• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Apple wymusi na producentach aplikacji wprowadzenie nowej funkcji. Co ciekawe, naprawdę skorzystają na tym sami użytkownicy.

Ostatnimi czasy, Apple dość mocno bierze się za standaryzację i jakość aplikacji w swoim App Store. Niestety, nie wszystkie ich decyzje są słuszne i uczciwe dla samych twórców. Kilka tygodni temu ogłosili, że będą usuwać wszystkie aplikacje, które nie dostały od dawna aktualizacji. Jak dość słusznie podejrzewacie, jest to niesamowicie problematyczne dla najmniejszych developerów, którzy często uznali swoje programy za skończone dzieła.

Tym razem, wpadli na zupełnie inny pomysł. Ciężko również nie zauważyć, że jest on znacznie lepszy. Wszystkie aplikacje wymagające od nas założenia konta będą musiały mieć bardzo wyraźny i dostępny przycisk do jego usuwania. Dzięki temu, znacznie łatwiej będzie nam kontrolować nasze dane oraz prywatność.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Ciężko nie zauważyć, że wiele firm wciąż stosuje w tej kwestii bardzo nieuczciwe praktyki. Nagminną z nich jest możliwość założenia konta jednym kliknięciem, ale usunięcie go wymaga już dzwonienia do pomocy technicznej. Szczególnie trudna jest sytuacja użytkowników w krajach, które nie wprowadziły jeszcze skutecznych praw z zakresu chronienia danych personalnych.

Apple dało developerom bardzo sztywny deadline. Do 30 czerwca tego roku każda aplikacja musi mieć przycisk do usuwania konta. W przeciwnym wypadku to ona zostanie usunięta z App Store’a. Oczywiście, zmiany muszą być wprowadzone globalnie, a nie tylko w wybranych rejonach. To zdecydowanie zmiana na duży plus.

Zobacz też:
Apple pozwala na samodzielną naprawę iPhone’a? Tylko w teorii
Apple automatycznie odnowi nam droższe subskrypcje
Instagram usuwa aplikacje Boomerang i Hyperlapse

Oceń ten post