełniającego dwie funkcje. Co więcej, odkurzacz świetnie radzi sobie z wciąganiem nawet rozlanych płynów!

Sprzęt ten umożliwia również precyzyjne i skuteczne pranie dywanów oraz tapicerek. W tym celu do zbiornika należy wlać wybrany detergent, podłączyć spryskiwacz wraz z odpowiednią końcówką i rozpocząć pracę.

Całkowity zasięg pracy wynosi w tym przypadku 12 metrów, a w zestawie znajdują się akcesoria takie jak:

 • Mała i duża ssawka do prania dywanów i tapicerek,
 • Szczotka przełączalna z separatorem,
 • Turboszczotka,
 • Szczotka z naturalnym włosiem,
 • Ssawka do zbierania płynów.

Wszystkie te elementy można przechowywać w zintegrowanym schowku.

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001 Special 1.081-136.0

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001 Special 1.081-136.0

Jest to odkurzacz piorący przeznaczony do czyszczenia wykładzin tekstylnych, podłóg twardych i tapicerek metodą ekstrakcji. Polega ona na spryskaniu powierzchni roztworem środka czyszczącego i odessaniu go razem z rozpuszczonym brudem.

Zbiornik wody czystej wykonany został z przezroczystego tworzywa, umożliwiającego bieżące kontrolowanie stanu napełnienia. Ponadto jest on niezwykle łatwy do zdemontowania i uzupełnienia, ponieważ znajduje się na zewnątrz urządzenia.

Sprzęt wyposażono w niezwykle przydatną funkcję Water Stop, która automatycznie wyłącza turbinę w momencie całkowitego napełnienia zbiornika wody brudnej.

W zestawie znajdują się przydatne do codziennej pracy akcesoria, do których zalicza się:

 • Uniwersalną ssawkę podłogową,
 • Długą ssawkę szczelinową,
 • Ssawkę spryskująco-odsysającą do tapicerek i dywanów.

Maksymalna moc urządzenia wynosi 1400 W, a przewód zasilający posiada długość 7,5 m.