• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Na chwilę obecną grupa urządzeń, jakimi są rowery stacjonarne, obejmuje szereg rozmaitych produktów – od całkowicie podstawowych i niezaawansowanych sprzętów, aż po profesjonalne modele dedykowane sportowcom. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż regularna jazda na rowerze niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści, wśród których wyróżnia się chociażby wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego, korygowanie postawy, czy też redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto aktywność ta jest również przyjazna dla stawów użytkownika, tym samym nie generując nadmiernego ich obciążenia.

Podjęcie decyzji o zakupie roweru stacjonarnego nieraz okazuje się odrobinę problematyczne. Rynek sprzętów z tej kategorii stale się rozrasta, a dopasowanie odpowiedniego wariantu często staje się skomplikowane. Z pomocą przychodzi jednak marka OVICX, której głównym celem jest zagwarantowanie ludziom łatwego dostępu do wysokiej jakości urządzeń treningowych w przystępnych i niewygórowanych cenach. Jednym z nich jest magnetyczny rower spinningowy Q200B, szerzej omawiany w dalszej części artykułu.

Sprawdź również: Najlepsze bieżnie elektryczne – ranking 2022

Rodzaje rowerów stacjonarnych – jaki wybrać?

Rodzaje rowerów stacjonarnych – jaki wybrać?

W obrębie rowerów stacjonarnych dokonano podziału na trzy podstawowe grupy, które różnią się między sobą ułożeniem poszczególnych elementów konstrukcji. Pierwszą z nich są urządzenia pionowe, będące najpopularniejszym rozwiązaniem. Ich użytkowanie jest prawdopodobnie najbardziej zbliżone do rzeczywistej jazdy na rowerze, a obsługa przebiega w łatwy i całkowicie intuicyjny sposób.

Druga kategoria to rowery poziome, które, ze względu na swoją konstrukcję, są znacznie bardziej zaawansowane niż modele pionowe, ale jednocześnie zajmują nieco więcej miejsca. Sprzęty z tej grupy całkowicie eliminują obciążenie kręgosłupa, tym samym wymuszając pracę mięśni brzucha. Z tego względu są one polecane użytkownikom zmagającym się z nadwagą oraz osobom, którym doskwierają problemy z kręgosłupem.

Ostatnią grupę stanowią rowery spinningowe, czyli najbardziej zaawansowane urządzenia dostępne na rynku, do których zalicza się między innymi model Q200B marki OVICX. Tego typu sprzęty doskonale sprawdzają się wśród osób nastawionych na stosunkowo duży oraz intensywny wysiłek. Jednocześnie ich konstrukcja pozwala na precyzyjne dostosowywanie wysokości siedziska oraz kierownicy, dlatego też nadają się do przestrzeni nawet z większą ilością domowników, tym samym umożliwiając im trening na wysokim poziomie.

Zobacz: Orbitrek do domu – jaki model wybrać? Ranking

Rower mechaniczny, magnetyczny, czy powietrzny?

Rower mechaniczny, magnetyczny, czy powietrzny?

Każdy rower stacjonarny, niezależnie od swojego rodzaju, posiada koło zamachowe oraz hamulec stawiający opór podczas jazdy. To właśnie ze względu na specyfikę oporu dokonano podziału na takie urządzenia, jak mechaniczne, magnetyczne (i elektromagnetyczne) oraz powietrzne.

Rowery mechaniczne dzielą się na paskowe lub z klockiem hamulcowym. W pierwszym przypadku najczęściej mamy do czynienia z tanimi, a zarazem niezbyt jakościowymi sprzętami, które niejednokrotnie wymagają częstej konserwacji oraz wymiany paska klinowego. Drugi wariant nieraz spotyka się w rowerach spinningowych, gdyż sprawdza się przy okazji intensywnych treningów.

Urządzenia magnetyczne oraz elektromagnetyczne generują opór na skutek przyciągania dwóch magnesów. Kluczowym okazuje się jednak zwrócenie uwagi na ich jakość, gdyż zbyt słabe materiały szybko ulegają zużyciu, tym samym generując dodatkowe koszty.

Rowery powietrzne swoim działaniem do złudzenia przypominają mechanizm wyposażony w klocek hamulcowy. Co ciekawe, w tym przypadku koło zamachowe najczęściej przyjmuje postać zbliżoną do wiatraka, przy czym opór generowany jest wprost proporcjonalnie do prędkości jazdy – im szybciej użytkownik jedzie, tym większy opór napotka.

