• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Apple wprowadziło właśnie bardzo brzydką praktykę. Automatycznie odnowią nasze subskrypcje, nawet jeśli wzrośnie ich cena.

Od dawien dawna Apple prowadziło bardzo jednolitą politykę w kwestii odnawiania wszystkich subskrypcji w App Store. Automatycznie przedłużały się one co miesiąc lub co rok, jeśli użytkownik świadomie z nich nie zrezygnował. Był jednak jeden warunek – cena musiała być dokładnie taka sama, jaką zaakceptowaliśmy pierwotnie. W przypadku jej podniesienia, otrzymywaliśmy maila i musieliśmy wyrazić zgodę na przedłużenie w nowej cenie. Proste i logiczne, prawda?

Niestety, system nie działał dla nich do końca idealnie. Apple znalazło w nim jeden bardzo poważny problem – użytkownicy często ignorowali po prostu maile. A to oznaczało, że wiele subskrypcji nie było regularnie przedłużanych. Jakby nie patrzeć, to czysta strata dla firmy – pobierają przecież o nich całe 30%.

Sprawdź: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Apple zdecydowało się więc na bardzo kosmetyczną, ale jednocześnie niekorzystną dla użytkowników zmianę. Subskrypcje są już przedłużane w pełni automatycznie. Otrzymamy takiego samego maila, ale tym razem musimy świadomie zrezygnować, żeby anulować abonament. Jeśli go zignorujemy, to będziemy po prostu płacili więcej.

Oczywiście, są pewne limity – wzrost nie może przekraczać 5 dolarów lub 50% aktualnej ceny w skali miesiąca lub 50 dolarów i 50% bieżącej ceny w skali roku. Tak czy inaczej, nowa polityka jest wyjątkowo nieprzyjemna – decydując się na jakikolwiek abonament będziemy musieli tak naprawdę co chwila sprawdzać maila, czy aby na pewno nie zaczniemy wkrótce płacić dużo więcej.

Zobacz też:
iPhone ze złączem USB-C? UE zabiera się za nową dyrektywę
iPhone na wynajem? Apple szykuje nowy model dystrybucji
Apple wstrzymuje produkcję wyświetlaczy w fabrykach BOE

Oceń ten post