• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Amazon zdecydowanie nie słynie z najlepszego podejścia do pracowników. Tym razem jednak okazało się, że używają fałszywych kont na Twitterze do zniechęcania pracowników do założenia związku zawodowego.

Związek zawodowy okazuje się być prawdziwym koszmarem dla Amazona. Nic dziwnego, zjednoczenie się pracowników umożliwi im znacznie lepszą pozycję negocjacyjną z gigantem e-commerce, a rzeczy do negocjacji jest dużo.

Pracownicy skarżą się na bardzo nieregularny czas pracy – niektórzy zmuszani są nawet do 10 godzinnych zmian – przy pracy fizycznej to naprawdę dużo. Kierowcy z kolei, skarżą się na niemożliwe do spełnienia normy. Niektórzy pracują nawet 12 godzin bez żadnej przerwy, ciężko więc się nie zgodzić że nie są to dobre warunki.

Zobacz: Smart home – jaki system wybrać?

Amazon bardzo aktywnie zniechęca więc pracowników do zagłosowania za utworzeniem związku. Pojawiły się liczne reklamy, powiadomienia i cała kampania marketingowa pod hasłem „Głosuj na nie”. Niestety dla firmy, pracownicy są bardzo zdeterminowani.

Ostatnie działania zakrawają już jednak o niemały skandal. Jak się okazało, antyzwiązkowe treści udostępniały fałszywe konta na Twitterze podające się za pracowników firmy. Jako pierwszy, skandal zbadał portal Gizomodo.

Fałszywe konto na Twitterze

Szybko udało się odkryć, że jedno z kont, które dołączyło do serwisu dopiero kilka tygodni temu cały czas udostępnia treści antyzwiązkowe. Problem w tym, że taka osoba nie istnieje. Zdjęcie zostało stworzone przy pomocy generatora wirtualnych osób. Zobaczcie sami jak prosto jest stworzyć coś takiego.

Amazon jak na razie wystosował tylko bardzo zdawkowe ostrzeżenie. Powiedzieli, że podejrzane konto nie jest żadnym pracownikiem firmy, więc nie ma z nią nic wspólnego. Kto jednak je stworzył, pozostanie wielką niewiadomą. A przynajmniej teoretycznie.

Zobacz też:
Amazon Prime podpisał kontrakt z ligą futbolową NFL
#boycottAmazon – klienci wspierają pracowników Amazon
Amazon zmienił ikonę aplikacji. Przypominała ludziom… Hitlera

Źródło: Gizmodo

Oceń ten post