• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Bitcoin zaliczył gigantyczny spadek wartości i dotarł do poziomu z lipca 2021 roku. Przy okazji, wyraźnie tanieją też karty graficzne!

Miłośnicy kryptowalut z pewnością z lekkim niepokojem patrzą na swoje portfele. Jeszcze inni z pewnością korzystają z „przeceny” i wybierają się na zakupy. Tak czy inaczej, kurs Bitcoina poszybował bardzo mocno w dół. W stosunku do rekordowego listopada 2021 roku zanotował on aż ponad 50-procentowy spadek.

Jeden Bitcoin jeszcze w listopadzie kosztował ponad 67 tysięcy dolarów. Wiele osób wierzyło, że cyfrowa moneta będzie tylko dalej rosła, tymczasem wczoraj kurs wyniósł zaledwie 31 tysięcy dolarów. Oczywiście, winny jest temu globalny kryzys finansowy i szalejąca inflacja – ludzie są znacznie mniej przekonani do ryzykownych inwestycji, a stale spadający kurs nie napawa inwestorów optymizmem.

Sprawdź: Portfel kryptowalut – co warto wybrać?

Oczywiście, nie tylko Bitcoin tanieje. Spadek zaliczyły również wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty, a w szczególności Ethereum. Niemniej, nie jest on aż tak imponujący – druga najpopularniejsza kryptowaluta na świecie straciła 30% swojej wartości w stosunku do rekordowego listopada.

Najbardziej z „wyprzedaży” ucieszą się jednak gracze. Liczne raporty wskazują na to, że karty graficzne są aktualnie najtańsze od samego początku pandemii. Za Radeony z serii RX 6000 zapłacimy już tylko średnio o 7% więcej niż cena sugerowana przez producenta. Nieco droższe GeForce RTX 3000 kosztują za to jedynie 14% więcej. Jeszcze rok temu mówiliśmy raczej o przynajmniej dwukrotnej przebitce cenowej, zdecydowanie wszystko zmierza więc ku lepszemu.

Zobacz też:
Niantic prezentuje nową grę AR, w której zarobimy Bitcoiny
NFT zaliczyły gigantyczny spadek sprzedaży – 92%
Arc Alchemist: nowe karty zadebiutują później niż oczekiwano?

Oceń ten post