• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

ChatGPT ponownie zaskoczył internautów. Tym razem udało mu się s tworzyć zupełnie nową grę logiczną przypominającą Sudoku.

Ciężko nie zauważyć, że ChatGPT na dobre podbił już internet. Użytkownicy co chwila donoszą o jego możliwościach, które czasami nie są aż tak oczywiste. Wszyscy wiemy już, że potrafi on napisać krótkie teksty, stworzyć kod komputerowy czy po prostu odpowiedzieć nam na pytania. Jak się okazuje, jest on jest przy okazji całkiem kreatywny.

Pewien użytkownik postanowił sprawdzić, czy ChatGPT jest w stanie stworzyć zupełnie nową grę logiczną. Mowa tutaj o czymś niezwykle wciągającym, ale z bardzo prostymi zasadami – dokładnie tak jak w przypadku Sudoku. Ku jego wielkiemu zdziwieniu AI naprawdę przygotowało kompletny i bardzo wciągający projekt, który nazwany został roboczo Sum Delete.

Sprawdź: Sztuczna inteligencja – narzędzia, które musisz poznać

Zasady są niezwykle proste. Na siatce 7 x 7 zapisane są liczby. Przy każdej kolumnie oraz wierszu znajduje się natomiast liczba docelowa. Naszym zadaniem jest skreślenie wybranych pozycji, tak aby suma liczb w każdej kolumnie i w każdym wierszu pasowała do liczb docelowych. Musimy więc dość sporo pogłówkować oraz całkiem nieźle liczyć w pamięci.

Co więcej, ChatGPT stworzył również grywalną wersję gry używając HTML i JavaScript. Dodatkowo, AI zadbało również o wygląd za pomocą CSS. Wszystko zajęło nieco ponad 3 godziny. Sztuczna inteligencja zaproponowała też nazwę Sumplete, a użytkownik natychmiast kupił taką domenę i udostępnił wszystko szerszej publice. Grę stworzoną przez sztuczną inteligencję znajdziecie więc pod adresem sumplete.com. Uwaga – jest bardzo wciągająca.

Zobacz też:
Midjourney – twórcy AI zostali pozwani przez artystów
Google zaprezentuje wkrótce Bard, czyli odpowiedź na ChatGPT
Amazon nie chce, aby pracownicy korzystali z ChatGPT

Oceń ten post