• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Zobaczyliście ciekawe wideo i chcielibyście je pobrać? Podpowiadamy jak szybko i skutecznie pobrać film z Facebooka.

Czy Facebook pozwala na pobieranie filmów?

Jeśli zobaczycie ciekawe wideo na Facebooku to macie kilka możliwości interakcji z nim. Przede wszystkim, możecie je polubić lub skomentować. Dodatkowo, opcja jest udostępnienie go na swoim profilu czy wysłanie znajomym linku prowadzącego właśnie do tej strony. Problem w tym, że nigdzie nie widać przycisku „Pobierz”.

Oczywiście, jest to celowe działanie. Pobrany film mógłby pojawić się na innych platformach social-media, czyli konkurencji Facebooka. Tak długo, jak wysyłamy go znajomym za pomocą linku, tak długo zostaną oni wewnątrz samego Facebooka. To prosty i niezwykle skuteczny sposób. Na szczęście, nie jest on niemożliwy do obejścia. Ale o tym za chwilę, przejdźmy jednak do jeszcze jednej kwestii.

Czy pobieranie filmów z Facebooka jest legalne?

jak pobrać film z facebooka

Mogłoby się wydawać, że pobieranie filmów z Facebooka nie jest legalnym procederem. W końcu stworzył je ktoś inny i nie należą one do nas. Portal w dodatku nie oferuje takiej możliwości, bo wzbudza bardzo słuszne wątpliwości.

Na szczęście, możemy je szybko rozwiać. Pobieranie filmów z Facebooka jest w 100% legalne i nie grożą wam za to żadne konsekwencje. Równie legalnie możecie wysłać je swoim znajomym. Jest to ujęte w prawie jako użytek dozwolony. Problem pojawiłby się dopiero wtedy, gdybyście chcieli opublikować je bez bardzo wyraźnej zgody twórcy. Takie działanie faktycznie jest już nielegalne i grożą za to konsekwencje prawne.

Tak czy inaczej, pobranie filmu z Facebooka tylko po to, aby zachować go na później czy przesłać znajomym to działanie w 100% legalne. Poniżej wytłumaczmy wam jak to zrobić.

Sprawdź: Jak usunąć konto na Instagramie – instrukcja krok po kroku

Jak pobrać film z Facebooka?

jak pobrać film z facebooka

Istnieją dwa podstawowe sposoby na to, jak pobrać film z Facebooka. Różni je głównie to, z jakiego urządzenia korzystamy. Sposób jest więc nieco inny dla telefonów komórkowych jak dla komputerów. Konkretniej jednak, cała różnica polega na tym, czy korzystamy z aplikacji czy może z przeglądarki.  Zacznijmy od tego drugiego wariantu.

Wersja na komputer

Na samym początku znajdźcie oczywiście film, który was interesuje. Na potrzeby tego artykułu wykorzystamy recenzję w minutę zaprzyjaźnionego z nami portalu Gram.pl. Następnie kliknijcie na menu, czyli ikonkę z 3 pionowo ustawionymi kropkami. Znajdziecie tam opcję „Kopiuj link” – kliknijcie ją.

Otwórzcie następnie nową kartę w przeglądarce i wklejcie tam skopiowany link. Zaczekajcie aż strona się załaduje. Przed wami najciekawszy moment i cała esencja tej sztuczki. Spójrzcie na adres, który brzmi zapewne https://www.facebook.com/watch/ID_waszego_wideo. Zamieńcie „www” na „mbasic” – link powinien wyglądać w taki sposób https://mbasic.facebook.com/watch/ID_waszego_wideo. Kliknijcie następnie enter. Jak szybko się przekonacie, interfejs strony zmienił się dość mocno i jest on do bólu prosty. Zlokalizujcie wasze wideo i kliknijcie na nim prawym przyciskiem myszy, wybierzcie następnie „Otwórz w nowej karcie”. Oczywiście, możecie kliknąć też na nie po prostu scrollem.

Przejdźcie do nowej zakładki. Znajduje się w niej tylko i wyłącznie sam film. Jak pobrać film z Facebooka w takiej sytuacji? Po prostu kliknijcie prawym przyciskiem myszy i wybierzcie „Zapisz wideo”. To całkiem proste, prawda?

Sprawdź: Jak usunąć konto na FB?

Wersja dla urządzeń mobilnych

Być może nie macie jednak komputera pod ręką a chcecie zapisać film na swoim smartfonie. Na szczęście, jest to jak najbardziej możliwe. Najprostszą metodą jest skorzystanie z przeglądarki w waszym telefonie i uruchomienie strony w trybie komputerowym. Następnie, skopiujcie po prostu wszystkie kroki z powyższego akapitu.

Jeśli korzystacie z aplikacji, będzie to jednak nie możliwe. Na szczęście, istnieje dość skuteczny alternatywny sposób. Wybierzcie wasze wideo, kliknijcie menu złożone z trzech kropek i wybierzcie opcję „Skopiuj link”. Następnie wejdźcie po prostu na stronę pozwalającą nam na pobranie filmu z FB.

Z naszej strony możemy polecić wam fdown.net lub fbdownloader.net. To bardzo proste w użytkowaniu strony z przyjemnym interfejsem użytkownika. Korzystanie z nich jest w 100% bezpiecznie i nie sprawi wam żadnego problemu. Po prostu wklejcie go w okno na stronie i kliknijcie przycisk. Strona wygeneruje dla was wideo, które będziecie mogli normalnie zapisać.

Pamiętajcie jednak, że w ten sposób nie będziecie w stanie zapisać prywatnego filmu od waszych znajomych. Musi być on dostępny publicznie dla każdego. W innym wypadku strona nie będzie w stanie go zobaczyć. W takim wypadku będziecie zmuszeni użyć pierwszego, nieco trudniejszego sposobu.

Zobacz też:
Jak samodzielnie złożyć komputer? Poradnik montażu dla początkujących
Ta osoba jest niedostępna w Messengerze – co to znaczy?

Oceń ten post