• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Licznik rowerowy to stosunkowo niewielkie, aczkolwiek wyjątkowo funkcjonalne urządzenie, które umożliwia bieżące śledzenie własnych osiągnięć i wyników, a także monitorowanie wszelkich czynionych postępów. Tego typu sprzęty doskonale sprawdzą się więc zarówno u początkujących rowerzystów, jak i profesjonalistów.

Wybór odpowiedniego licznika rowerowego nieraz okazuje się jednak odrobinę skomplikowany, gdyż dostępne na rynku modele są w stanie znacznie się od siebie różnić. Podpowiadamy więc, na co zwracać uwagę przy zakupie, a także – jakie są najważniejsze cechy tych urządzeń.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Poradnik dla rowerzystów

Na co zwrócić uwagę wybierając bezprzewodowy licznik rowerowy?

Na co zwrócić uwagę wybierając bezprzewodowy licznik rowerowy?

Przy zakupie licznika rowerowego warto uwzględnić takie cechy danego modelu, jak chociażby:

  • Funkcje – do podstawowych z nich należy pomiar prędkości oraz przebytego dystansu, jednak bardziej zaawansowane liczniki są również wyposażane w nawigację GPS, która ułatwia planowanie tras i umożliwia łatwe ich śledzenie, ale i wiele innych udogodnień, za którymi idzie także wyższa cena.
  • Wyświetlacz – w tym kontekście należy uwzględnić nie tylko jego wielkość, ale i technologię, w której został wykonany. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj chociażby wyświetlacze OLED, gdyż gwarantują one bardzo dobrą czytelność nawet w słoneczną pogodę. Warto zwracać również uwagę na rozdzielczość, a przy tym odnieść się do zasady mówiącej o tym, że im będzie ona większa, tym czytelniejsze staną się ukazywane parametry oraz informacje.
  • Pojemność akumulatora – bezprzewodowe liczniki rowerowe mają to do siebie, że oferują jedynie ograniczony czas pracy na jednym ładowaniu. Z pewnością więc warto postawić na taki sprzęt, który zagwarantuje długi czas pracy bez konieczności podłączania do zasilania. Dużą zaletą będzie również krótki czas ładowania.
  • Jakość wykonania – dobry licznik rowerowy powinien posiadać takie cechy, jak trwałość, wytrzymałość, czy też odporność na zachlapania i pył.

Jaki licznik rowerowy kupić? Ranking [TOP 5]

Model Przekątna ekranu Czas pracy baterii Cena Gdzie kupić?
Garmin Edge 830 2,6” do 20 godzin w trybie GPS 1 439,00 zł
Garmin Edge 840 2,6” do 26 godzin w trybie GPS 2 189,00 zł
Garmin Edge 530 2,6” do 20 godzin w trybie GPS 939,00 zł
Wahoo Elemnt Roam 2,7” do 17 godzin w trybie GPS 1 349,00 zł
Wahoo Elemnt New Roam V2 2,7” do 17 godzin w trybie GPS 1 795,00 zł

Licznik rowerowy Garmin Edge 830

Licznik rowerowy Garmin Edge 830

Garmin Edge 830 to niezwykle zaawansowany, a przy tym również funkcjonalny licznik rowerowy, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Model ten jest bowiem w stanie przeprowadzać wnikliwe analizy takich aspektów, jak obciążenie, regeneracja, czy nawet aklimatyzacja do wysokości i temperatury oraz nawodnienie organizmu. Co więcej, sprzęt dba również o pełne bezpieczeństwo użytkowników, tym samym śledząc i wykrywając wszelkie zdarzenia.

Do zalet licznika Garmin Edge 830 z pewnością należy zaliczyć również takie cechy, jak fabrycznie wgrana mapa Garmin Cycle Map z funkcją wyznaczania tras, zmieniania ich, a także ustanawiania dróg powrotnych do punktu startowego.

Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę, okazuje się jednocześnie specjalny system zabezpieczający z PIN-em, dzięki któremu licznik wyśle użytkownikom powiadomienie w momencie zagubienia lub kradzieży.

