• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Jeszcze nie tak dawno temu bieżnie elektryczne były spotykane jedynie na siłowniach, tym samym przyjmując stosunkowo duże rozmiary, ale i cechując się zaskakująco wysokimi cenami. Dziś urządzenia te z powodzeniem odnajdują się również w domach, a nawet mieszkaniach, jednocześnie umożliwiając swobodne i komfortowe podejmowanie się aktywności każdemu mieszkańcowi.

Wybór sprzętu, który spełni wszelkie wymagania oraz potrzeby użytkowników, nieraz może okazać się problematyczny. Producenci decydują się bowiem na wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań, jednocześnie utrudniając dopasowanie konkretnego urządzenia. Z pomocą przychodzi jednak poniższy ranking, w którego skład wchodzą wysokiej jakości bieżnie elektryczne przeznaczone zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego.

Sprawdź również: Bieżnia domowa – jaką wybrać? Przykładowe modele

Najlepsze bieżnie elektryczne [TOP 5]

Model Osiągana prędkość Maksymalne obciążenie Cena Gdzie kupić?
OVICX I1 1-12 km/h 120 kg 3 190,44 zł
OVICX A2S 1-12 km/h 120 kg 1 949,00 zł
Zipro Tekno 1-14 km/h 120 kg 1 899,00 zł
Zipro Pacto Iconsole+ 0,8-12 km/h 130 kg 2 299,00 zł
Kingsmith Treadmill Trk12F 0,8-12 km/h 120 kg 3 087,44 zł

Bieżnia elektryczna OVICX I1

Bieżnia elektryczna OVICX I1

Model I1 marki OVICX to nowoczesne, a zarazem niezwykle funkcjonalne urządzenie dedykowane nie tylko doświadczonym biegaczom, ale i użytkownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

Wśród atutów sprzętu z pewnością należy zaznaczyć bezramową oraz w pełni składaną konstrukcję, umożliwiającą niemal całkowicie bezproblemowe przestawianie oraz przechowywanie bieżni. Co ciekawe, po złożeniu model ten może być ustawiony zarówno w pionie, jak i poziomie, przez co zmieści się nawet za szafą lub pod łóżkiem, jednocześnie znacznie ograniczając zajmowaną przestrzeń. Sporym ułatwieniem okazują się również wbudowane kółka transportowe.

Każdy użytkownik bieżni I1 zyskuje możliwość swobodnego dostosowania osiąganej prędkości w przedziale 1-12 km/h. Maksymalne obciążenie wynosi natomiast aż 120 kg. Ponadto wszyscy biegacze zyskują również pewność, że ich trening odbywa się w komfortowy, a zarazem całkowicie bezpieczny sposób, o co dbają opatentowane amortyzatory Silkworm® Shock Absorbers. Dzięki nim wszelkie drgania wydobywające się z pasa bieżnego są absorbowane, a uderzenia odbierane przez kostki, kolana, biodra oraz dolne partie pleców, ulegają maksymalnej minimalizacji. Co więcej, amortyzatory redukują także poziom generowanego hałasu, tym samym nie zakłócając spokoju pozostałych domowników lub sąsiadów z pobliskich mieszkań.

Tym, co wyróżnia bieżnię marki OVICX na tle pozostałych urządzeń z tej kategorii, jest fotoelektryczny czujnik tętna, który dokonuje precyzyjnego pomiaru pulsu, a następnie ukazuje jego wartość na czytelnym wyświetlaczu LCD zaraz obok takich informacji, jak chociażby bieżąca prędkość, przebyty dystans, czy też czas treningu.

Interesującym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta okazuje się również uchwyt na urządzenia mobilne, umożliwiający jednoczesne słuchanie muzyki lub podcastu, czy też oglądanie zaległego serialu. Co więcej, wówczas przydatnym jest również skorzystanie z dedykowanej aplikacji OVICX, dzięki której użytkownicy zyskują dostęp do motywującej społeczności, a także programów treningowych odbywających się w czasie rzeczywistym. Ponadto wbudowany moduł Bluetooth umożliwia także połączenie bieżni z takimi aplikacjami, jak Zwift oraz Kinomap.

Zobacz: Trening bez wychodzenia z domu, czyli bieżnia elektryczna OVICX I1

 

OVICX A2S

Bieżnia elektryczna OVICX A2S

Model A2S został zaprojektowany tak, aby wpasował się w każdą przestrzeń. Stosunkowo niewielkie rozmiary, składana konstrukcja oraz kółka transportowe sprawiają, że zarówno przenoszenie, jak i przechowywanie urządzenia w pionie lub poziomie stają się całkowicie bezproblemowe.

Sprzęt sprawdzi się nie tylko wśród profesjonalistów, ale i niedoświadczonych użytkowników, tym samym oferując możliwość dostosowania prędkości biegu lub marszu w przedziale od 1 do 12 km/h. Co więcej, pas bieżny jest złożony z 5 warstw, których zadaniem jest odpowiednia amortyzacja. Stawy nie są więc nadmiernie obciążane, a poziom generowanego hałasu ulega znaczącemu obniżeniu.

