• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Suszarko – lokówka to urządzenie, które zapewnia jednoczesne suszenie oraz stylizowanie włosów. Sprawdzi się ona przede wszystkim u kobiet, którym zależy na szybkim i łatwym do stworzenia efekcie końcowym.

Jak działa suszarko – lokówka?

Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest głowica pokryta wypustkami. Przez otwory głowicy wydobywa się ciepłe powietrze, które jednocześnie suszy włosy i je modeluje. Efektem końcowym jest perfekcyjna fryzura, stworzona przy minimalnym wysiłku ze strony użytkownika.

Na rynku dostępne są suszarko – lokówki obrotowe (z ruchomą głowicą) oraz manualne, przy których samodzielnie należy nawinąć włosy. To, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla danych włosów, jest kwestią niezwykle indywidualną.

Warto zaznaczyć, że suszarko – lokówki działają przy użyciu niższych temperatur, niż klasyczne suszarki. W związku z tym, przyczyniają się one do znacznie bezpieczniejszego stylizowania, bez obaw o uszkodzenie struktury włosa.

Sprawdź: Jak dobrać suszarkę, która sprosta wszelkim wymaganiom?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na zakup suszarko – lokówki, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów, które będą miały bezpośredni wpływ zarówno na pracę samego urządzenia, jak i zadowolenie z uzyskanego na włosach efektu. To właśnie dzięki nim delikatne beach-waves lub mocniejsze loki będą możliwe do stworzenia. Do najważniejszych kwestii należą więc:

 • Moc urządzenia – im większa będzie, tym szybciej sprzęt wysuszy włosy. Moc wpływa bowiem na maksymalną siłę nawiewu, dlatego też urządzenia o zbyt niskiej mocy, mogą okazać się bardzo problematyczne w przypadku grubych i gęstych włosów. Warto postawić model o stosunkowo wysokiej wartości tego parametru, ponieważ w ten sposób możliwe będzie uniknięcie rozczarowania.
 • Regulacja temperatury nadmuchu – to funkcja niezwykle przydatna, gdyż umożliwia dostosowanie generowanego ciepła do rodzaju oraz kondycji włosów. Zbyt wysokie temperatury mogą bowiem przynieść więcej szkody, niż pożytku. Dlatego też warto zadbać o to, aby wymarzony model dawał użytkownikowi możliwość wyboru.
 • Dodatkowe końcówki – które pozwolą na uzyskanie różnorodnych efektów. Do wymiennych końcówek zalicza się, na przykład, szczotki z różnorodnym ułożeniem i grubością wypustek, czy też nasadki służące do zwiększania objętości. Im więcej końcówek znajdzie się w zestawie, tym szerszy zakres fryzur będzie posiadał użytkownik.
 • Średnica głowicy – to od niej zależeć będzie wygląd stylizacji. Warto dobrać ten parametr tak, aby był odpowiedni do rodzaju włosów. Zbyt szeroka głowica może utrudniać pracę na cienkich włosach, a zbyt wąska często nie jest w stanie objąć całego pasma gęstych.
 • Funkcja zimnego nawiewu – jest ona niezwykle potrzebna w celu „domknięcia” struktury włosa i wykończenia fryzury. Zimny nawiew utrwala powstałą stylizację, znacznie wydłużając czas, w którym wygląda ona jak świeżo ułożona.
 • Funkcja jonizacji – która zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. To właśnie dzięki jonizacji wszystkie wystylizowane pasma sprawiają wrażenie wygładzonych, lśniących i zdrowych. Zdecydowanie warto więc postawić na sprzęt, który oferuje taką możliwość.

Ranking suszarko – lokówek 2022 – TOP 10 najlepszych modeli

Jaka suszarko – lokówka będzie najlepsza? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ na obecnym rynku dostępna jest niezwykle duża oferta urządzeń tego typu, przez co wyłonienie faworyta staje się utrudnione. Istotną kwestią jest również to, że model sprawdzający się w przypadku włosów cienkich, nie sprawdzi się przy pracy na gęstszych pasmach. Dlatego też, wyłoniliśmy aż 10 najlepszych modeli, przez co każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Suszarko - lokówka BaByliss AS200E

BaByliss AS200E

Jest to sprzęt o mocy 1000 W, wyposażony w obrotową głowicę poruszającą się w dwóch kierunkach, przez co uzyskana fryzura staje się perfekcyjnie symetryczna.

