• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Ergometr wioślarski, zwany także trenażerem wioślarskim lub wioślarzem, to urządzenie przeznaczone do zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego użytku. Trening z wykorzystaniem ergometru wioślarskiego ma przypominać rzeczywiste przemieszczanie się po tafli wody. Urządzenia z tej kategorii składają się więc z siedziska przesuwającego się podczas wykonywania ruchów, podstawek pod nogi, a także uchwytu.

Na chwilę obecną rynek wioślarzy stale się rozrasta, a producenci oferują coraz to nowe rozwiązania. Powszechnie przyjęło się jednak uznawać, iż sprzęty te dzielą się na pięć odrębnych rodzajów, które różnią się między sobą mechanizmem pracy oraz stawianego oporu. Omawiany poniżej model RMWR1F marki Kingsmith zaliczany jest do wioślarzy wodnych. Obok nich wyróżniane są jednak także ergometry mechaniczne, magnetyczne, powietrzne oraz hydrauliczne. W celu dopasowania idealnego modelu warto więc zapoznać się z charakterystyką każdego z dostępnych rodzajów.

Zobacz: Ranking wioślarzy [TOP 5 najlepszych ergometrów wioślarskich]

Rodzaje wioślarzy – jaki wybrać?

Rodzaje wioślarzy – jaki wybrać?

Podział w obrębie wioślarzy został dokonany ze względu na konkretną budowę, a także mechanizm pracy. W związku z tym wyróżniane są ergometry:

  • Wodne – stosowane również przez profesjonalistów trenujących poza sezonem wioślarskim. Opór przy wykonywanych ćwiczeniach jest stawiany przez wodę znajdującą się w zbiorniku, a jego regulacja przebiega w łatwy sposób. Tego typu urządzenia cechują się wysoką jakością, a także cichą i płynną pracą. Powszechnie przyjęło się uznawać, ergometry wodne w największym stopniu odzwierciedlają rzeczywiste wiosłowanie.
  • Mechaniczne – to zasadniczo najbardziej podstawowe trenażery, które cechują się również stosunkowo niską ceną. Są one szczególnie polecane całkowicie początkującym użytkownikom. Nieraz cechują się przy tym nieco skomplikowanym lub ciężkim systemem regulacji oporu.
  • Magnetyczne – tego typu sprzęty cieszą się często wyjątkowo dobrymi opiniami, tym samym doskonale sprawdzając się w przypadku domowych siłowni. Wioślarz magnetyczny oferuje płynną i stabilną pracę, cechując się przy tym stosunkowo niską ceną.
  • Powietrzne – mechanizm pracy wioślarzy powietrznych jest zbliżony do ergometrów wodnych. Dzięki temu sprawdzają się one zarówno u początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Sprzęty z tej kategorii cechują się dużym oporem, a konstrukcja opiera się o koło zamachowe z łańcuchem.
  • Hydrauliczne – ergometry hydrauliczne funkcjonują przy użyciu tłoków hydraulicznych, co czyni je zbliżonymi do modeli wodnych.

Wybór konkretnego urządzenia w dużej mierze uzależniony jest od oczekiwań, wymagań, a także preferencji użytkowników. Z tego względu warto rozważyć różnego rodzaju opcje, tym samym decydując się na możliwie najbardziej dogodną.

Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F – najważniejsze parametry

 Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F – najważniejsze parametry

Model RMWR1F marki Kingsmith to jedna z propozycji wioślarzy wodnych, cechujących się wysoką jakością wykonania, solidną i stabilną budową, a także płynną oraz cichą pracą. Urządzenie jest dedykowane nie tylko profesjonalistom, ale również początkującym użytkownikom, którzy pragną wzmocnić swoje mięśnie, poprawić ogólną kondycję, a także zredukować tkankę tłuszczową. Sprzęt doskonale sprawdza się w warunkach domowych, tym samym umożliwiając wykonywanie treningu w dowolnym momencie.

Producent zaznacza, że sprzęt dedykowany jest wszystkim osobom w wieku od 14, aż do 60 lat. Maksymalne obciążenie nie powinno przy tym przekraczać granicy 120 kg.

