• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Choć lato dopiero się zaczyna, a rekordy temperatur nie zostały jeszcze pobite, jest to idealny moment na rozważenie zakupu odpowiedniego wentylatora zapewniającego ulgę w trakcie upałów. Jedną z wyjątkowych propozycji z tej kategorii okazuje się wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ, czyli urządzenie, któremu poświęcony został poniższy artykuł.

Co czyni wentylator Activejet z linii Selected wartym uwagi? Jakie funkcje i zalety posiada ten sprzęt? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszej części materiału.

Zobacz również: Jaki wentylator kolumnowy do pokoju? Ranking [TOP 15]

Wentylator kolumnowy Activejet Selected – kluczowe parametry

Wentylator kolumnowy Activejet Selected – kluczowe parametry

Przed omówieniem zagadnienia, jakim jest bieżące użytkowanie modelu WKS-120BPJ, warto wspomnieć o jego wnętrzu, czyli najważniejszych parametrach zagwarantowanych przez markę Activejet.

Wentylator kolumnowy z linii Selected został wyposażony w silnik o mocy 60W, a także miedziane zwoje, których zadaniem jest zapewnianie dużej wydajności urządzenia przy niższym zużyciu energii, o czym opowiemy nieco później.

Wymiary urządzenia wynoszą 120 x 22,5 x 23 cm, a jego waga to około 4 kg. Zasięg pracy sprzętu wynosi 5,5 m, natomiast przepływ powietrza przyjmuje wartość 13,4 m3/min. Warto przy tym wspomnieć, że model ten wyróżnia się spośród innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, gdyż jako jeden z nielicznych cechuje się tak dużą wysokością oraz powierzchnią generowanego nawiewu.

Wentylator od Activejet wykonano w całości z wytrzymałego i jakościowego tworzywa sztucznego, które zapewnia nie tylko trwałość, ale również nowoczesny wygląd.

Wentylator WKS-120BPJ – zawartość zestawu

Wentylator WKS-120BPJ – zawartość zestawu

Celem marki jest oferowanie minimalistycznych, a przy tym funkcjonalnych sprzętów do użytku codziennego. Dlatego też w zestawie znajduje się:

 • Kolumna wentylatora wraz z przewodem zasilającym o długości 1,5 m;
 • Podstawa do samodzielnego złożenia i niezbędne śrubki;
 • Pilot do zdalnego sterowania;
 • Instrukcja obsługi i warunki gwarancji.

Budowa modelu Activejet Selected WKS-120BPJ

Konstrukcja wentylatora kolumnowego WKS-120BPJ zasadniczo składa się z dwóch części, czyli jego korpusu, a także poszerzonej podstawy. Połączenie wysokiej kolumny (120 cm) oraz dopasowanej podstawy jest gwarancją pełnej stabilności, przez co użytkownicy nie muszą martwić się o przypadkowe przewrócenie sprzętu, które mogłoby skutkować jego uszkodzeniem. Co więcej, budowa urządzenia, jako jedna z nielicznych na rynku, gwarantuje satysfakcjonujący nawiew niezależnie od pozycji użytkowników – mogą oni więc zarówno siedzieć, jak i stać lub leżeć, czerpiąc przy tym satysfakcję z przyjemnego chłodu.

Z tyłu kolumny znajduje się specjalnie zaprojektowany uchwyt mający na celu ułatwiać przenoszenie urządzenia i zapewniać poręczność. Z przodu natomiast umieszczony został czytelny wyświetlacz LED, który ukazuje między innymi szacowaną temperaturę w danym pomieszczeniu, a także funkcje pracy sprzętu. Kontrolki są przy tym niezwykle intuicyjne, dlatego też nie powodują jakichkolwiek wątpliwości w kwestii bieżących ustawień.

Budowa modelu Activejet Selected WKS-120BPJ

Panel sterujący w formie wygodnych przycisków znajduje się na górze wentylatora, tym samym gwarantując pełną wygodę w dostosowywaniu funkcji urządzenia. Przy użyciu panelu każdy użytkownik może:

 • Włączyć lub wyłączyć urządzenie (ON/OFF);
 • Ustawić czas pracy wentylatora (TIMER);
 • Zastosować funkcję jonizacji (ION);
 • Włączyć funkcję oscylacji poziomej (SWING);
 • Ustawić prędkość nawiewu (SPEED);
 • Wyłączyć wyświetlacz (TURN OFF SCREEN).