Wbudowany jonizator przyczynia się do znacznego wygładzenia włosów, a także zapobiega ich puszeniu się.

W zestawie znajdują się takie akcesoria jak:

 • Obrotowa szczotka o średnicy 50 mm,
 • Stała szczotka o średnicy 20 mm,
 • Koncentrator do precyzyjnego suszenia.

Wszystkie powyższe akcesoria można bez problemu przechowywać, a także transportować w dołączonej kosmetyczce, która chroni je przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami.

Do dyspozycji użytkownika dostępna jest również funkcja zimnego nawiewu, pozwalająca na łatwe utrwalenie gotowej już fryzury.

Co więcej, głowicę urządzenia pokryto ceramiczną powłoką, będącą gwarantem równomiernego rozprowadzania ciepła na całej jej powierzchni.

Plusem okazuje się również obrotowy przewód, dający dużą swobodę ruchu, bez ryzyka poplątania go. Ponadto użytkownik może z łatwością sterować zarówno prędkością, jak i temperaturą nawiewu oraz kierunkiem obrotu głowicy.

Suszarko - lokówka Rowenta CF9530F0

Suszarko – lokówka Rowenta CF9530F0

Powyższy model wyposażono w obrotową głowicę, będącą świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą ułatwić sobie pracę z urządzeniem. Ponadto jej ceramiczna powłoka będzie gwarancją równomiernego rozprowadzania ciepła na całej powierzchni.

Co ciekawe, urządzenie posiada aż dwa jonizatory, które w bardzo zadowalający sposób chronią włosy przed puszeniem się i elektryzowaniem, pozostawiając je gładkimi i pełnymi blasku.

Do dyspozycji użytkownika dostępna jest możliwość dostosowania zarówno prędkości obrotów suszarko – lokówki, jak i temperatury suszenia. Dodatkowym atutem okazuje się także funkcja zimnego nawiewu, służąca utrwaleniu fryzury.

W zestawie znajdują się łącznie 3 wymienne szczotki, wraz z osłonkami, których zadaniem jest ochrona włosia podczas przechowywania oraz transportu.

REVLON Pro Collection RVDR5222

REVLON Pro Collection RVDR5222

Powyższy model wyposażono w moc sięgającą 1100 W, która gwarantuje sprawne i precyzyjne suszenie oraz stylizowanie.

Sprzęt posiada funkcję jonizacji, która znacząco wpływa na uzyskany efekt końcowy. To właśnie dzięki niej włosy nie będą się elektryzowały, a zamiast tego – zostaną wygładzone i lśniące.

Głowicę pokryto ceramiczną powłoką, zapewniającą równomierne rozłożenie temperatury podczas stylizowania włosów. Do plusów należy zaliczyć także możliwość regulowania generowanego ciepła na 3-stopniowej skali, oraz 2 prędkości nawiewu.

Cała konstrukcja jest lekka, poręczna, a także wygodna w użytkowaniu. Dodatkowym atutem jest długi, obrotowy przewód, ułatwiający pracę ze sprzętem oraz wpływający na jej komfort.

Suszarko - lokówka REMINGTON Volume&Curl AS7051

REMINGTON Volume&Curl AS7051

Producent zapewnia, że powyższe urządzenie spełnia aż 4 funkcje, a to wszystko dzięki wymiennym głowicom, znajdującym się w zestawie. Doskonale sprawdzą się one do:

 • Wygładzania włosów,
 • Dodawania objętości,
 • Tworzenia luźnych fal,
 • Kreowania gęstych loków.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 1000 W, przez co zarówno suszenie, jak i stylizowanie włosów odbywa się w szybki i sprawny sposób.

