• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Rowery stacjonarne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Dzięki nim możliwe jest bowiem zagwarantowanie sobie regularnej aktywności fizycznej bez konieczności opuszczania domu lub mieszkania, co sprawdza się na przykład przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dlatego też rynek produktów z tej kategorii stale się rozrasta, a rozmaite marki oferują coraz to nowsze rozwiązania. Nieraz ilość dostępnych urządzeń może jednak okazać się przytłaczająca, przez co wybór konkretnego modelu stanowi niemałą zagwozdkę.

Propozycję, która odnajdzie się niemal w każdym przypadku, tym samym umożliwiając wykonanie treningu w domowych warunkach, stanowi magnetyczny rower spinningowy OVICX Q200C, szerzej omawiany w dalszej części artykułu.

Zobacz: Orbitrek do ćwiczeń w domu – jak wybrać? Polecane modele

Rower spinningowy – co to jest?

Rower spinningowy – co to jest?

Zasadniczo rzecz biorąc, rowery stacjonarne dzielą się na trzy podstawowe grupy – pionowe, poziome, a także spinningowe. Pierwsze z nich to najczęściej spotykana, a zarazem najmniej zaawansowana opcja. Urządzenia poziome okazują się odrobinę większe, a ich konstrukcja odciąża plecy i angażuje do pracy mięśnie brzucha. Ponadto są one polecane osobom, które zmagają się z nadwagą oraz bólami kręgosłupa.

Rowery spinningowe to natomiast najbardziej zaawansowana grupa sprzętów z tej kategorii. Ich konstrukcja jest stabilna, a koło zamachowe najczęściej znajduje się z przodu urządzenia. Powszechnie przyjęło się uważać, iż tego typu rowery stacjonarne są dedykowane głównie doświadczonym użytkownikom, gdyż wymuszają one przyjęcie charakterystycznej dla kolarzy pozycji. W rzeczywistości jednak produkty te oferują znaczący zakres regulacji zarówno samego siedziska, jak i kierownicy, tym samym sprawdzając się w wielu rozmaitych przypadkach. Co więcej, regularny trening przy użyciu roweru spinningowego umożliwia nie tylko zrzucenie wagi, ale również zwiększenie ogólnej wytrzymałości oraz siły.

Rower magnetyczny czy mechaniczny?

Rower magnetyczny czy mechaniczny?

Każdy rower stacjonarny, bez względu na swój rodzaj, jest wyposażony w koło zamachowe oraz hamulec, którego zadaniem okazuje sięstawianie oporu podczas jazdy. Do najczęściej spotykanych mechanizmów oporu zaliczane są warianty magnetyczne oraz mechaniczne, choć w obrębie produktów z tej kategorii spotyka się również modele elektromagnetyczne i powietrzne.

Urządzenia mechaniczne przeważnie cechują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, a także zgrabną konstrukcją. Ponadto dzielą się one na rowery paskowe lub z klockiem hamulcowym. W znaczącej większości przypadków sprzęty te są stosunkowo tanie, ale i niemal całkowicie bezawaryjne. Nie dotyczy to jednak wariantów paskowych, gdyż nieraz wymagają one częstej konserwacji.

Rowery magnetyczne to o wiele bardziej zaawansowane sprzęty, które do swojej pracy wykorzystują wzajemnie przyciągające się magnesy. Tego typu urządzenia umożliwiają niezwykle precyzyjną regulację stawianego oporu, a także płynne dopasowywanie go do bieżących potrzeb użytkowników. Minusem może jednak okazać się stosunkowo duża waga, a nieraz także rozmiar roweru magnetycznego.

Sprawdź: Najlepsze bieżnie elektryczne – ranking 2022

OVICX Q200C – najważniejsze parametry

OVICX Q200C – najważniejsze parametry

W związku z tym, że wybór odpowiednio dopasowanego roweru stacjonarnego nieraz okazuje się problematyczny, marka OVICX wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, tym samym oferując nowoczesny, a zarazem niezwykle funkcjonalny model Q200C, będący spinningowym rowerem magnetycznym. Co ciekawe, urządzenie sprawdzi się nawet przy okazji większej ilości osób zainteresowanych treningiem, a wszystko to dzięki aż 12-krotnej regulacji wysokości siedziska, 7-krotnej regulacji jego pozycji, a także 8-krotnej regulacji położenia kierownicy.

