• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Nie każdy samochód wyposażony jest w zaawansowane komputery, które umożliwiają korzystanie z nawigacji, odtwarzanie ulubionej muzyki, czy też wykonywanie połączeń w trybie głośnomówiącym. Dlatego też w wielu przypadkach konieczne jest wykorzystywanie w tym celu smartfonu, który z kolei należy zamontować w odpowiednio dopasowanym uchwycie. Niestety, wybór odpowiedniego produktu z tej kategorii bardzo często okazuje się niezwykle skomplikowany, gdyż uchwyty samochodowe do telefonów cechują się wysoce zróżnicowaną jakością. Z tego względu podpowiadamy więc, jak wybrać odpowiedni uchwyt na telefon do samochodu, a także – które z dostępnych na rynku modeli są warte szczególnej uwagi.

Zobacz również: Dobre kamery samochodowe – Ranking wideorejestratorów 2023 [TOP 15]

Rodzaje uchwytów samochodowych na telefon – który wybrać?

Rodzaje uchwytów samochodowych na telefon – który wybrać?

Uchwyty samochodowe na telefon dzielą się przede wszystkim ze względu na sposób montażu. W związku z tym wyróżnia się warianty:

  • Z przyssawką – czyli takie, które montowane są na szybie lub desce rozdzielczej. Ceni się je przede wszystkim za łatwość montażu i komfort użytkowania. Tego typu modele nie zawsze są jednak odpowiednim wyborem, gdyż nieraz samoistnie odpadają z danej powierzchni, a ich ponowne zamontowanie okazuje się problematyczne.
  • Na kratkę nawiewu – to uchwyty, które cechują się wyjątkowo łatwym montażem, a także możliwością szybkiego demontażu. Z wad zaznacza się jednak małą stabilność, co nieraz stanowi spore utrudnienie.
  • Na deskę rozdzielczą – takie uchwyty przeważnie wyposażone są w spód z mocną taśmą lub klejem, których zadaniem jest zapewnianie dużej stabilności. Są one również łatwe w montażu, jednak ich likwidacja może wiązać się z pozostawieniem śladów na desce rozdzielczej. Użytkownicy nie będą również mieli możliwości zmiany położenia uchwytu po jego zamontowaniu.

Co więcej, uchwyty samochodowe na telefon można również podzielić pod kątem sposobu umieszczania w nich smartfonu. Wówczas należy wyróżnić takie warianty, jak chociażby modele wyposażone w klasyczną „łapę”, która zamyka się na telefonie i utrzymuje go w stabilnej pozycji. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najpopularniejsze, a przy tym cechuje się dużą funkcjonalnością i jest łatwe w obsłudze. Istnieją jednak także modele magnetyczne, które wymagają naklejenia na smartfon metalowego elementu. Takie uchwyty są niezwykle wygodne, jednak nieraz smartfon może odczepić się od magnesu, co stanowi spore utrudnienie.

Ostatnim wyróżnianym rodzajem produktów z tej kategorii są uchwyty grawitacyjne. Sprzęty te zaciskają się na smartfonie w momencie, gdy jest on umieszczany na ich powierzchni, jednocześnie gwarantując mocny chwyt.

Co ciekawe, na chwilę obecną użytkownicy mogą również postawić na uchwyt samochodowy, który jednocześnie pełni funkcję bezprzewodowej ładowarki. Za takie udogodnienie nieraz należy jednak trochę dopłacić.

Najlepsze uchwyty samochodowe na telefon – ranking [TOP 7]

Model Rodzaj Cena Gdzie kupić?
iOttie Easy One Touch 5 Z przyssawką 109,00 zł
Baseus Metal Age II Gravity Na kratkę nawiewu 39,00 zł
Baseus Easy Control Clamp Na kratkę nawiewu/deskę rozdzielczą 53,99 zł
Xblitz G400 Na kratkę nawiewu 50,99 zł
Xblitz GX3 Na kratkę nawiewu/z przyssawką 153,64 zł
Baseus 360-degree Rotation Na deskę rozdzielczą 24,99 zł
Baseus Light Na kratkę nawiewu/z przyssawką 129,00 zł

Uchwyt na telefon do samochodu iOttie Easy One Touch 5

Uchwyt na telefon do samochodu iOttie Easy One Touch 5

iOttie Easy One Touch 5 to uchwyt samochodowy cechujący się wysoką jakością wykonania, dużą wygodą użytkowania, a także wszechstronnością. Model ten sprawdzi się bowiem przy większości obecnie spotykanych smartfonów, a jednocześnie zagwarantuje łatwy i bezproblemowy montaż na szybie lub desce rozdzielczej, gdyż został on wyposażony w mocną przyssawkę.

