• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Kiedy zadebiutuje Xbox Series X Pro? Microsoft nareszcie rzucił trochę światła na kwestię nowej konsoli!

Jak zapewne doskonale wiecie, Sony planuje wypuścić już wkrótce (tj. w końcówce następnego roku) konsolę PlayStation 5 Pro, czyli nieco odświeżoną i ulepszoną wersję zwykłego PS5. Oczy wszystkich skierowały się zatem na Microsoft, czyli ich największego konkurenta. Czy również planują wypuścić nową i zdecydowanie lepszą konsolę? Kiedy zadebiutuje nowy Xbox? Firma postanowiła nareszcie wypowiedzieć się w tej kwestii.

Phil Spencer, zapytany przez Bloomberg o plany dotyczące Xbox Series X Pro wypowiedział się niestety w sposób rozczarowujący dla wszystkich graczy. Taka konsola nie stanowi priorytetu dla Microsoftu i nie widzą zbytnio potrzeby jej tworzenia. Wewnętrzne badania wykazały też, że klienci również nie są zainteresowani takim urządzeniem.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Czy oznacza to, że Xbox Series X Pro nigdy nie pojawi się na rynku? Nie do końca! Spencer nigdy nie wykluczył takiej możliwości, a wskazał jedynie, że jest na nią znacznie za wcześnie. Wydaje się zatem, że Microsoft czeka na ruch ze strony Sony i prawdopodobnie wypuści nowego Xboxa dopiero po PS5 Pro. Oczywiście, to czysta spekulacja. Warto wspomnieć również, że w przypadku starszej generacji Xbox One X pojawił się 4 lata po podstawowej wersji. Xbox Series X ma już tymczasem nieco ponad 3 lata…

Przy okazji, Microsoft zaprezentował jednak coś nowego, a konkretniej Xbox Series S w wariancie z dyskiem 1 TB. Zapłacimy za niego 350 dolarów.

Zobacz też:
Cortana odchodzi na emeryturę! Microsoft rezygnuje z asystentki
Jak podłączyć pada do PlayStation i Xboxa do komputera – poradnik krok po kroku
Xbox Game Pass bije rekordy, ale zyski i tak maleją

Oceń ten post