Jeśli chcesz pobrać darmowe grafiki i zdjęcia, wybierz jeden z tych kilkunastu serwisów. Polecamy te znane i mniej znane.

Wszystkie serwisy, które tutaj polecamy, oferują świetne zdjęcia i grafiki. Możesz je pobierać za darmo, a także używać do celów osobistych i komercyjnych. Zwracaj tylko uwagę na niektóre wymagania twórców. Zwykle np. możesz użyć danego zdjęcia, ale jeśli przedstawia ono rozpoznawalną osobę, to nie będziesz mógł go wykorzystać do negatywnego artykułu na jej temat. Tego typu oczekiwań może być więcej, więc zawsze upewnij się, że postępujesz zgodnie z zaleceniami.

Ranking: Monitor 4K

Ogólnie jednak, jeśli nie chcesz nikomu zaszkodzić, prawdopodobnie nie masz się czym przejmować. Pobieraj dowolne ilości zdjęć i grafik, a następnie zamieszczaj je na swojej stronie, blogu, czy w mediach społecznościowych. Oto nasz ranking!

Darmowe grafiki i zdjęcia – do pobrania, za darmo i w wysokiej jakości!

Jeśli chcesz pobrać zdjęcia na potrzeby bloga, strony www, czy też sklepu internetowego, znajdziesz je w poniższych serwisach. Łącznie prezentujemy kilkanaście miejsc, które zawierają darmowe grafiki i zdjęcia. Jest w czym wybierać, a nic nie stoi na przeszkodzie, by używać każdego z nich. Zobacz, co polecamy:

Negative Space – szeroka tematyka zdjęć stockowych

Darmowe grafiki negativespace

Co tydzień serwis dostarcza wielu nowych darmowych zdjęć stockowych. Wszystkie są też udostępniane bez ograniczeń w zakresie praw autorskich. Możesz je więc wykorzystać w dowolny sposób, także do użytku komercyjnego.

Baza zdjęć Negative Space’a również jest dość spora. Znajdziesz to fotografie od architektury po technologie. Do tego serwis oferuje wygodne funkcje filtrowania i sortowania. Pozwala to na szybkie znajdowanie tego, czego potrzebujemy.

Adres www: https://negativespace.co

PX Here – doskonałe wyszukiwanie zdjęć po tagach

pxhere

Ogromna baza zdjęć na licencji do użytku osobistego i komercyjnego. I wszystkie za darmo. Do tego oferowane są różne rozdzielczości, dostosowane nie tylko na monitory, ale także na smartfony.

Sprawdź: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Serwis wykorzystuje przede wszystkim tagi do oznaczania zdjęć, więc przeglądanie po tagach jest tutaj zdecydowanie rekomendowane. Dodajmy, że tagi dotyczą naprawdę wszystkiego – przykładowo gdy na zdjęciu są ludzie w biurze, jednym z tagów będzie “ramiona” czy “umowa biznesowa”. Zdecydowanie polecamy, gdy prowadzisz bloga.

Adres www: https://pxhere.com

Pixabay – darmowe grafiki wektorowe i ilustracje. Nie tylko zdjęcia!

pixabay

Repozytorium wielu wysokiej jakości zdjęć, które zostały udostępnione na licencji Creative Commons CC0 do domeny publicznej. Witryna jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze, a jej baza zawiera nie tylko zdjęcia. Znajdziemy tu również darmowe grafiki wektorowe i ilustracje. Co ciekawe, są nawet materiały wideo!

Niewątpliwie to jeden z najlepszych serwisów, jeśli chodzi o darmowe grafiki i zdjęcia. Wybór jest tutaj gigantyczny, a sama jakość prezentowanych prac – bardzo wysoka. Wiele zdjęć dorównuje poziomem z tymi, które znajdziemy w serwisach płatnych.

Wiele osób, jeśli nie ma bardzo dużych wymagań i potrzeb, może po prostu odwiedzić ten serwis i dodać go do ulubionych. A następnie nie musi już pamiętać i korzystać z żadnego innego.

Adres www: https://pixabay.com

ISO Republic – darmowe zdjęcia dla blogerów, programistów czy projektantów

iso-republic

Misją serwisu jest dostarczanie wysokiej jakości obrazów do wykorzystania przez projektantów, programistów, blogerów, marketerów i zespoły mediów społecznościowych. Wystarczy jedno szybkie skanowanie witryny i przekonamy się, że realizuje swoją misję bardzo dobrze.

Niektóre zdjęcia są tutaj tak dobrej jakości, że aż trudno uwierzyć, ale naprawdę są oferowane bezpłatnie. Ponadto warto dopisać się do listy mailingowej. Dzięki temu będziesz potem otrzymywał wiele świetnych, bezpłatnych zdjęć, bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

Adres www: https://isorepublic.com

PicJumbo – duża baza zdjęć, również w orientacji pionowej

picjumbo

Potrzebujesz darmowych zdjęć do strony www lub posta blogowego? PicJumbo zapewnia odpowiednią bazę, która jest codziennie aktualizowana. Znajdziesz tu szeroki wybór zdjęć pasujących do praktycznie każdego tematu.

Serwis ma też dużo zdjęć w orientacji pionowej, co docenią osoby, które chcą publikować wiele dużych fotografii smartfonowych. Wszystkie zdjęcia są też dobrze oznaczone – nawigacja polega głównie na tagach.

