Termoloki, podobnie jak lokówki i suszarko-lokówki, to sprawdzony sposób na uzyskanie perfekcyjnie ułożonych fal. Jednocześnie, to nieporównywalnie łatwiejsza metoda stylizacji włosów niż wałki czy papiloty. Jak wybrać dobre termoloki do włosów? Na jaką firmę warto się zdecydować? Dowiesz się tego z poniższego rankingu termoloków 2023.
Spis treści
Ranking termoloków – TOP 7 dobrych termoloków
BaByliss RS035E
BaByliss RS035E to jedne z najlepszych termoloków na rynku, ponieważ oferują nie tylko funkcję jonizacji, która puszeniu i elektryzowaniu. Jako jedyne w naszym rankingu termoloków oferują także możliwość regulacji temperatury w zakresie od 90°C do 140°C.
Równomiernie nagrzewające się wałki z powłoką ceramiczną przychodzą w trzech rozmiarach: 19 mm, 26 mm i 32 mm. Bezpieczne mocowanie wałków ułatwiają klipsy (20 szt.) i szpilki (10 szt.) z zestawu.
BaByliss Pro BAB3021E
BaByliss Pro BAB3021E to także bardzo dobre termoloki do włosów – ceramiczne z welurowym wykończeniem. Zestaw 20 wałków różnej wielkości uzupełnia 20 klipsów motylkowych oraz 20 igiełek metalowych.
Wałki mają średnice: 19mm (6szt.), 25mm (6szt.) i 32mm (8szt), dzięki czemu możemy łączyć ze sobą różnej wielkości termoloki, dla maksymalnie naturalnego efektu skrętu.
BaByliss Pro BAB3021E są gotowe do pracy po 5 minutach i utrzymują ciepło do 15 minut. To dobre termoloki do cienkich włosów (trzymamy je na włosach do 5 minut), jak i grubych (wykorzystujemy maksymalny czas utrzymywania ciepła).
Remington H9100 Proluxe
Remington H9100 Proluxe to jedne z najpopularniejszych wałków termicznych. Dysponują one technologią Dual Heat, która wydłuża trwałość loków nawet na cały dzień.
Z uwagi na króki czas utrzymywania ciepła (5 minut) to dobre termoloki do cienkich włosów. Ich zaletą jest szybkie nagrzewanie, ponieważ są gotowe do pracy już w 90 sekund.
Przemyślana konstrukcja uwzględnia miejsce do wygodnego nawijania kabla, kształt klipsa także jest wygodny w użytkowaniu.
Remington H5600
O tym, że Remington H5600 to bardzo dobre termoloki do włosów, świadczy fakt, że są to wałki z wysokim poziomem jonizacji. Producent zapewnia, że dzięki specjalnemu pokryciu, termoloków możemy używać nawet codziennie.
Dołączony do zestawu pojemnik podgrzewa wałki dzięki woskowi, który następnie oddajee ciepło włosom, pozostawiając końcówki chłodne, dla wygody i bezpieczeństwa stylizacji. Pracę ułatwia także welurowe pokrycie, które zapobiega zsuwaniu się termoloków.
W komplecie znajduje się 20 wałków o różnej średnicy:
- 4 x 20 mm – do najniższych partii włosów,
- 10 x 23 mm – do wyższych partii,
- 6 x 27 mm do loków w górnej części fryzury.
Dzięki temu fryzura ma naturalny, bujny efekt. 30 klipsów, a także szpilki pozwalają na łatwe mocowanie wałków.
BaByliss Pro BAB3025E
BaByliss Pro Jumbo BAB3025E to kolejne dobre wałki w naszym rankingu termoloków. Ich powłoka jest tytanowo-ceramiczna (CTC technology). Szybko się nagrzewają i można pozostawić je na włosach od 5–20 minut, zależnie od oczekiwanego efektu. To dobre termoloki do cienkich włosów, ale i do grubych, trudnych w stylizacji.
W komplecie jest 12 sztuk wałków o sporej średnicy 38 mm, 12 klipsów i 12 metalowych spinek. Aksamitna powłoka termoloków ma za zadanie chronić włosy przed uszkodzeniami.