Wioślarz wodny RMWR1F został stworzony z połączenia wytrzymałego drewna jesionowego, tworzyw sztucznych oraz metalowych elementów. Wszystko to stanowi gwarancję solidnego wykonania, a także dużej wytrzymałości i stabilności. Co więcej, konstrukcja urządzenia okazuje się niezwykle praktyczna, gdyż umożliwia jego złożenie w celu łatwiejszego przechowywania. Wbudowane kółka transportowe sprawiają natomiast, że przestawianie i przenoszenie sprzętu stają się niemal całkowicie bezproblemowe. Rozstawiony wioślarz Kingsmith mierzy 194x50x56 cm. Po jego złożeniu użytkownicy mają natomiast do czynienia z prostokątną bryłą o wymiarach jedynie 68x50x58. Waga produktu wynosi zaledwie 29 kg, co stanowi dodatkowy atut w codziennym użytkowaniu.

Wśród charakterystycznych elementów wioślarza wyróżnia się wygodne siedzisko wypełnione pianką, regulowane podstawki na stopy z paskami zabezpieczającymi, a także całkowicie antypoślizgowy uchwyt. Ponadto urządzenie posiada również wbudowany zbiornik na wodę, który znajduje się na przodzie konstrukcji.

Funkcje i udogodnienia wioślarza Kingsmith RMWR1F

Funkcje i udogodnienia wioślarza Kingsmith RMWR1F

W związku z tym, że marka Kingsmith jest jednym ze światowej klasy liderów w kategorii urządzeń treningowych, model RMWR1F cechuje się różnego rodzaju udogodnieniami. Jednym z nich okazuje się wbudowany wyświetlacz LCD, który ukazuje najważniejsze wyniki osiągane w trakcie treningu. Należy do nich czas wykonywania ćwiczeń, przebyta odległość, bieżąca prędkość, szacunkowa ilość spalonych kalorii, ale również liczba podciągnięć oraz częstotliwość wykonywania ich w ciągu minuty.

Co więcej, nad wyświetlaczem znajduje się uchwyt na urządzenia mobilne, jak chociażby smartfon lub tablet. Dzięki temu możliwe jest więc połączenie treningu z przyjemnością w postaci oglądania ulubionego serialu, czy też słuchania muzyki lub podcastu.

Ze względu na fakt, iż ergometr wioślarski RMWR1F do swojej pracy wykorzystuje mechanizm wodny, regulacja oporu odbywa się w całkowicie nieskomplikowany sposób. Im więcej wody znajduje się w zbiorniku, tym większy opór postawi urządzenie. W momencie, gdy użytkownik przykłada do treningu większą siłę, napotka on również większe obciążenie. Niezwykle istotnym jest przy tym fakt, że zastosowanie mechanizmu wodnego jest zaskakująco zbliżone do rzeczywistego wiosłowania po tafli rzeki lub jeziora. Ponadto konserwacja urządzenia nie powinna sprawiać najmniejszych problemów, gdyż polega ona jedynie na bieżącym kontrolowaniu stanu płynu w zbiorniku, a także regularnej jego wymianie.

Wśród przydatnych funkcji warto wyróżnić także wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia połączenie wioślarza z aplikacją mobilną KS Fit. Służy ona między innymi do śledzenia wszelkich osiąganych wyników, monitorowania parametrów i postępów, a także lepszego dostosowywania treningów.

Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F – dlaczego warto?

Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F – dlaczego warto?

 

Model RMWR1F marki Kingsmith to nowoczesne, a zarazem niezwykle funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się niemal w każdym domu lub mieszkaniu. Składana konstrukcja sprawia bowiem, że sprzęt nie zajmie zbyt dużej ilości miejsca, tym samym będąc łatwym w transporcie lub przenoszeniu. Co więcej, szereg udogodnień zastosowanych przez producenta sprawia, że trening z użyciem wioślarza wodnego staje się czystą przyjemnością. Specyfika produktu czyni go również bezpiecznym, gdyż zapobiega nadmiernemu obciążeniu oraz przetrenowaniu. To z kolei zwiększa komfort użytkowników, niezależnie od stopnia ich zaawansowania.

Ergometr wioślarski to niezaprzeczalnie wyjątkowe urządzenie. Dzięki niemumożliwe jest swobodne wykonywanie treningu w domowych warunkach, zyskując przy tym gwarancję skuteczności wszelkich ćwiczeń. Efekty niejednokrotnie widoczne są wręcz gołym okiem, jednocześnie wpływając na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Zdecydowanie jest to więc niezwykle opłacalna inwestycja, z której skorzystają wszyscy domownicy.

Sprawdź: Najlepsze bieżnie elektryczne – ranking [TOP 5]

#materiałreklamowy

2.5/5 - (2 votes)