OVICX Q200B – najważniejsze parametry

OVICX Q200B – najważniejsze parametry

Model Q200B marki OVICX to magnetyczny rower spinningowy, stanowiący połączenie wysokiej jakości, dużej stabilności, a także zaskakujących i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. I choć na pierwszy rzut oka może on wydawać się duży i masywny, tak konstrukcja okazuje się zgrabna, a wbudowane kółka transportowe ułatwiają przestawianie oraz przechowywanie sprzętu.

Jak sama nazwa mówi, zastosowany w urządzeniu mechanizm oporu przyjmuje magnetyczną formę, którą osiągnięto poprzez wykorzystanie trwałych i silnych magnesów neodymowych. Ich głównym zadaniem okazuje się zapewnianie możliwie największej kontroli nad wykonywanymi ćwiczeniami, natomiast regulacja siły odbywa się za pomocą wygodnego pokrętła umieszczonego na korpusie pod kierownicą, które przyjmuje jednocześnie całkowicie bezstopniową formę. Układem napędowym okazuje się natomiast cichy pasek Poly-V.

Rower stacjonarny Q200B sprawdzi się w przypadku niemal każdego użytkownika, gdyż oferuje on aż 12-krotną regulację wysokości siedziska i 7-krotną regulację jego pozycji, ale również 8-krotną regulację wysokości kierownicy. Z tego względu urządzenie może dostosować do potrzeb wszystkich domowników, tym samym gwarantując pełną wygodę podczas jazdy. Na uwagę z pewnością zasługują także solidne pedały klatkowe, które wzbogacono paskami stabilizującymi nogi. Dzięki temu trening staje się nie tylko komfortowy, ale również w pełni bezpieczny.

Rower OVICX Q200B – funkcje i udogodnienia

Rower OVICX Q200B – funkcje i udogodnienia

Producent zadbał nie tylko o to, aby model Q200B cechował się wysoką jakością, ale również dostarczał przydatnych funkcji, które wpłyną na komfort użytkowania. Jedną z nich okazuje się wbudowany moduł Bluetooth umożliwiający połączenie roweru z wybranym urządzeniem mobilnym, co z kolei pozwala na bieżące monitorowanie wszelkich osiąganych wyników treningu przy użyciu aplikacji takich, jak FitShow, Kinomap lub Zwift. Ponadto ramę wyposażono w niezwykle funkcjonalny uchwyt, dzięki któremu użytkownik podczas jazdy może jednocześnie słuchać ulubionej muzyki ze smartfona lub oglądać wybrany serial na tablecie.

Marka stworzyła także dedykowaną aplikację OVICX, umożliwiającą łatwy dostęp do motywującej społeczności oraz programów treningowych stworzonych przez specjalistów z dziedziny fitness, które odbywają się w czasie rzeczywistym.

OVICX Q200B – dlaczego warto?

OVICX Q200B - dlaczego warto?

Zakup roweru stacjonarnego jest inwestycją na długie lata, przez co z pewnością nie warto decydować się na niskiej jakości sprzęty wymagające częstej lub kosztownej konserwacji. O wiele lepszym wyborem okazuje się bowiem postawienie na urządzenie, które będzie służyło domownikom przez długi czas, tym samym przynosząc satysfakcję z osiąganych wyników. Takim modelem zdecydowanie okazuje się omawiany powyżej rower Q200B marki OVICX. Sprzęt ten, oprócz gwarancji najwyższej jakości, zapewnia również niezwykle przydatne funkcje, które czynią trening przyjemnym, a zarazem komfortowym. Wśród nich wyróżnia się chociażby znaczący zakres regulacji siedziska oraz kierownicy, co pozwala na dostosowanie urządzenia pod względem specyficznych potrzeb oraz wymagań.

Co więcej, nowoczesny i stylowy wygląd sprzętu sprawia, że wpasuje się on niemal w każdą przestrzeń, natomiast w momencie, gdy jego obecność w danym pomieszczeniu stanie się odrobinę uciążliwa, wbudowane kółka transportowe ułatwią łatwe przestawienie roweru.

O tym, co jeszcze kryje w sobie magnetyczny rower spinningowy OVICX Q200B, z pewnością warto przekonać się na własne oczy.

#materiałreklamowy

Oceń ten post