Remington H5670
Mniejszym zestawem wałków jest też Remington Jumbo Curls H5670. 12 wałków wyróżnia się jednak wyjątkowo dużymi rozmiarami: do dyspozycji mamy 4 wałki 40mm i 8 sztuk 35mm. Zestaw obejmuje także 12 klipsów i szpilek do mocowania wałków.
Jak większość produktów w naszym rankingu termoloków, Remington H5670 także mają welurowe pokrycie, dzięki któremu włosy się nie plączą i łatwo się nawijają. Bezpieczeństwo zapewnia także ceramiczna powłoka oraz funkcja jonizacji.
ProfiCare PC-LW 3028
ProfiCare PC-LW 3028 to dobre, tanie termoloki z powłoką turmalinową. Oferują funkcję jonizacji, dzięki czemu zapobiegają elektryzowaniu się włosów.
Zestaw obejmuje 20 sztuk termoloków do długich włosów: 6 małych wałków nada się tworzenia do małych loków (ok 19 mm), 6 średnich wałków przeznaczone jest dla fal i miękkich loków (ok 25 mm), z kolei 8 dużych termoloków dedykowane jest dla maksymalnej obfitości (ok 32 mm).
W zestawie znajdują się także metalowe klipsy do mocowania wałków na włosach.
Termoloki – jak działają?
Wałki termiczne, tak samo jak lokówka, używają do stylizacji ciepła. To dlatego tak ważne jest wybranie bezpiecznej powłoki, ograniczającej zniszczenie struktury włosa, a także korzystanie z kosmetyków termoochronnych.
Wkłada się je do stacji dokującej, gdzie się nagrzewają i trzyma się je na głowie przez kilka lub kilkanaście minut. Ściągamy je wtedy, kiedy są już zimne.
Dobre termoloki do włosów – jak wybrać?
W przypadku termoloków ważne jest właściwe dobranie powłoki – najlepsza jest ceramiczna albo tytanowa. Te modele w najlepszym stopniu chronią włosy, a jednocześnie równomiernie rozprowadzają ciepło, skracając czas stylizacji. Na bezpieczeństwo użytkowania ma wpływ także funkcja jonizacji oraz możliwość dopasowania temperatury do rodzaju włosów.
Chcąc wybrać najlepsze termoloki dla siebie, warto też wziąć pod uwagę ich rozmiar (zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać) oraz dodatkowe akcesoria – osłonki, spinki czy klipsy. W przypadku gęstych włosów, nie bez znaczenia będzie także ilość wałków w zestawie.
Termoloki czy lokówka?
Jeśli chodzi o czas stylizacji, termoloki wypadają podobnie jak lokówka – zajmują mniej więcej tyle samo czasu. Zależnie od tego, z jaką lokówką porównywalibyśmy wałki termiczne, ryzyko poparzenia podczas układania włosów może być niższe. Z pewnością termoloki będą bezpieczniejsze niż klasyczne lokówki z klipsem czy lokówki stożkowe (które zazwyczaj jednak mają w zestawie rękawicę ochronną).
Porównując oba sposoby stylizacji, warto wiedzieć, że bawet bardzo dobre termoloki do włosów mogą nie oferować tak trwałego efektu jak lokówka. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że w przypadku lokówki włosy mają bezpośrednią styczność z ceramicznym lub tytanowym elementem grzejnym. Z kolei w przypadku termoloków mamy dodatkowo zabezpieczenie w postaci np. weluru, by włosy mogły mieć dłuższą styczność z ciepłem.
Z powyższej cechy wynika jednak także ich przewaga – są mniej inwazyjne dla struktury włosa. Z kolei trwałość można zawsze skutecznie zwiększyć stosując sprawdzony lakier do włosów przed stylizacją.
Ostatnią kwestią, o której warto wspomnieć porównując termoloki z lokówką, jest ich niska poręczność. Stacja ładująca wraz z zestawem 12 czy 20 sztuk wałków oraz elementami pomocniczymi zajmie więcej miejsca w walice i będzie ważyła więcej.
Czytaj także: Ranking karbownic i falownic [TOP 20]
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.