• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Zalegające liście niejednokrotnie okazują się wyjątkowo uciążliwe, co dotyczy nie tylko przestrzeni publicznych, ale i prywatnych ogrodów lub też ogródków działkowych. Ich grabienie, a następnie zbieranie, bardzo często jest natomiast czasochłonne, monotonne i męczące. Rozwiązaniem tego problemu okazuje się jednak zakup jakościowej, a przy tym wysoce funkcjonalnej dmuchawy do liści, która szybko i sprawnie poradzi sobie z uprzątnięciem wybranych przestrzeni. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Odpowiedzią na to pytanie jest poniższy ranking.

Zobacz również: Dmuchawa do liści – jak wybrać najlepszą?

Dmuchawy do liści – ranking [TOP 5]

Model Moc Prędkość przepływu powietrza Waga urządzenia Cena Gdzie kupić?
Bosch Universal Garden Tidy 2300 1600-2300 W 165–285 km/h 3,4 lub 4,7 kg (przy zamontowanym worku na liście) 450,00 zł
Makita Dub186Z - 245 km/h 2,1 kg 291,78 zł
Nac Vbe320-Fs-J 3200 W 250 km/h 3,2 kg 140,59 zł
Ryobi ONE+ OBV18 - 201 km/h 3,7 kg 852,77 zł
Ryobi OBL1820S - 245 km/h 1,6 kg (bez akumulatora) 231,59 zł

Dmuchawa do liści Bosch Universal Garden Tidy 2300

Dmuchawa do liści Bosch Universal Garden Tidy 2300

Model Universal Garden Tidy 2300 marki Bosch to urządzenie, które kryje w sobie 3 odrębne funkcje, do których zalicza się nie tylko zdmuchiwanie, ale i odkurzanie oraz rozdrabnianie liści lub drobnych gałązek. Zmiana trybu pracy odbywa się przy użyciu wygodnego mechanizmu Quick Release, a sprzęt sam w sobie cechuje się mocą na poziomie 1600-2300 W, w zależności od pełnionej funkcji. Prędkość przepływu powietrza to natomiast 165–285 km/h.

Dmuchawę wyróżnia lekka oraz ergonomiczna budowa, która znacznie ułatwia pracę z urządzeniem. Ponadto model ten jest również stosunkowo cichy, gdyż stopień generowanego hałasu nie przekracza granicy 99 dB.

Pojemność worka na zanieczyszczenia wynosi aż 45 litrów, przez co użytkownicy nie są zmuszeni do wyjątkowo częstego opróżniania go. Dodatkowym atutem okazuje się wygodny pas na ramię, ale i przystępna cena.

Makita Dub186Z

Makita Dub186Z

Dmuchawa do liści Makita Dub186Z to budżetowy, a zarazem funkcjonalny i jakościowy sprzęt, który odnajdzie się w wielu rozmaitych sytuacjach. Model ten waży jedynie nieco ponad 2 kg, a prędkość przepływu powietrza wynosi maksymalnie aż 245 km/h.

Makita Dub186Z oferuje 3-stopniową regulację siły wydmuchu, co odbywa się za pomocą intuicyjnego pokrętła. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe dostosowanie trybu pracy sprzętu do bieżących potrzeb i wymagań. Dodatkowym atutem okazuje się niski poziom generowanego hałasu, który nie jest nadmiernie uciążliwy podczas pracy.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, co zapewnia duży komfort użytkowania, a przy tym stanowi jednocześnie ekologiczne rozwiązanie. Należy jednak zaznaczyć, że akumulator i ładowarka nie znajdują się w zestawie, przez co konieczny jest ich odrębny zakup.

Dmuchawa do liści Nac Vbe320-Fs-J

Dmuchawa do liści Nac Vbe320-Fs-J

Model Nac Vbe320-Fs-J to sprzęt, który gwarantuje 3 odrębne funkcje – rozdmuchiwanie, rozdrabnianie oraz pochłanianie zanieczyszczeń w postaci liści lub drobnych gałęzi. Z tego względu urządzenie sprawdzi się zarówno w domowym, jak i nieco bardziej profesjonalnym użytku.

