• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Kuchenka mikrofalowa może być najczęściej używanym urządzeniem w kuchni. Oferuje takie funkcje jak rozmrażanie, podgrzewanie, a nawet gotowanie czy grillowanie. Jednocześnie mikrofalówki są na tyle bezpieczne w użytkowaniu, że mogą być pierwszym urządzeniem używanym przez starsze dziecko. Ich rola jest nieoceniona, jeśli chodzi o szybkie podgrzewanie potraw.

Czytaj więcej: Ranking mikrofalówek [TOP 15]

Zalety kuchenki mikrofalowej do zabudowy

O zaletach posiadania mikrofalówki najpewniej nie trzeba nikogo informować. Podczas gdy konwencjonalny piekarnik nagrzewa całą komorę, energia cieplna generowana w kuchence mikrofalowej trafia prosto do celu, czyli do potrawy. To urządzenie jest nieocenioną pomocą w kuchni – oszczędza nie tylko energię, ale i nasz czas.

Warto jednak rozważyć czy lepsza będzie mikrofalówka wolnostojąca czy do zabudowy. Zabudowane urządzenie z pewnością pozwoli oszczędzić miejsce na blacie. Dostępne na rynku modele do zabudowy pozwalają uzyskać efekt ładu i estetyki w kuchni, a także oferują najnowocześniejsze technologie.

Jest jednak kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę decydując którą mikrofalówkę do zabudowy wybrać. Rozmiar urządzenia, typ zabudowy, wentylacja i specjalne wymagania instalacyjne powinny być kluczowymi elementami przy wyborze.

Jak wybrać mikrofalówkę do zabudowy?

W zależności od wybranej marki, kuchenka mikrofalowa do zabudowy może oznaczać instalację w szafce, pod szafką albo stanowić element kombinacji ściennej z piekarnikiem. Na rynku są dostępne nawet modele przeznaczone do instalacji nad gazówką lub płytą indukcyjną, wyposażone dodatkowo w mechaniczną wentylację.

Wybierając rozmiar kuchenki i sposób jej instalacji należy wziąć pod uwagę fakt, że wokół urządzenia powinna być zachowana wolna przestrzeń, która umożliwi wentylację zgodnie z zaleceniami producenta. Pojemność mikrofalówki i jej moc są kwestiami równie istotnymi z punktu widzenia wygodnego użytkowania. Im wyższa moc, tym potrawy będą szybciej przygotowane. Optymalny przedział wynosi od 600 do 1200 W.

Kuchenka mikrofalowa Bosch BFR634GW1

Bosch BFR634GW1 to jedna z najlepszych kuchenek mikrofalowych do zabudowy, jakie można wybrać. Oferuje dużą moc (900 W) i 5 stopni mocy do wyboru, a dodatkowo inteligentny inwerter samodzielnie reguluje zapotrzebowanie na moc podczas długotrwałej pracy.

Na komfort użytkowania wpływają automatyczne programy – 7 pozycji w menu to zaprogramowane dla wygody użytkownika cykle przygotowywania posiłków, które do samodzielnej pracy wymagają wyłącznie określenia gramatury. Jako że większość z nich zakłada użycie naczyń z pokrywką, kuchenkę łatwo utrzymać w najwyższej czystości.

Wbudowany pierścień sterujący pozwala na intuicyjną i sprawną obsługę – niewielkie obroty pozwalają uzyskać precyzyjne parametry obróbki termicznej. Podobnie prosty i czytelny jest wyświetlacz TFT. Wysokiej jakości wykonania dopełnia jednolity i wyjątkowo estetyczny szklany front.

AEG MBB1756SEM

AEG MBB1756SEM to kolejna bardzo dobra mikrofalówka do zabudowy. Oferuje pojemność 16,8 litra i talerz o szerokości 27,2 cm. Funkcje podstawowe urozmaica 5 poziomów ustawienia mocy, z czego najwyższy to 800 W.

Wygodny, wbudowany zegar pozwala monitorować czas podczas prac kuchennych, jednak co ciekawe, wyświetlacz można dowolnie włączać lub wyłączać. To, co wyróżnia ten model to także unikalna funkcja tworzenia trzech ulubionych programów, która jest dostępna po dotknięciu symbolu gwiazdki. Nie musisz już za każdym razem ustawiać parametrów pracy urządzenia do przygotowywania tych samych potraw.

Mikrofalówka AEG MBB1756SEM została wyposażona w elektroniczny, sterowany dotykowo mechanizm otwierania drzwi. Wystarczy ich dotknąć, a samoczynnie się otwierają, co zapewnia szybki i niezwykle wygodny dostęp do wnętrza.

Electrolux LMS2203EMX

Electrolux LMS2203EMX to świetny wybór w korzystnej cenie. Podobnie jak pozostałe polecane mikrofalówki do zabudowy, model oferuje 5 poziomów grzania, optymalną moc 700 W i intuicyjny moduł sterowania pokrętłami.

Automatyczne programy do rozmrażania i gotowania, umożliwiają wygodne podgrzewanie wszelkiego rodzaju potraw. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj i wagę produktu, a urządzenie automatycznie zaplanuje swoją pracę.

Dzięki gładkiej szklanej powierzchni mikrofalówka zapobiega gromadzeniu się brudu i jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu. Na komfort użytkowania wpływa także zegar elektroniczny z timerem i czytelny wyświetlacz LED.

Amica AMMB20E1GB

Amica AMMB20E1GB to jedna z tańszych, a jednocześnie bardzo dobrych mikrofalówek do zabudowy. To przykład urządzenia wyposażonego w funkcję Combigrill, czyli połączenie mikrofali i grilla. Chrupiąca, grillowana potrawa prosto z kuchenki mikrofalowej jeszcze nigdy nie była tak prosta i szybka do wykonania.

Model oferuje także możliwość używania funkcji grilla bez mikrofal, co oznacza, że w tym urządzeniu nie tylko odgrzejesz, ale i przygotujesz grillowane danie od podstaw. Co jeszcze oferuje Amica AMMB20E1GB? Rozmrażanie i podgrzewanie potraw za jednym razem, a także dedykowane programy do potraw bez konieczności wybierania odpowiedniej mocy i czasu grzania.

MultiWave System gwarantuje równomierne podgrzewanie nawet dużych potraw, a dzięki wnętrzu ze stali nierdzewnej oraz powierzchni zewnętrznej ze szkła – mikrofalówka jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości.

Indesit MWI 120 GX

Indesit MWI 120 GX to przykład jednego z najtańszych modeli, który jednak w pełni zasługuje na miejsce pośród najlepszych kuchenek mikrofalowych do zabudowy.

Użytkownik może wybrać jeden z 6 poziomów mocy i odpowiedni tryb grzania. Prosty design i nieduży rozmiar sprawiają, że to urządzenie wkomponuje się w każdą kuchnię. Sterowanie nim będzie łatwe dzięki czytelnemu panelowi dotykowemu, który pozwala dobrać idealny program, czas i godzinę.

Jak przystało na nowoczesną mikrofalówkę, Indesit MWI 120 GX jest wyposażona w równomiernie rozlokowane oświetlenie LED, które zapewnia najwyższą żywotność i ekonomiczną pracę. Dodatkową funkcją tego modelu jest funkcja skracająca czas wyrastania ciasta. W tym urządzeniu zrobisz także domowy jogurt, a dzięki oddzielnej funkcji Napój szybko podgrzejesz kawę czy herbatę.

#materiałsponsorowany

Oceń ten post