Do zdecydowanych atutów modelu A2S należy zaliczyć także czytelny wyświetlacz LED, ukazujący wszelkie osiągane wyniki w czasie rzeczywistym, a także wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu każdy użytkownik jest w stanie monitorować przebieg treningu za pośrednictwem takich aplikacji, jak OVICX, Kinomap lub Zwift. Co ciekawe, bieżnia została również wyposażona w głośniki oraz wejście jack 3,5 mm, co umożliwia podłączenie smartfona lub innego nośnika audio oraz cieszenie się ulubioną muzyką w trakcie aktywności.

Ponadto rama została wzbogacona o dwa uchwyty na butelki oraz czujniki pomiaru tętna.

 

Bieżnia elektryczna Zipro Tekno

Bieżnia elektryczna Zipro Tekno.

Tekno, czyli bieżna popularnej marki Zipro, to urządzenie o kompaktowych rozmiarach oraz składanej konstrukcji, dzięki której przechowywanie staje się niemal całkowicie bezproblemowe, a sam sprzęt nie zajmuje zbyt dużych ilości miejsca. Ponadto wbudowane kółka transportowe przyczyniają się do znacznego ułatwienia przestawiania.

Bieżnia odnajdzie się zarówno w przypadku początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy, gdyż umożliwia ona nie tylko skorzystanie z wgranych programów treningowych, ale również manualne dostosowanie takich parametrów, jak chociażby prędkość (1-14 km/h) lub kąt nachylenia pasa bieżnego (od 0 do 5%).

Co więcej, komputer urządzenia został wyposażony w czytelny wyświetlacz ukazujący najważniejsze parametry treningowe, wśród których wyróżnia się chociażby prędkość, czas biegu, przebyty dystans oraz szacunkowa ilość spalonych kalorii. Ponadto w czasie rzeczywistym możliwe jest również dokonanie pomiaru tętna za sprawą czujników umieszczonych na ramie. Korpus wzbogacono również o wygodne uchwyty na napoje.

Na uwagę zasługuje również system Air Cushion złożony z poduszek amortyzujących oraz elastomertów. Jego zadaniem okazuje się bowiem skuteczne zapobieganie przeciążeniu stawów, a także gwarantowanie komfortu i bezpieczeństwa na każdym stawianym kroku.

Zipro Pacto Iconsole+

Bieżnia elektryczna Zipro Pacto Iconsole w kolorze czarnym.

Bieżnia elektryczna Pacto jest nowoczesnym, a zarazem niezwykle funkcjonalnym modelem marki Zipro, która umożliwia swobodny marsz, marszobieg, trucht oraz szybszy bieg, a wszystko to dzięki funkcji regulacji prędkości w zakresie 0,8-12 km/h.

Co więcej, urządzenie wyposażono w komputer z dużym, a zarazem w pełni dotykowym ekranem. Ukazuje on wszelkie niezbędne dane dotyczące treningu – jego czas, przebyty dystans, prędkość, ilość spalonych kalorii, a także bieżący puls użytkownika. Co ciekawe, wbudowany moduł Bluetooth umożliwia bezprzewodowe połączenie sprzętu z urządzeniem mobilnym oraz obsługę przy użyciu zintegrowanej aplikacji iConsole+. Dodatkowym atutem okazują się natomiast głośniki oraz gniazdo jack, dzięki którym słuchanie muzyki podczas biegu staje się niezwykle proste.

Model doskonale sprawdzi się nawet w przypadku niewielkich przestrzeni, głównie ze względu na kompaktowe wymiary oraz możliwość bezproblemowego złożenia sprzętu. Wówczas jego przechowywanie może odbywać się w pozycji pionowej lub poziomej. Plusem są również wbudowane kółka transportowe.

Bieżnia elektryczna Kingsmith Treadmill Trk12F

Bieżnia elektryczna Kingsmith Treadmill TRK12F.

Model Trk12F to niezwykle kompaktowa bieżnia elektryczna marki Kingsmith, dzięki której domowe treningi przyjmują zaskakująco wygodną formę. Co ciekawe, sprzęt został stworzony z myślą o każdym użytkowniku. Dlatego też inteligentny system wykrywania kroków sprawia, że urządzenie samodzielnie dostosowuje prędkość pracy do tempa marszu lub biegu.

Co więcej, producent zadbał o to, aby każdy użytkownik mógł korzystać z bieżni bez najmniejszych problemów. Dlatego też doskonale sprawdzi się ona podczas marszu, truchtu, czy też szybszego biegu, tym samym oferując możliwość dostosowania prędkości w przedziale 0,8-12 km/h.

Składana konstrukcja czyni urządzenie łatwym do przechowywania zarówno w pionie, jak i poziomie. Ponadto bezproblemowa okazuje się także obsługa sprzętu, gdyż odbywa się ona za pomocą pilota do zdalnego sterowania. Dodatkowym atutem jest przy tym możliwość współpracy bieżni z dedykowaną aplikacją mobilną KS Record, dzięki której użytkownik zyskuje dostęp do wszelkich najważniejszych parametrów treningu, jak chociażby jego czas, przebyty dystans, ilość spalonych kalorii oraz średnia prędkość biegu.

Na uwagę zasługuje także wbudowany uchwyt na smartfon znajdujący się na poręczy modelu Trk12F, gdyż umożliwia on słuchanie ulubionej muzyki, a nawet oglądanie serialu.

#materiałreklamowy

5/5 - (1 vote)