Garmin Edge 840

Garmin Edge 840

Edge 840 to unowocześniona wersja modelu 830 marki Garmin. Sprzęt ten wyposażono w nieco bardziej pojemny akumulator, a także kilka dodatkowych funkcji. Wśród nich należy zaznaczyć chociażby większą dokładność pozycjonowania dzięki technologii GNSS, czy też łączność Bluetooth, Wi-Fi oraz ANT+. Co więcej, sprzęt daje użytkownikom możliwość korzystania z asystenta odpoczynku, funkcji wykrywania incydentów, sprawdzania prognozy pogody, a nawet sterowania muzyką. Zdecydowanie jest to więc licznik, który kryje w sobie ogrom możliwości. I choć nie należy on do najtańszych, zakup wiąże się z niemal całkowicie pewną gwarancją dużej satysfakcji.

Do zalet licznika Garmin Edge 840 warto zaliczyć również takie aspekty, jak chociażby czytelny ekran dotykowy, poręczna konstrukcja, czy też wyjątkowo łatwa oraz intuicyjna obsługa. Jednocześnie należy wspomnieć o tym, że użytkownicy mają możliwość ładowania sprzętu w trakcie jazdy, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu.

Licznik rowerowy Garmin Edge 530

Licznik rowerowy Garmin Edge 530

Podobnie jak poprzednicy, Garmin Edge 530 to funkcjonalny i zaawansowany technologicznie licznik rowerowy dedykowany wszystkim tym, którym zależy na możliwości uzyskiwania precyzyjnych i rzetelnych informacji na temat swoich treningów.

Model Edge 530 wyposażono w czytelny wyświetlacz, a także intuicyjny interfejs, który nie sprawia trudności przy obsłudze. Ponadto sprzęt posiada również wytrzymały akumulator, dzięki któremu licznik może towarzyszyć użytkownikom nawet przez wiele godzin bez konieczności podłączenia do zasilania.

Wśród ważnych informacji dotyczących urządzenia warto zaznaczyć takie cechy, jak chociażby technologia ANT+ służąca do komunikacji pomiędzy urządzeniami, czy też precyzyjna nawigacja w oparciu o mapę Garmin Cycle Map.

Wahoo Elemnt Roam

Wahoo Elemnt Roam

Licznik rowerowy Wahoo Elemnt Roam to solidny i wytrzymały sprzęt, który sprawdzi się zarówno u początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych kolarzy.

Model ten wyposażono w kolorowy, czytelny wyświetlacz, a także przyciski służące do obsługi urządzenia. Ponadto licznik oferuje jednocześnie funkcję automatycznego dostosowywania jasności oraz aktywnego przybliżania wyświetlanych elementów. Takie połączenie sprawia, że sprzęt jest wygodny, a przy tym również niezwykle funkcjonalny.

Co więcej, Wahoo Elemnt Roam jest odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne, a tym samym zapewnia nawet 17 godzin pracy bez konieczności podłączania do zasilania. Dodatkowym atutem okazują się natomiast zaawansowane funkcje nawigacji, do których zalicza się:

  • Back on track – do wyznaczania nowej trasy po zboczeniu ze ścieżki;
  • Route to start – która ukazuje najkrótszą trasę do miejsca startu;
  • Take me to – do wytyczania określonych punktów docelowych;
  • Retrace route – która zapewnia możliwość wyznaczenia trasy powrotnej do miejsca początkowego.

Licznik rowerowy Wahoo Elemnt New Roam V2

Licznik rowerowy Wahoo Elemnt New Roam V2

Wahoo Elemnt New Roam V2 to odświeżona i nieco bardziej rozbudowana wersja modelu Elemnt Roam. Sprzęt ten wyposażono w dwuzakresowy GPS, który czyni funkcje nawigacyjne jeszcze bardziej precyzyjnymi. Co więcej, w liczniku zwiększono również pamięć RAM, dzięki czemu jest on w stanie zapisywać większą ilość map i tras.

Do zalet urządzenia warto jednocześnie zaliczyć takie cechy, jak chociażby czytelny wyświetlacz, wygodne oraz intuicyjne przyciski sterujące, czy też wytrzymały akumulator gwarantujący nawet 17 godzin ciągłej pracy.

Sprawdź również: Dlaczego jazda w kasku jest ważna? Wszystko co musi wiedzieć rowerzysta

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post