• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Dostałeś smartfona z Androidem na gwiazdkę? A może po prostu chcesz wymienić nieco aplikacji lub zastanawiasz się, co warto zainstalować? Mamy dla ciebie ranking aplikacji na Androida.

Przedstawiamy 10 świetnych narzędzi, które powinieneś zainstalować. Dlaczego? Ponieważ zastępują wiele domyślnych narzędzi, których jakość można określić słowami “jako taka”. Nasze sugestie są oczywiście subiektywne. Z tego powodu zachęcamy do dzielenia się opiniami. Jeśli możesz coś polecić, zrób to w komentarzu.

Ranking aplikacji na Androida – co polecamy?

1. Microsoft Edge

edge

Kupiłeś smartfona z Androidem i radzimy, abyś zainstalował na nim przeglądarkę Microsoftu? Tak, dobrze przeczytałeś. A polecamy Edge’a z prostego powodu. To prawdopodobnie jedyna przeglądarka, która oferuje przełącznik kart na dole ekranu. Dzięki temu przeglądanie internetu jest wygodniejsze niż na domyślnym browserze. Oprócz tego to, jakby nie patrzeć, świetna aplikacja.

Pobierz z Google Play

2. JustWatch

Ta aplikacja często miewa problemy i działa dość wolno, ale jest koniecznością dla fanów filmów. Powód: działa jak przewodnik telewizyjny, ale dla platform streamingowych. Jeśli korzystamy z kilku różnych serwisów, takich jak Netflix czy Rakuten lub HBO Go, czasami niektóre filmy są dostępne w jednym, ale nie w drugim serwisie. A czasami w jednym są darmowe, a w innych – płatne. Dzięki JustWatch dowiemy się, co i gdzie najlepiej obejrzeć.

Pobierz z Google Play

3. LastPass

Polecaliśmy tę aplikację na iPhone’a, a teraz polecamy ją na Androida. Menedżer LastPass uwalnia od konieczności zapamiętywania haseł. Możesz tworzyć trudne, silne i unikalne hasła dla każdej usługi online, a LastPass będzie je przechowywał. W razie potrzeby, gdy zechcesz się zalogować, aplikacja automatycznie uzupełni dane pole. Tak, to tak proste i wygodne! A przy tym super bezpieczne.

Pobierz z Google Play

4. Clue

clue

Clue oferuje łatwy sposób śledzenia cyklu miesiączkowego i przewidywania, kiedy nastąpi następny okres. Bardzo użyteczna i łatwa w obsłudze aplikacja dla kobiet. Pozwoli też na śledzenie różnych dodatkowych parametrów, jak poziom energii czy aktywność seksualna. Wszystko to przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy starasz się o dziecko.

Pobierz z Google Play

5. Pocket

Często przeglądasz internet i znajdujesz ciekawe rzeczy, które chcesz przeczytać czy obejrzeć, ale nie masz akurat na to czasu? Umieść swoje znalezisko w Pocket. Usługa umożliwia archiwizowanie przeróżnych treści online w jednym miejscu. Dzięki temu możesz potem wygodnie do nich wrócić. Polecamy zwłaszcza osobom, które bardzo dużo czytają w sieci.

Pobierz z Google Play

6. VSCO

VSCO potrafi znacznie poprawić jakość zdjęć, dodając do nich specjalne filtry. Chcesz tworzyć klimatyczne, filmowe obrazy? W takim wypadku VSCO zapewni takie możliwości. Interfejs aplikacji jest nieco zagmatwany, jednak to ciągle jedna z najlepszych opcji na Androida. Dzięki VSCO twoje zdjęcia mogą się wyróżniać.

Pobierz z Google Play

7. Microsoft Outlook

outlook

Podobnie jak w przypadku aplikacji do iPhone’a, polecamy Outlooka. Aplikacje mobilne Microsoftu są dopracowane i lepsze niż to, co oferują Google czy Apple w domyślnym wyposażeniu smartfonów. Outlook ma np. funkcję do łatwego porządkowania wiadomości, czy też może wyświetlać komunikaty tylko dla e-maili, które są – według algorytmów aplikacji – ważne dla użytkownika.

Pobierz z Google Play

8. Pocket Casts

Chcesz słuchać podcastów na Androidzie? W takim razie nie ma nic lepszego niż Pocket Casts. To nie tylko łatwa w obsłudze, ale świetnie wyglądająca aplikacji do przeglądania i słuchania podcastów.

Pobierz z Google Play

9. TickTick

Doskonała aplikacja do tworzenia list to-do. Chcesz się zorganizować? Postaw na TickTicka i tworzy proste listy zadań w swoim harmonogramie. Uwaga! Jeśli znasz j. angielski, możesz polegać na naturalnym języku – wpisz np. “spotkanie przy kawie w poniedziałek o 10:00” i aplikacja samodzielnie doda nowe zadanie, a także ustawi przypomnienie z odpowiednią datą.

Pobierz z Google Play

10. Files by Google

files by google

A skoro przy organizowaniu jesteśmy, nie zapomnij o Files by Google. To narzędzie powinno być w zasadzie wbudowane w każdym smartfonie z Androidem, ale z jakiegoś powodu nie jest. Pozwoli sprawdzić, co zajmuje miejsce w twoim telefonie, czy też umożliwi łatwe znajdowanie plików po ich formacie (np. PDF).

Pobierz z Google Play

Ranking aplikacji na Androida – podsumowanie

Powyżej znajdziesz aplikacje, które według nas zasługują na uznanie i powinny znaleźć się na każdym, albo choć na większości smartfonów z Androidem. Masz inne zdanie? Poleć swoje aplikacje w komentarzach do tekstu.

Sprawdź także:

Ranking: Najlepsze gry na Nintendo Switch
TOP 10: Jakie aplikacje pobrać na iPhone’a?
Ranking: Najwygodniejsze słuchawki nauszne

Oceń ten post