Adres www: https://picjumbo.com

Stokpic

stokpick

Serwis możemy przeglądać na podstawie kategorii i podkategorii tematycznych. Na przykład może to być “Technologie” -> “Komputery”. Jego baza nie jest tak duża, jak innych, niemniej i tak warto co pewien czas tu zajrzeć.

Ponadto autor serwisu wysyła co dwa tygodnie 10 nowych zdjęć w ramach mailingu. Są to zawsze wysokiej jakości, dopracowane fotografie. Możesz w ten sposób budować swoje archiwum zdjęć, które wcześniej czy później okaże się bardzo przydatne.

Adres www: https://stokpic.com

Unsplash – gigantyczna baza doskonałych zdjęć do pobrania za darmo

unsplash

Kolejny serwis, który możemy określić “perełką internetu”. Oferuje treści do użytku osobistego i komercyjnego, bez żadnych zgód. I są one, rzecz jasna, do pobrania za darmo.

Znajdziesz tu świetne tła, tapety na pulpit (również do smartfonów), ale też kategorie tematyczne. Łącznie serwis ma gigantyczną bazę zdjęć. Jeśli na co dzień potrzebujesz grafik i wykorzystujesz je w pracy, musisz po prostu znać i używać Unsplasha.

Adres www: https://unsplash.com

Kaboompics.com – darmowe zdjęcia polskiej projektantki

kaboompics

Kaboompics to serwis stworzony przez Polkę – Karolinę, projektantkę stron www. Znajdziemy w nim wiele zdjęć świetnej jakości, które bez obaw możemy wykorzystywać do celów komercyjnych i użytku prywatnego.

Tematyka zdjęć jest bardzo zróżnicowana, od mody i jedzenia, po krajobrazy. Jeśli to możliwe, Karolina prosi, aby dołączać do zdjęć informację o autorze i link do strony, niemniej nie jest to konieczne. Warto to jednak robić, bo dzięki temu serwis zyskuje większą popularność. To z kolei przekłada się na dalszy rozwój i jeszcze więcej zdjęć w bazie.

Adres www: https://kaboompics.com

Freerange – zdjęcia na każdy temat

freerange

Wiele zdjęć z tego serwisu to nie tylko prace wewnętrznych fotografów, lecz stale rosnącej społeczności współpracowników zewnętrznych.

Poradnik: Jaki projektor do domu

Serwis ma nie tylko szeroki wybór zdjęć, ale są one oferowane w świetnej, wysokiej jakości. I rzecz jasna, za darmo do pobrania. Znajdziemy tu zdjęcia niemal z dowolnej tematyki – i to całkiem sporo. Samo przeglądanie opiera się głównie na tagach. Wpisujemy dane hasło w wyszukiwarce, klikamy dane zdjęcie, a potem możemy przeglądać kolejne – na podstawie taga. Podobnie jak w przypadku wielu innych serwisów tego typu, wyświetlane są reklamy oraz promocje płatnych serwisów stockowych. Nie przeszkadzają jednak w nawigacji.

Adres www: https://freerangestock.com/#

StockSnap – darmowe zdjęcia z różnych kategorii

stocksnap

Tym razem serwis dość standardowy. Nie ma tu szczególnie niczego, co można uznać za jakiś wyróżnik. To po prostu dobra baza zdjęć, które możemy wykorzystać w swoich pracach.

Zawiera kilkadziesiąt kategorii tematycznych, które dodatkowo są z podkategoriami. Możesz np. przeglądać zdjęcia z kategorii Socia Media, a potem przejść jeszcze do podkategorii Biznes czy Mobile. Kiedy przeglądasz wybrane kategorie, na górze dwa pierwsze wiersze zdjęć to zawsze oferta sponsorowana. Te poniżej to już pliki do pobrania za darmo ze StockSnap.

Adres www: https://stocksnap.io

Pexels – pobieraj darmowe grafiki bez ograniczeń

pexels

Jeden z lepszych serwisów, który w dodatku zawiera nie tylko zdjęcia, ale też wideo. Zdarza się, że działa nieco powoli, ale to jedyna jego wada. Wybór zdjęć jest nie tylko ogromny – duże wrażenie sprawia też ich jakość.

Wiele zdjęć, które tutaj znajdziesz, spokojnie można by zamieścić w serwisach stockowych wymagających opłat. Z kolei nagrania wideo to kolejna świetna sprawa. Jeśli twoja witryna pozwala na używanie wideo, znajdziesz tu bardzo dużo ciekawych, oryginalnych nagrań z wielu tematów.

Jedną z zalet Pexels jest również to, że serwis oferowany jest w polskiej wersji językowej.

Adres www: https://www.pexels.com/pl-pl/

Darmowe grafiki do pobrania: Ciągle za mało? Oto jeszcze kilka dodatkowych źródeł

Jest jeszcze więcej serwisów z darmowymi zdjęciami i grafikami! Polecamy waszej uwadze https://www.splitshire.com, https://www.lifeofpix.com oraz https://gratisography.com/photos/vectors/. Ten ostatni oferuje wiele darmowych grafik wektorowych, które możesz pobrać i dowolnie edytować.