Do plusów należy zaliczyć możliwość regulacji temperatury oraz siły nawiewu tak, aby spełniały one wszystkie wymagania użytkownika, a jednocześnie nie szkodziły włosom.

Istotnym jest również fakt, że głowice pokryto aż czterema ochronnymi powłokami, w których skład wchodzą: antystatyczna, ceramiczna, turmalinowa (jonizująca) oraz wygładzająca.

Dodatkowym atutem okazuje się funkcja zimnego nawiewu, a także obrotowy przewód oraz znajdujące się w zestawie etui odporne na wysokie temperatury.

Suszarko - lokówka Rowenta CF9540F0

Suszarko – lokówka Rowenta CF9540F0

Jest to model o mocy 1000 W, która w połączeniu z obrotową głowicą jest w stanie zapewnić niezwykle satysfakcjonujące efekty w krótkim czasie.

W zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki wraz z osłonkami, dzięki czemu możliwe będzie dostosowanie odpowiedniej do danego rodzaju włosów, a także łatwe i bezpieczne przechowywanie oraz transportowanie. Warto zaznaczyć, że ceramiczna powłoka Cashmere Keratin, którą pokryto głowice, niezwykle równomiernie rozprowadza ciepło na całej ich powierzchni.

Dodatkowym atutem jest funkcja podwójnej jonizacji, mająca na celu precyzyjne wygładzenie włosów.

Do dyspozycji użytkownika dostępna jest 3-stopniowa regulacja prędkości oraz temperatury nawiewu, a także opcja zimnego powietrza, pozwalająca na utrwalenie fryzury.

Suszarko-lokówka REMINGTON AS1220

Suszarko-lokówka REMINGTON AS1220

Jest to produkt o mocy 1200 W, który z łatwością poradzi sobie nawet w przypadku gęstych i grubych włosów. Dodatkowo ceramiczna kratka umożliwia równomierne rozprzestrzenianie ciepła.

Użytkownik ma do wyboru aż 5 różnych nasadek, dzięki którym będzie w stanie stworzyć zarówno loki, jak i delikatne fale. Ponadto sprzęt ten jest w stanie wyprostować włosy oraz nadać im sprężystej objętości. Zestaw obejmuje również efektywny koncentrator do szybkiego suszenia.

Co więcej, gdy gorące powietrze przechodzi przez urządzenie, emituje ono jony, które zapobiegają puszeniu i elektryzowaniu włosów.

Produkt umożliwia dopasowanie ustawień do konkretnej fryzury lub typu włosów, dzięki 3-stopniowej regulacji temperatury i prędkości. Ponadto funkcja zimnego nawiewu pozostawia włosy gładkie i błyszczące, a także precyzyjnie utrwalone.

Dodatkowym atutem jest obrotowy przewód o długości 3 m. Zapewnia on dużą swobodę ruchów oraz komfort pracy, nie ograniczając użytkownika do pozostawania w jednej pozycji.

BaByliss AS121E

BaByliss AS121E

Produkt ten posiada moc 1200 W oraz ceramiczną powłokę głowicy, która równomiernie się nagrzewa, tym samym zmniejszając ryzyko zniszczenia włosów.

Urządzenie oferuje wiele możliwości stylizacji, a funkcja zimnego nawiewu sprawia, że fryzura jest idealnie wykończona.

Dostępne są 4 wymienne nasadki, dzięki którym uzyskać można zróżnicowane efekty końcowe.

Zarówno regulacja prędkości, jak i temperatury, odbywa się w niezwykle łatwy sposób. Dlatego też dopasowanie optymalnych ustawień nie będzie problemem, a włosy pozostaną w dobrej kondycji.

Ponadto urządzenie posiada funkcję jonizacji, która zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów, czyniąc je gładkimi i lśniącymi.

Sprzęt wyposażony jest w obrotowy przewód o długości 1,8m, który gwarantuje swobodę pracy.

BABYLISS AS952E

BABYLISS AS952E

Jest to ceramiczna szczotka obrotowa o mocy 650 W, która równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni, susząc szybko i efektywnie.

