Po licznych zapowiedziach i spekulacjach, w końcu otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź HTC Vive Pro 2. Specyfikacja robi naprawdę duże wrażenie!

Od kilku miesięcy krążyły już plotki na temat rozdzielczości nowych gogli VR od HTC. Zdecydowana większość źródeł, zgodnie podawała, że będzie to oczywiście 4K. Jak się okazało, nie mieli zupełnie racji. HTC Vive Pro 2 mają rozdzielczość aż 5K! To 2448 x 2448 pikseli na każde oko.

Jakość obrazu będzie więc naprawdę rewelacyjna. A to w dodatku nie wszystko – producent wyposażył je również w bezstratny kodek wideo Display Stream Compression. Dotychczas mogliśmy cieszyć się nim jedynie w monitorach najwyższej klasy.

Zobacz: Najlepsze gogle VR – ranking 2021

Oba te czynniki pozwoliły praktycznie całkowicie wyeliminować charakterystyczne dla gogli VR rozmycie obrazu przy szybszych scenach. Nie występuje już też tzw. screen door effect – czyli wyraźnie widoczne linie między pikselami.

Sam obraz to jednak nie wszystko, na dużą uwagę zasługują też wbudowane w gogle słuchawki. Zapewniają one atestowany przestrzenny dźwięk 3D wysokiej jakości. Pozwolą nam więc w pełni zanurzyć się w wirtualny świat.

HTC Vive Pro 2 jest też wyraźnie ulepszone w stosunku do poprzednich modeli, jeśli chodzi o sam design. Producent postawił na maksymalną wygodę, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z nich nawet ponad kilka godzin bez żadnej przerwy.

Oczywiście, wszystko to ma swoją cenę. HTC Vive Pro 2 zdecydowanie nie jest tanim zestawem VR. Producent wycenił go na 799 euro w podstawowej wersji. Razem z kontrolerami i stacją dokującą cena wynosi już 1400 euro.

Zobacz też:
Gogle VR HTC Vive Focus 3 Business Edition wyjdą już 20 maja
HTC Vive naprawisz już w domu dzięki współpracy z iFixit
HTC Vive pozwoli na śledzenie ruchu ust w goglach VR