• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Dużo zmian wprowadzonych w systemie Android 12 to kosmetyka i poprawki błędów. Ale są też takie funkcje, których nie znajdziemy obecnie w Androidzie 11, a które oferują przydatne możliwości.

Google udostępniło już wersję Android 12 Preview dla programistów, którzy m.in. tworzą aplikacje na ten system mobilny. Z tego powodu pojawia się sporo doniesień o nowych i użytecznych funkcjach.

Oto trzy najciekawsze funkcje, o których już wiemy:

Android 12: funkcje prywatności aplikacji

Google zapewni większą przejrzystość i kontrolę pracy poszczególnych aplikacji. Zyskamy np. dostęp o informacji o tym, jak dana aplikacja używa plików cookie i czy śledzi naszą aktywność na innych stronach.

TOP 10: Ranking aplikacji na Androida

Jest to odpowiedź Google’a na tzw. etykiety prywatności, które wprowadziło Apple. Rozwiązanie w Androidzie ma mniej restrykcyjne zasady, niemniej i tak przyczynia się do większej prywatności.

Android 12: lepsze, bardziej dopracowane powiadomienia

System powiadomień został przeprojektowany. Nowy Android zmienił wygląd powiadomień, aby te były bardziej nowoczesne i funkcjonalne. Teraz, gdy dotkniemy powiadomienia, od razu zostaniemy przeniesieni do aplikacji i konkretnego działania do wykonania. Pojawił się również przycisk, który pozwala odkładać nieistotne powiadomienia na określony czas.

Jest też ranking “powiadomień adaptacyjnych”. Android 12 może zmieniać kolejność wyświetlania powiadomień na podstawie tego, jak często używamy danych aplikacji. W ten sposób system postara się wyświetlać przede wszystkim te powiadomienia, na których może nam faktycznie zależeć.

Android 13: Tryb jednoręczny

System zapewnia łatwiejszą obsługę telefonu za pomocą jednej ręki i kciuka. W zależności od potrzeb, wybrane elementy lub cały interfejs mogą zostać dostosowane do obsługi jedną ręką.

Jeśli spełniasz wszystkie wymagania Google’a, możesz również samodzielnie zainstalować system Android 12 u siebie i prowadzić własne testy oprogramowania.

Zobacz też:
Używasz Slacka na Androidzie? Lepiej zmień hasło
Netflix poprawi dźwięk dla użytkowników Androida
Aktualizacje do Androida mają pojawiać się szybciej

Źródło: CNET.com

Oceń ten post