• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Choć występowanie włosków na twarzy jest całkowicie naturalną kwestią, nieraz okazują się one wyjątkowo uciążliwe, a przy tym również frustrujące. Co więcej, włoski na twarzy często sprawiają, że makijaż nie wygląda najlepiej, a przy tym jest on również mniej trwały. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się regularna depilacja twarzy przy użyciu odpowiednio dopasowanego urządzenia, które poradzi sobie zarówno z drobnym i delikatnym owłosieniem, jak i z grubszymi i bardziej widocznymi włoskami. Kluczowym okazuje się jednak wybór sprzętu, który będzie w stanie sprostać danym wymaganiom. 

Zobacz również: Ranking najlepszych depilatorów laserowych i elektrycznych [TOP 20]

Dlaczego warto kupić depilator do twarzy?

Depilator do twarzy to praktyczne i wygodne urządzenie, które jest w stanie szybko usunąć niechciane włoski, aby pozostawić skórę gładką i zdrowo wyglądającą. Co więcej, w odróżnieniu od klasycznych maszynek do golenia, efekty działania depilatora są długotrwałe i mogą utrzymywać się nawet przez około 4 tygodnie. Z pewnością jest to więc rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na połączeniu funkcjonalności i wygody w jednym. Ponadto zdecydowanie warto wspomnieć, że depilator do twarzy nie musi być drogi, gdyż na rynku dostępne są także tańsze rozwiązania, które wciąż będą w stanie zagwarantować pożądany efekt końcowy. 

Jaki depilator do twarzy wybrać? 

Jaki depilator do twarzy wybrać? 

Na chwilę obecną w obrębie depilatorów wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów, które różnią się między sobą zarówno budową, jak i sposobami pracy. Niektóre sprzęty mogą przy tym być dedykowane bezpośrednio do użytku w obrębie twarzy, natomiast inne można również wykorzystywać do usuwania włosków z innych części ciała. Wybór idealnie dopasowanego sprzętu okazuje się więc indywidualną kwestią, przy której należy uwzględnić własne potrzeby, wymagania, a także preferencje. 

Użytkownicy mają do wyboru takie warianty, jak chociażby depilatory laserowe, które są gwarancją długotrwałych i niezwykle zadowalających efektów. Ponadto na rynku znajdują się również modele z kategorii IPL (Intense Pulse Light), które uszkadzają cebulki włosowe przy użyciu wiązek światła. Do najbardziej podstawowej kategorii zalicza się natomiast urządzenia elektryczne, w obrębie których dokonuje się podziału na sprzęty dyskowe oraz pęsetowe. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w przypadku gęstych i twardych włosków, dlatego też zaleca się wykorzystywanie ich chociażby na nogach, czy też pod pachami. Depilatory pęsetowe to natomiast idealne rozwiązanie do usuwania cienkich i rzadkich włosów, w tym również tych znajdujących się w obrębie twarzy. 

Każde z powyższych rozwiązań posiada zarówno swoje zalety, jak i wady, przez co zdecydowanie warto poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania wszystkich rodzajów depilatorów, co pozwoli na podjęcie decyzji dotyczącej możliwie najlepiej dopasowanego modelu. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie depilatora do twarzy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie depilatora do twarzy?

Każdy depilator, niezależnie od swojego rodzaju, posiada kilka najważniejszych parametrów oraz cech, które wywierają bezpośredni wpływ na jego pracę, a także zadowolenie użytkowników z efektów końcowych. Wśród nich wyróżnia się:

  • Rodzaj zasilania – depilatory mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo, choć niektóre modele oferują połączenie tych dwóch rozwiązań. Jednocześnie warto wspomnieć, że na rynku spotykane są również depilatory zasilane bateriami. 
  • Tryby pracy – wiele sprzętów z tej kategorii oferuje możliwość wyboru zarówno trybu, jak i prędkości pracy. Dzięki temu użytkownicy są w stanie dopasować te parametry tak, aby efekt końcowy był możliwie najlepszy. 
  • Funkcje i udogodnienia – w zależności od tego, z jakim rodzajem depilatora mamy do czynienia, urządzenia te mogą oferować szereg przydatnych funkcji, w tym chociażby czujnik kontaktu ze skórą, czytnik odcienia cery, czy też nawet możliwość analizy efektów pracy z poziomu aplikacji mobilnej. Wiele depilatorów posiada także wymienne głowice, które bardzo często zwiększają funkcjonalność tych sprzętów. 

