• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Coraz częściej potwierdza się informacja, że Apple wprowadzi iPada Pro z ekranem mini-LED. Tablet ma trafić na rynek w pierwszym kwartale 2021 r.

Apple dodało do swojej listy dostawców nowego partnera. Jest to firma, która specjalizuje się w technologiach stosowanych w wyświetlaczach. Ma ona zatroszczyć się o ekrany dotykowe zarówno dla iPada Pro, jak i nadchodzących iPhone’ów.

Poradnik: Jakiego iPada wybrać w 2020 r.? Co kupić?

Apple iPad Pro, który trafi na rynek w przyszłym roku, będzie miał 12,9-calowy ekran. Masowa produkcja powinna wystartować już w styczniu – tak przynajmniej twierdzą źródła. To sprawiłoby, że gotowy sprzęt zostałby zaprezentowany pewnie kilka miesięcy później. Co ciekawe, Apple wprowadzi również inne sprzęty z ekranami mini-LED, w tym komputery Mac z procesorami M1. Firma chce odświeżyć rodzinę swoich produktów i zaoferować mini-LED tam, gdzie to możliwe.

Co zapewni mini-LED w tablecie Apple iPad Pro?

Panele mini-LED mają więcej diod LED i więcej strefa przyciemniania, co oznacza, że oferują głębszą, ciemniejszą czerń. Do tego zapewniają jaśniejsze i bogatsze kolory, a także lepszy kontrast. Ponadto ekrany mini-LED są cieńsze niż zwykłe LCD. Dzięki temu urządzenia zyskują cieńsze, atrakcyjniejsze wyświetlacze. Eksperci rynkowi przekonują, że mini-LED są w stanie zaoferować głęboką czerń i świetne efekty HDR – porównywalne do tych z wyświetlaczy OLED. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie mają problemów z ewentualnym wypalaniem lub degradacją, jak ma to miejsce z OLED-ami.

Ranking: Najlepsze smartfony do zdjęć i filmów

Kolejną mocną stroną mini-LED jest niższe zapotrzebowanie na prąd. Dzięki temu tablety takie jak Apple iPad Pro czy też inne urządzenia mobilne zyskują dłuższy czas pracy na baterii.

Źródło: WCCF Tech.com

Oceń ten post