Sprzęt dysponuje workiem na zanieczyszczenia o pojemności 40 litrów, a jego ergonomiczna budowa sprawia, że użytkowanie jest wygodne i sprawne. Dodatkowym ułatwieniem okazują się kółeczka prowadzące, dzięki którym dźwiganie dmuchawy staje się zbędne. Na plus zasługuje także niski poziom generowanego hałasu, gdyż wartość ta nie przekracza granicy 96 dB.

Dmuchawa dysponuje mocą na poziomie 3200 W, a prędkość przepływu powietrza wynosi maksymalnie aż 250 km/h. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż sprzęt ten posiada elektryczny napęd, przez co w trakcie pracy wymaga on podłączenia do gniazdka lub listwy.

Ogromnym atutem dmuchawy do liści Nac Vbe320-Fs-J jest jej niska cena, która jednocześnie zupełnie nie świadczy o słabej jakości urządzenia, a wręcz przeciwnie – model ten jest trwały, wytrzymały i solidnie wykonany.

Ryobi OBV18

Ryobi OBV18

Dmuchawa do liści Ryobi OBV18 to stosunkowo drogi sprzęt, który jednak okazuje się warty swojej ceny. Model ten cechuje się bowiem solidną konstrukcją, a także szeregiem przydatnych funkcji. Łączy on w sobie klasyczną funkcję rozdmuchiwania, a także możliwość pochłaniania liści lub drobnych gałązek. Co więcej, sprzęt dysponuje również trybem Turbo, który zwiększa moc pracy i znacznie ją usprawnia.

Ryobi OBV18 posiada worek na zanieczyszczenia o pojemności 45 litrów, wygodny uchwyt, który zwiększa komfort użytkowania, a także kółka prowadzące mające na celu odciążenie człowieka w trakcie wykorzystywania dmuchawy.

Waga sprzętu wynosi 3,7 kg, a maksymalna prędkość przepływu powietrza to 201 km/h. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, przez co stanowi ekologiczną, a zarazem wygodną opcję dla każdego. Należy jednak zaznaczyć, że akumulator i ładowarka nie są dołączone do zestawu.

Dmuchawa do liści Ryobi OBL1820S

Dmuchawa do liści Ryobi OBL1820S

Model OBL1820S marki Ryobi to wygodny i funkcjonalny sprzęt, który dodatkowo cechuje się przystępną ceną. Konstrukcja urządzenia jest lekka i bezprzewodowa, przez co dmuchawa może być użytkowana w dowolnym miejscu i czasie. Ze względu na fakt, iż prędkość przepływu powietrza sięga aż 245 km/h, produkt poradzi sobie zarówno z suchymi, jak i mokrymi liśćmi, a także rozmaitymi gałązkami lub innymi zanieczyszczeniami, które znajdują się w ogrodzie, na tarasie, czy też podjeździe.

Na uwagę zasługują również takie aspekty, jak chociażby wygodny ogumowany uchwyt, mała waga, czy też niski poziom generowanego hałasu, który zasadniczo nie przekracza granicy 92,5 dB.

Podobnie jak w innych dmuchawach marki Ryobi, model OBL1820S w zestawie nie zawiera akumulatora, przez co konieczny jest jego oddzielny zakup.

Dmuchawa do liści – czy warto?

Dmuchawa do liści to propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na możliwości szybkiego, sprawnego i bezproblemowego usunięcia rozmaitych zanieczyszczeń zarówno z ogrodów i działek, jak i tarasów lub podjazdów. Sprzęty z tej kategorii bardzo często okazują się wyjątkową pomocą, gdyż ich użytkowanie jest łatwe i nieskomplikowane, a efekty pracy przyjmują wysoce zadowalającą postać. Co więcej, dmuchawa to znacznie mniej czasochłonne rozwiązanie, szczególnie w porównaniu do samodzielnego grabienia i zbierania zalegających liści lub gałęzi. Tego typu urządzenia nie muszą również być wyjątkowo drogie, gdyż na chwilę obecną możliwe jest wyróżnienie wielu modeli w przystępnych cenach, które dodatkowo oferują duże ilości funkcji lub udogodnień, a przy tym cechują się wysoką jakością wykonania oraz trwałością na najwyższym poziomie.

Zobacz również: Odśnieżarki elektryczne – ranking najlepszych modeli

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post