Najlepszy depilator do twarzy – ranking [TOP 5]

Model Rodzaj Zasilanie Cena Gdzie kupić?
PHILIPS Beauty Set 9000  Pęsetowy, dyskowy  Akumulatorowe  617,55 zł
REMINGTON Smooth & Silky EP7070 Pęsetowy Bateryjne 334,99 zł
PHILIPS Seria 8000 BRE710/00 Pęsetowy Akumulatorowe 279,00 zł
BRAUN FaceSpa Pro 912 Pęsetowy Akumulatorowe 531,00 zł
BRAUN FS1000 Pęsetowy Bateryjne 139,00 zł

Depilator do twarzy PHILIPS Beauty Set 9000 

Depilator do twarzy PHILIPS Beauty Set 9000 

PHILIPS Beauty Set 9000 to jakościowy, a zarazem niezwykle wielofunkcyjny depilator, który umożliwia jednocześnie zadbanie o wygląd skóry na całym ciele. W zestawie znajduje się bowiem wiele rozmaitych nasadek, dzięki czemu użytkownicy są w stanie zarówno usunąć niepożądane włoski, jak i wykonać masaż, dokładnie oczyścić skórę, a nawet wykonać pedicure. 

Model ten cechuje się ergonomicznym kształtem oraz łatwą obsługą, przez co jego użytkowanie okazuje się wygodne i całkowicie bezproblemowe. Co więcej, depilator gwarantuje również funkcję oświetlania miejsca depilacji, dzięki której pęsetom nie umknie żaden włosek. 

Dodatkowym atutem okazuje się fakt, iż sprzęt może być używany na sucho, jak i na mokro. Warto zwrócić również uwagę na wytrzymały akumulator, który zapewnia nawet 40 minut pracy na jednym ładowaniu. 

REMINGTON Smooth & Silky EP7070

REMINGTON Smooth & Silky EP7070

Depilator do twarzy REMINGTON Smooth & Silky EP7070 to rozwiązanie, które dedykowane jest do każdego rodzaju i typu skóry, przez co sprawdzi się w wielu rozmaitych sytuacjach. Ponadto urządzenie jest w stanie pełnić również funkcję szczoteczki do oczyszczania twarzy, która okazuje się o wiele skuteczniejsza niż oczyszczanie manualne. W zestawie znajduje się również nasadka do masażu.

Model ten cechuje się kompaktowymi rozmiarami, a także wygodną i nieskomplikowaną konstrukcją. Jest on przy tym zasilany bateriami AA. Dodatkowym atutem okazuje się natomiast łatwa i całkowicie bezproblemowa obsługa.  

Depilator do twarzy PHILIPS Seria 8000 BRE710/00

Depilator do twarzy PHILIPS Seria 8000 BRE710/00

PHILIPS BRE710/00 z serii 8000 to funkcjonalny i solidny depilator, który sprawdzi się zarówno przy usuwaniu włosków z nóg, rąk i pach, jak i twarzy. Co więcej, model ten okazuje się wysoce skuteczny, gdyż głowice obracają się nawet z prędkością 70 000 ruchów na minutę. Dodatkowym atutem okazuje się przy tym fakt, iż zestaw zawiera aż 4 dodatkowe nasadki, przy czym depilator może być użytkowany zarówno na sucho, jak i nawet pod bieżącą wodą. 

BRAUN FaceSpa Pro 912

BRAUN FaceSpa Pro 912

Depilator do twarzy BRAUN FaceSpa Pro 912 to sprzęt, który umożliwia nie tylko łatwe i wygodne usuwanie niechcianych włosków, ale i skuteczne oczyszczanie skóry, czy też jej delikatne oklepywanie dla poprawy wyglądu. Ponadto w zestawie znajduje się również wygodne etui, które umożliwia łatwe i bezproblemowe przenoszenie oraz przechowywanie urządzenia wraz z wszelkimi akcesoriami. 

Co więcej, model ten oferuje funkcję regulacji prędkości oraz intensywności pracy, a przy tym został również wyposażony w wygodny timer, który powiadomi użytkownika o konieczności przejścia do kolejnego fragmentu skóry po upływie 20 sekund. 

Depilator do twarzy BRAUN FS1000

Depilator do twarzy BRAUN FS1000

Choć depilator BRAUN FS1000 nie należy do nadmiernie zaawansowanych technologicznie, model ten doskonale sprawdzi się u osób, którym zależy na możliwości szybkiego i skutecznego usunięcia niechcianych włosków z twarzy. 

Sprzęt jest łatwy i całkowicie nieskomplikowany w obsłudze, a przy tym skuteczny w swojej pracy. Co więcej, został on wyposażony w lampkę Smartlight, dzięki której depilacja okazuje się jeszcze precyzyjniejsza. Dodatkowym atutem będzie fakt, iż urządzenie to jest niezwykle kompaktowe, przez co zarówno jego przenoszenie, jak i przechowywanie, nie sprawiają żadnych trudności. 

Sprawdź także: Najlepsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego [TOP 15]

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

1/5 - (1 vote)