• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

Apple Vision Pro podbijają USA. Kiedy możemy liczyć na polską albo chociaż europejską premierę?

Futurystyczne gogle VR Apple Vision Pro trafiły do sprzedaży i błyskawicznie pojawiły się na amerykańskich ulicach i co za tym idzie, w mediach społecznościowych. Co ciekawe, mimo bardzo wysokiej ceny, bo to aż 3499 dolarów, chętnych wcale nie brakuje. Apple ma wręcz problemy z nadążaniem z produkcją, aby zaspokoić popyt!

No dobrze, ale co z nami? Co z Europą? Niestety nie mamy tutaj wcale najlepszych wieści. Apple Vision Pro pojawią się z Europie i co za tym idzie w Polsce dopiero w drugiej połowie tego roku. Na szczęście mowa raczej o terminach letnich niż zimowych, co stanowi chociaż minimalne pocieszenie. Ale ale, jeśli bardzo zależy wam na szybkich zakupach, to pierwsze modele pojawiły się już na Allegro.

Sprawdź: Najlepsze gogle VR – jaki model wybrać?

Problem w tym, że scalperzy nieco odjechali z ceną. Na moment pisania tego newsa najtańsze gogle z drugiej ręki kosztują 24 tysiące złotych. Możemy znaleźć jednak nawet i egzemplarze za 35 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że cena w złotówkach wynosi nieco ponad 14 tysięcy, to taniej kupić sobie bilet na jeden dzień do Stanów Zjednoczonych i wrócić z okularami. Ale cóż, nikt nie zabroni sprzedawać rzeczy w dowolnych cenach. Co najciekawsze, recenzenci podeszli do urządzenia raczej mocno sceptycznie i znaleźli w nim mnóstwo poważnych wad i nieprzemyślanych rzeczy.

Zobacz też:
App Store z sideloadingiem? Apple ugięło się pod presją UE
Vision Pro, czyli gogle od Apple kupimy tylko z kwitkiem od lekarza?
Apple nie jest już najdroższą firmą na świecie

Oceń ten post