Każdą z powyższych możliwości oferuje również pilot do zdalnego sterowania, który okazuje się niezwykle praktycznym, a zarazem przydatnym dodatkiem. Dzięki niemu każdorazowe wstawanie i podchodzenie do wentylatora staje się całkowicie zbędne, co z kolei zwiększa wygodę użytkowania sprzętu.

Funkcje wentylatora Activejet Selected

Funkcje wentylatora Activejet Selected

Po omówieniu podstawowych cech modelu WKS-120BPJ, czas przejść do oferowanych przez wentylator funkcji. Wśród najważniejszych z nich zdecydowanie warto wyróżnić 3 prędkości pracy – wolną, średnią i wysoką. Każdej z nich towarzyszy nieco inna głośność oraz pobór energii, o czym więcej za chwilkę.

Ponadto urządzenie oferuje także funkcję:

 • Oscylacji poziomej w zakresie 70° (35° w prawo oraz 35° w lewo) – dzięki której chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane.
 • Jonizacji – powodującej wytwarzanie jonów ujemnych neutralizujących jony dodatnie, które stanowią niejako magnes dla kurzu, roztoczy, pleśni, grzybów oraz bakterii i wirusów. Rozwiązanie to sprawdza się w szczególności u osób zmagających się z rozmaitymi alergiami, gdyż powoduje osiadanie wszelkich zanieczyszczeń na podłodze, co z kolei sprawia, że wdychane powietrze staje się oczyszczone. Będzie to również udogodnienie w pomieszczeniach, w których znajduje się duża ilość rozmaitych sprzętów elektronicznych wytwarzających kationy.
 • Czasowego wyłącznika (Timer) – funkcja Timera umożliwia zaprogramowanie sprzętu tak, aby wyłączał się on po upływie określonego czasu. Możliwy do ustawienia przedział mieści się w granicach od 1 do nawet 12 godzin w 60 minutowych interwałach, a ustawienie wybranego czasu pracy odbywa się poprzez odpowiednią ilość kliknięć przycisku TIMER na górze kolumny wentylatora lub na pilocie.

Jak wentylator kolumnowy Activejet Selected sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Recenzja

Jak wentylator kolumnowy Activejet Selected sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Recenzja

W pierwszym kontakcie z modelem WKS-120BPJ można odczuć, że jest on nieco duży, co z kolei budzi wątpliwości odnośnie zaburzenia estetyki w wybranym pomieszczeniu. Wentylator od Activejet swoim wyglądem w pewnym stopniu przypomina jednak sprzęt audio, dlatego też jest on w stanie wpasować się w niemal każdy wystrój.

Złożenie urządzenia nie należy do skomplikowanych, choć wymaga użycia śrubokrętu i drobnego nakombinowania się z podstawą. Po zmontowaniu wentylator okazał się nieco chwiejny, co jednak absolutnie nie wpływa na jego pracę. Chwiejność wynika bowiem z faktu, że wentylator jest wyjątkowo wysoki. Nie zaburza to jednak jego stabilności.

Obsługa sprzętu jest banalnie prosta, a przy tym również intuicyjna i wygodna. Ogromnym atutem okazuje się w tej kwestii pilot do zdalnego sterowania, który znacząco zwiększa komfort przy zmianie poszczególnych funkcji. Warto jednak wspomnieć o nieco głośnym dźwięku wydawanym przez wentylator przy każdej wdrażanej zmianie ustawień. Choć nie stanowi on poważnej wady, tak na dłuższą metę może być odrobinę irytujący.

Do zalet wentylatora Activejet Selected należy zaliczyć możliwość wyboru prędkości nawiewu. Tryb wolny doskonale sprawdza się bowiem przy wieczornym czytaniu książki lub oglądaniu serialu, średni zapewnia ochłodę przy nieco wyższych temperaturach, natomiast wysoki przynosi ukojenie chociażby podczas sprzątania w momencie, gdy za oknami panują upały. Na plus jest również funkcja oscylacji, dzięki której nawiew nie staje się uciążliwy, a całe pomieszczenie wypełnia się przyjemnym chłodkiem. Sprzęt ma także spory zakres przepływu powietrza, przez co spełnia swoje zadanie w pomieszczeniach o powierzchni nawet 25 m2.

