Co prawda PlayStation 5 jest dalej bardzo ciężkie do kupienia, ale nie powstrzymuje to w żaden sposób planów wydawniczych Sony. PlayStation Studios już wkrótce zaprezentuje 25 zupełnie nowych tytułów.

Pomimo tego, że premiera PlayStation 5 miała miejsce już ponad pół roku temu, dalej nie pojawiło się zbyt wiele ekskluzywnych na tę konsolę tytułów. Sony planuje to jednak już wkrótce zmienić. I to z dość dużym rozmachem.

Jak ogłosiła firma, PlayStation Studios pracują już nad 25 tytułami, które wkrótce ukażą się tylko i wyłącznie na ich konsolę najnowszej generacji. Jeśli wierzyć zapowiedziom, przynajmniej połowa z nich będzie zupełnie nowa. Nie będą to więc sequele ani rebooty znanych już serii.

Zobacz: PS5 Digital Edition – czemu powinieneś kupić właśnie tę wersję

Jak na razie nie znamy jednak niestety zbyt wielu szczegółów. Sony zapowiedziało w pełni oficjalnie jedynie 4 nowe gry z tej listy: Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, God of War: Ragnarok i nowe, siódme już Gran Turismo.

Co jednak ciekawe, Sony odrobinę skłamało, że wszystkie nowe gry będą pochodzić ze studia PlayStation. Znaczna część z nich, będzie po prostu stworzona przez zewnętrznych developerów na ich licencji. Już teraz wiemy, że swoje tytuły zaprezentują Haven Studios, Housemarque czy Bend Studios.

Nie ma co ukrywać, że jest to po prostu zwykły zabieg marketingowy. Niemniej, efekt i tak będzie dokładnie taki sam. Już wkrótce pojawi się zatrzęsienie, nowych ekskluzywnych tytułów na PlayStation 5. Miejmy nadzieję, że uda się do tego czasu kupić już konsolę.

Zobacz też:
PlayStation 5 ma już wbudowaną aplikację Youtube TV
Sony sprzedało już prawie 8 milionów PlayStation 5
Jaki monitor gamingowy? Ranking najlepszych modeli