• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Microsoft kolejny raz udowadnia, że doskonale pamiętają o osobach niepełnosprawnych. Do wszystkich laptopów Sufrace będziemy mogli dokupić Adaptive Kit, czyli zestaw przydatnych akcesoriów.

Chociaż mało kto pamięta o tym na co dzień, to osoby niepełnosprawne mogą mieć duże problemy z użytkowaniem nowych laptopów. Z pozoru banalne i oczywiste czynności często okazują się dla nich sporym wyzwaniem. Weźmy chociażby najprostszy możliwy przykład: otwarcie cienkiego laptopa nie jest żadnym problemem, dopóki nie mamy niedowładu w ręce.

Microsoft postanowił więc stworzyć specjalne zestaw akcesoriów do swoich laptopów Surface. W Adaptive Kit znajdziemy mnóstwo drobnych, ale niesamowicie przydatnych dodatków, które mogą ułatwić niepełnosprawnym korzystanie z tych urządzeń.

No dobrze, ale to z czego w takim razie składa się Adaptive Kit? Najwięcej znajdziemy w nim po prostu naklejek. Dzięki temu możemy zaznaczyć ważne klawisze czy niektóre porty urządzenia. To bardzo przydatny dodatek w szczególności dla osób starszych albo niedowidzących. Oczywiście większość z nich jest wypukła, doskonale nadają się więc na klawiaturę.

Naklejki na klawisze

Naklejki z Adaptive Kit

Bardzo ciekawym dodatkiem jest też specjalny uchwyt do otwierania laptopów. Możemy nakleić go na obudowę, co pozwoli nam na podnoszenie klapy za pomocą wygodnego i prostego do złapania paska. Dla osób ograniczonych ruchowo, może się to okazać dodatkiem mocno zmieniającym komfort użytkowania.

Otwieracz do laptopów

Uchwyt do otwierania laptopów

Wszystkie akcesoria w Adaptive Kit zostały stworzone razem z osobami niepełnosprawnymi, powinny więc być dość dobrze dopasowane do ich potrzeb. Niestety nie znamy jeszcze ani ceny ani ewentualnej daty premiery.

Zobacz też:
Po co wojsku gogle AR HoloLens od Microsoftu?
Microsoft wycofuje się z darmowego triala Windows 365
Play kupiło UPC Polska za 7 miliardów złotych

Oceń ten post