Uchwyt posiada opatentowany system Easy One Touch, który umożliwia mocowanie i zwalnianie blokady zaledwie jednym ruchem ręki. Co więcej, sprzęt zapewnia mocny i stabilny chwyt, przez co smartfon jest w pełni bezpieczny.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się również magnetyczny organizer na przewód do ładowania smartfona, dzięki któremu kabel od ładowarki jest odpowiednio zabezpieczony. Ponadto uchwyt zapewnia również możliwość łatwej i szybkiej regulacji położenia.

Baseus Metal Age II Gravity

Baseus Metal Age II Gravity

Uchwyt samochodowy na telefon Baseus Metal Age II Gravity został zaprojektowany tak, aby użytkownicy mogli bezproblemowo zamontować go na kratce wentylacyjnej, a następnie korzystać z wygody użytkowania, jaką oferuje.

Model ten wykonano z jakościowych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu jest on w stanie posłużyć nawet przez długie lata. Co więcej, wariant ten jest kompatybilny z większością smartfonów dostępnych na rynku, a przy tym oferuje także możliwość szybkiego montażu i demontażu.

Dodatkowym atutem okazuje się dedykowany otwór na kabel od ładowarki, dzięki któremu wyciąganie telefonu z uchwytu w celu jego naładowania staje się całkowicie zbędne.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Easy Control Clamp

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Easy Control Clamp

Baseus Easy Control Clamp to uchwyt 2 w 1, który umożliwia łatwy montaż na kratce nawiewu lub desce rozdzielczej dzięki wymiennym końcówkom znajdującym się w zestawie. Model ten jest również niezwykle łatwy w obsłudze, gdyż zarówno umieszczanie telefonu pomiędzy szczękami, jak i zwalnianie zacisków, może odbywać się przy użyciu jednej ręki.

Co więcej, użytkownicy mają możliwość wygodnej regulacji położenia smartfonu w uchwycie, gdyż został on wyposażony w przegub kulowy 360°. Ponadto model ten daje również gwarancję bezproblemowego ładowania smartfonu.

Xblitz G400

Xblitz G400

Xblitz G400 to jakościowy uchwyt samochodowy do telefonu, który przeznaczony jest do montażu na kratce nawiewu.

Model ten cechuje się solidną i wytrzymałą konstrukcją, a także uniwersalnym designem. Ponadto został on wyposażony w solidne „szczęki”, które dopasowują się do kształtu każdego smartfonu, niezależnie od jego wielkości.

Wśród atutów uchwytu Xblitz G400 z pewnością warto wyróżnić także łatwość montażu, niewielką wagę, minimalistyczną budowę, czy też przystępną cenę.

Uchwyt na telefon do samochodu Xblitz GX3

Uchwyt na telefon do samochodu Xblitz GX3

Xblitz GX3 to obrotowy uchwyt samochodowy dedykowany do montażu na kratce wentylacyjnej, desce rozdzielczej, a nawet i szybie. Model ten posiada bowiem zarówno przyssawkę, jak i ramię do kratki.

Tym, co wyróżnia uchwyt Xblitz GX3, jest funkcja ładowania indukcyjnego, która stanowi ogromną zaletę. Co więcej, sprzęt oferuje możliwość użytkowania zarówno w pionie, jak i poziomie, gdyż został wyposażony w mocne „skrzydełka”, które zapobiegają przypadkowemu wypadnięciu smartfonu.

Do zalet urządzenia warto jednocześnie zaliczyć solidną konstrukcję, a także uniwersalny i nowoczesny design.

Baseus 360-degree Rotation

Baseus 360-degree Rotation

Uchwyt Baseus 360-degree Rotation to wariant magnetyczny wyposażony w 4 mocne magnesy, które bezproblemowo utrzymują telefon w odpowiedniej pozycji nawet w przypadku wyboistych dróg.

Model ten przeznaczono do umieszczania na desce rozdzielczej, a jego atutem z pewnością okazuje się łatwy montaż. Co więcej, zgodnie z informacjami producenta, Baseus 360-degree Rotation jest kompatybilny z każdym smartfonem, niezależnie od jego wielkości, czy nawet wagi. Zaletą jest przy tym również możliwość łatwej i szybkiej regulacji położenia smartfonu w zakresie 360°.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Light

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Light

Uchwyt Baseus Light to kolejna propozycja z kategorii wariantów montowanych na kratce nawiewu, desce rozdzielczej, lub nawet szybie. Model ten wyposażono bowiem w system wymiennego mocowania, który stanowi ogromną zaletę. Nie jest to jednak jedyny atut tego produktu, gdyż umożliwia on również całkowicie bezproblemowe ładowanie smartfonów, a jego obsługa jest banalnie prosta.

Co więcej, Baseus Light posiada unikalny system z czujnikiem podczerwieni, którego zadaniem jest wykrywanie momentu włożenia smartfona do uchwytu, a następnie zamknięcie ramion w celu zagwarantowania możliwie największej stabilności.

Sprawdź również: Urządzenia rozruchowe do samochodów (boostery) – jak wybrać?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post