• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Bitcoin już wkrótce stanie się całkowicie nieistotny. A przynajmniej tak twierdzi Europejski Bank Centralny.

Wiecie zapewne doskonale, że rynek kryptowalut znajduje się obecnie w bardzo głębokim kryzysie. Wartość niemalże wszystkich tokenów spadła w bardzo znaczący sposób, a spora część z nich stała się po prostu bezwartościowa. Bitcoin jest warty obecnie 77 tysięcy złotych, podczas gdy dokładnie rok temu za jedną cyfrową monetę musieliśmy zapłacić ponad 260 tysięcy. Doskonale obrazuje to skalę całego kryzysu.

Zdecydowanie nie pomogło też wiele zdarzeń, które poważnie naruszyły zaufanie inwestorów do kryptowalut. Token TerraUSD stracił w zaledwie kilka dni niemalże 100% swojej wartości a właściciele ponieśli sumaryczne straty przekraczające 45 miliardów dolarów. Niedługo potem upadła też giełda FTX, a większość NFT straciło całą wartość.

Sprawdź: Portfel kryptowalut – jaki warto wybrać?

Europejski Bank Centralny postanowił skomentować zatem całą sytuację. Ich zdaniem, Bitcoin już wkrótce będzie czymś całkowicie nieistotnym. Zdaniem ekspertów, szaleństwo na kryptowaluty po prostu się skończyło a ich rynek znajduje się w pozycji, z której odbudowanie nie będzie już do końca możliwe.

EBC zwraca też uwagę na to, że Bitcoin swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze byciem pierwszą kryptowalutą na świecie. Sam system jest pełen niedociągnięć technicznych, które sprawiają, że nie stanie się on realnym środkiem płatniczym, a jedynie instrumentem inwestycyjnym. Ciężko się zresztą z tym nie zgodzić – transakcje są niezwykle powolne oraz kosztowne. Nie można zapominać również o skrajnie negatywnym wpływie na środowisko.

Zobacz też:
McDonald’s – pierwsza restauracja w Europie akceptuje Bitcoina
Bitcoin traci na wartości, a karty graficzne tanieją
Poczta Polska prezentuje… kryptoznaczek czyli własne NFT

Oceń ten post