Konstrukcja sprzętu jest w pełni zabudowana, co z kolei zapobiega wszelkim możliwym uszkodzeniom delikatnych elementów, znajdujących się między innymi przy kole zamachowym. Ponadto na przodzie urządzenia umieszczono również kółka transportowe, które umożliwiają łatwe i bezproblemowe przestawianie roweru w obrębie danego pomieszczenia lub innych pokoi.

Układem napędowym jest cichy pasek Poly-V, natomiast magnetyczny system oporu podlega łatwej, bezstopniowej regulacji od 0 do 100% przy użyciu pokrętła umieszczonego pod kierownicą.

Model Q200C wzbogacono o wygodne pedały klatkowe stworzone z wytrzymałego i odpornego stopu aluminium. Co więcej, posiadają one regulowane paski na nogi, których zadaniem jest zapewnianie komfortowej, a zarazem w pełni bezpiecznej jazdy, pozbawionej obaw o przypadkowe wyślizgnięcie się buta.

Ponadto sprzęt cechuje się eleganckim i nowoczesnym wyglądem oraz stosunkowo niewielkimi wymiarami, które w podstawie wynoszą 104 x 57 cm, natomiast wysokość mieści się przedziale od 120 do 131 cm, w zależności od stopnia regulacji. Istotnym jest również fakt, iż maksymalne obciążenie nie powinno przekraczać granic 110 kg.

Na uwagę zasługuje jednocześnie ergonomiczna kierownica Bullhorn Handlebars, wyposażona w precyzyjne czujniki pomiaru tętna. Dzięki niej możliwe jest bowiem nie tylko podniesienie wygody użytkowania sprzętu, ale również odciążenie dolnych partii pleców i uzyskanie ich wsparcia nawet przy intensywnym treningu.

Przydatne funkcje modelu OVICX Q200C

Przydatne funkcje modelu OVICX Q200C

Wśród udogodnień, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie, należy zaznaczyć chociażby monitor danych treningowych LCD znajdujący się nad kierownicą. Dzięki niemu każdy użytkownik może śledzić przebieg jazdy, tym samym uzyskując takie informacje, jak przebyty dystans (ODO), częstotliwość obrotów na minutę (RPM), aktualny puls, osiągana prędkość, szacunkowa ilość spalonych kalorii, czy też czas trwania treningu.

Co więcej, w celu połączenia przyjemnego z pożytecznym, marka OVICX wyposażyła model Q200C w funkcjonalny uchwyt na takie urządzenia, jak smartfon lub tablet. Trening nie musi więc stanowić jedynie formy poprawy swojej kondycji fizycznej, ale może również przynosić moment odpoczynku od rzeczywistości czy też „naładowania baterii” poprzez słuchanie ulubionej muzyki lub podcastu, czy też oglądanie zaległego serialu, na który zawsze brakuje czasu.

Dlaczego warto postawić na model Q200C?

Dlaczego warto postawić na model Q200C?

Rowery stacjonarne niejednokrotnie okazują się stosunkowo drogie, a ich zakup może stanowić obciążenie dla domowego budżetu. Dlatego też zdecydowanie nie warto decydować się na sprzęt o wątpliwej jakości, wysokich kosztach eksploatacji, czy też drogich częściach zamiennych lub konieczności przeprowadzania częstej konserwacji.

Magnetyczny rower spinningowy OVICX Q200C stanowi propozycję dla osób, które cenią sobie połączenie wysokiej jakości oraz funkcjonalności sprzętów do użytku domowego. Model ten, oprócz solidnej i trwałej budowy, zapewnia również szereg przydatnych funkcji i udogodnień, które sprawiają, że użytkowanie przebiega w bezproblemowy i łatwy sposób. Co więcej, sprzęt doskonale wpasuje się niemal w każdą przestrzeń, tym samym umożliwiając swobodny i komfortowy trening w dowolnym momencie.

O tym, jak rower marki OVICX sprawdza się w rzeczywistości, zdecydowanie warto przekonać się na własne oczy.

#materiałreklamowy

Oceń ten post