Macie jeszcze w domu jakieś stare karty Pokemon? Możecie zarobić na nich naprawdę niezłe pieniądze. W USA przeżywają właśnie drugą młodość.

Chyba wszyscy urodzeni w latach 90 (albo mający dzieci urodzone w latach 90 oczywiście) kojarzą karty Pokemon. Mało kto co prawda znał ich oficjalne zasady, ale zdecydowanie każdy lubił je zbierać. Jak się okazuje, od jakiegoś czasu przeżywają one w USA drugą młodość.

Niektórzy komentatorzy wiążą to niecodzienne zjawisko z szałem na NFT. Podczas pandemii COVID-19 ludzie zwyczajnie zaczęli znowu lubić zbierać kolekcjonerskie rzeczy. A jak wszyscy doskonale wiemy, jeśli coś jest mocno pożądane i w dodatku limitowane, to zaczyna dość słono kosztować.

Zobacz: PS5 Digital Edition – czemu powinieneś kupić właśnie tę wersję?

Zawrotne ceny starych kart

Osoby przeglądające swoje stare karty Pokemon bardzo szybko odkryli, że można sprzedać je za niesamowite wręcz pieniądze. Nawet średnio rzadkie z nich z pierwszej edycji, w idealnej kondycji mogą kosztować 30-40 dolarów od sztuki.

To jednak właśnie od jakości głównie zależy ich cena. Tylko karty w idealnej kondycji mogą osiągnąć naprawdę zawrotne ceny. Niektóre z nich, regularnie sprzedają się na eBayu za równowartość samochodu dobrej klasy. Szaleństwo jest już tak duże, że firmy oceniające jakość kart przestały przyjmować nowe zlecenia – mają ich już zwyczajnie zbyt dużo, aby nadążyć.

Sklepy wycofują karty Pokemon z uwagi na bezpieczeństwo?!

Jeśli to was zdziwiło, to teraz lepiej trzymajcie się mocno. Jedna z większych sieci supermarketów w USA – Target musiała ostatnio wprowadzić limity, ile paczek kart może kupić jedna osoba. Niestety, spowodowało to liczne bójki i incydenty, zdecydowali się więc całkowicie wycofać je z oferty z powodów bezpieczeństwa!

Mało kto chyba podejrzewał, że w 2021 ludzie będą bić się w sklepach o karty Pokemon, prawda? Sprawdźcie natomiast swoje zapomniane pudełka z zabawkami z dzieciństwa, może macie tam zakopaną małą fortunę!

Zobacz też:
eBay pomoże nam sprzedać stare karty Magic The Gathering
Niantic, twórca Pokemon Go, wypuści swoje własne okulary AR
Instax Mini Link ma nową wersję w kolaboracji z Nintendo