Wśród atutów należy zaznaczyć także stosunkowo niski poziom poboru energii elektrycznej, a także cichą pracę wentylatora.

Pobór mocy elektrycznej

Pobór mocy to niezwykle istotny aspekt każdego urządzenia elektrycznego. Stosowaną w tym celu jednostką są waty (W). Im większa jest ich wartość, tym więcej energii zużywa dany sprzęt, a to z kolei przekłada się na comiesięczne opłaty.

Wentylator Activejet Selected okazuje się w tym aspekcie bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, co udowadniają pomiary zawarte w poniższej tabeli.

Tryb pracy Pobór mocy
Czuwanie (włączony wyświetlacz) ~ 0,5 W
Wolny ~ 27,0 W
Wolny z oscylacją ~ 31,0 W
Średni ~ 34,5 W
Średni z oscylacją ~ 38,2 W
Wysoki ~ 43,0 W
Wysoki z oscylacją ~ 46,7 W

Głośność pracy urządzenia

Kolejną kwestią, która w przypadku urządzeń elektrycznych odgrywa niezwykle istotną rolę, jest głośność ich pracy. Zbyt głośne sprzęty uniemożliwiają bowiem wykonywanie danych czynności, szczególnie tych wymagających ciszy i skupienia. Jak więc wygląda ten aspekt w przypadku modelu Activejet Selected WKS-120BPJ?

Tryb pracy Natężenie dźwięku*
Wolny ~ 45 dB
Średni ~ 54 dB
Wysoki ~ 58 dB

*Pomiary dokonane zostały z odległości 30 cm od urządzenia przy użyciu sonometru Voltcraft SL-100

Niedociągnięcia sprzętu

Z racji tego, że każdy medal ma dwie strony, należy również wspomnieć o pewnych niedociągnięciach, czy też drobnych wadach urządzenia. Jedną z nich okazuje się brak możliwości wyłączenia wyświetlacza w momencie, gdy sprzęt jest w trybie czuwania. I choć kwestia ta nie ma wpływu na pracę wentylatora, tak wymusza na użytkowniku odłączanie sprzętu od źródła zasilania w momencie, gdy światło wytwarzane przez diody LED staje się uciążliwe dla oczu (co ma miejsce szczególnie nocą).

Co więcej, przy najwyższym trybie pracy wentylator okazuje się nieco hałaśliwy, tym samym zakłócając panującą ciszę. Nie jest to jednak głośność, która zagłusza włączony film, a raczej hałas rozpraszający przy czytaniu książki lub uczeniu się. Do wszystkiego da się jednak przyzwyczaić, a w razie potrzeby możliwe jest przecież zmniejszenie prędkości nawiewu.

Prawdopodobnie największym niedociągnięciem jest brak funkcji zapamiętywania ostatnich ustawień. Bazowo wentylator uruchamia średni tryb nawiewu bez oscylacji. Użytkownicy są więc zmuszeni do każdorazowego wdrażania poszczególnych funkcji przy włączaniu wentylatora.

Warto wspomnieć również o tym, że model WKS-120BPJ niejednokrotnie źle oszacowuje temperaturę w danym pomieszczeniu. Producent zaznaczył jednak, że głównym zadaniem wentylatora nie jest profesjonalny pomiar temperatury, a raczej skuteczne jej obniżanie.

Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ – podsumowanie

Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ - podsumowanie

Wentylator kolumnowy Activejet WKS-120BPJ z linii Selected to sprzęt, który doskonale spełnia swoje zadanie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest on warty swojej ceny.

Urządzenie przynosi ulgę przy wysokich temperaturach, jednocześnie wyróżniając się zadowalającymi parametrami pracy, a także wyjątkową konstrukcją, która stanowi dużą zaletę.

Wentylator WKS-120BPJ charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a także smukłą budową, która nie zajmuje zbyt dużo miejsca na powierzchni danego pomieszczenia. Ponadto jego użytkowanie jest łatwe, bezproblemowe, a przy tym również ekonomiczne. Nie pozostaje więc nic innego, jak zachęcić do przetestowania urządzenia we własnym domu lub mieszkaniu.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#autopromocja

#materiałreklamowy

1/5 - (1 vote)