Co więcej, technologia jonowa uwalnia jony kondycjonujące, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów i zwiększają połysk podczas stylizacji.

W zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki (50 mm i 40 mm), poruszające się w dwóch kierunkach. Każda nasadka posiada swoją osłonkę, która chroni ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Do dyspozycji są 2 stopnie ustawienia temperatury, dające możliwość ich dopasowania do danego rodzaju włosów.

Ponadto lekka konstrukcja suszarki oraz przewód zasilający o długości 2,5m gwarantują wygodne i komfortowe użytkowanie.

Suszarko - lokówka Philips HP8664/00

Suszarko – lokówka Philips HP8664/00

Ta suszarko – lokówka o mocy 1000 W generuje strumień powietrza o optymalnym nadmuchu oraz delikatną moc suszenia.

Co więcej, zastosowana w urządzeniu wyjątkowa, ceramiczna powłoka turmalinowa chroni i odświeża włosy podczas stylizacji.

Ponadto technologia jonowa suszy włosy, nie elektryzując ich. Emituje jony naładowane ujemnie, które zmniejszają skręcanie się włosów oraz wygładzają ich łuski, dodając fryzurze blasku i połysku. Efekt to lśniące, proste włosy, które wyglądają doskonale.

Użytkownik ma do wyboru 2 wymienne nasadki:

 • Okrągła szczotka 50 mm zwiększa objętość włosów i ułatwia ich układanie,
 • Wysuwana szczotka 30 mm umożliwia stylizację bez plątania włosów.

Szczotka może obracać się w dwóch kierunkach, co ułatwia tworzenie stylizacji. Dodatkowo dostępne są 3 możliwości ustawienia temperatury.

Obrotowy przewód o długości 1,8m zapewnia swobodę ruchów oraz komfort pracy.

Suszarko-lokówka BABYLISS AS970E

Suszarko-lokówka BABYLISS AS970E

Jest to produkt obrotowy, o mocy wynoszącej 650 W, wyposażony w ceramiczną powłokę. Zapewnia ona równomierne nagrzewanie na całej powierzchni głowicy.

Użytkownik ma do wyboru 4 wymienne nasadki, do których należy:

 • Obrotowa szczotka z miękkim włosiem o średnicy 50 mm
 • Szczotka z twardym włosiem o średnicy 38 mm
 • Wygładzająca płaska szczotka
 • Grzebień do prostowania

Ponadto możliwe są 2 ustawienia temperatury oraz 2 kierunki obrotów (na zewnątrz i do wewnątrz).

Funkcja zimnego nawiewu pozwala na idealne wykończenie stylizacji, a funkcja jonizacji zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Dzięki temu pozostają one lśniące, gładkie oraz w dobrej kondycji.

Co więcej, obrotowy przewód o długości 2,5m zapewnia dużą swobodę ruchów.

Czy warto kupić suszarko – lokówkę?

Suszarko – lokówka może być dużym ułatwieniem dla wielu osób, które cenią sobie wielofunkcyjne urządzenia. Niezaprzeczalnym jest stwierdzenie, że sprzęty tego typu znacznie usprawniają codzienne układanie włosów, a także w dużej mierze skracają jego czas.

Przed zakupem warto jednak zastanowić się, czy dany produkt sprosta postawionym mu wymaganiom. Niektóre sprzęty, szczególnie te o mniejszej mocy, mogą bowiem okazać się niewystarczające do wystylizowania wyjątkowo gęstych i grubych włosów. Ich suszenie będzie wtedy mniej wydajne i zdecydowanie wolniejsze, a modelowanie utrudnione. Nie oznacza to jednak, że taki rodzaj włosów uniemożliwia zakup suszarko – lokówki, a wręcz przeciwnie – może ona okazać się niezwykle pomocnym narzędziem w codziennej pielęgnacji. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na omawiane powyżej parametry, a także wybrać sprzęt, który z pewnością poradzi sobie nawet przy „trudnych” włosach.

Zobacz: Idealne loki w 20 minut – recenzja lokówki Remington CI8019

4.6/5 - (5 votes)